بهترین دمای کولر گازی در تابستان

شما اینجا هستید:

بهترین درجه دمای کولرگازی در زمستان

انتخاب بهترین درجه دمای کولرگازی چه در حالت سرما و چه در حالت گرما بسیار مهم است. زیرا انتخاب درجه دمای مناسب و صحیح (با توجه به نیاز محیط) باعث می‌شود که کمپرسور از مدار خارج شده و فقط فن داخلی کولرگازی کار کند. کمپرسور تا زمان و دمای مشخص کار خود را آغاز نخواهد کرد. این امر موجب کاهش استهلاک و کاهش مصرف برق خواهد شد.

بهترین درجه دمای کولرگازی در زمستان ۲۶ تا ۲۸ درجه است. البته این درجه‌ی استاندارد است که می‌تواند با توجه به نیاز اشخاص تغییر یابد.

عوامل موثر در تعیین بهترین درجه دمای کولرگازی

یکی از موارد بسیار مهم در تعیین بهترین درجه دمای کولرگازی، محل سکونت شما است. اگر شما ساکن آخرین طبقه ساختمان هستید و بالای سقف شما پشت‌بام قرار دارد، به علت تابش آفتاب و انتقال حرارت آن به واحد زیر سقف باید کولرگازی با ظرفیت برودتی بیشتری انتخاب نمایید.

مشکلات فنی می‌توانند تاثیر به‌سزایی روی عملکرد کولر داشته باشند. در صورت وجود هرگونه مشکل، کولر گازی زمان و انرژی بیشتری را مصرف خواهد کرد که این امر موجب بالا رفتن مبلغ قبض برق خواهد شد.

محل نصب کولرگازی نیز اهمت بسیار زیادی دارد. برای مثال می‌توانید کولرگازی را در جایی نصب کنید که معمولا اعضای خانواده آنجا می‌نشینند. به علاوه به علت انباشت هوای گرم زیر سقف، بهتر است کولرگازی را پایین‌تر از سقف نصب نمایید. بنابراین خوب است پیش از نصب کولرگازی با یک متخصص برای محل نصب کولرگازی مشورت کنید.

در صورت عدم سرویس کولرگازی به صورت دوره‌ای و کثیف بودن فیلتر کولرگازی یا کندانسور آن، به کمپرسور کولرگازی فشار بیشتری خواهد آمد و در نتیحه مصرف برق آن افزایش خواهد یافت. بنابراین سرویس دوره‌ای کولرگازی امری بسیار مهم است.

استفاده از لامپ‌های کم‌مصرف موجب کاهش مصرف برق توسط کولرگازی خواهد شد. گرمایی که لامپ‌های قدیمی ایجاد می‌کنند موجب گرم شدن هوای ساختمان شده و در نتیجه زمان کارکرد کولرگازی و مصرف برق را افزایش خواهند داد.

مقالات مرتبط
نظرات
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید