داکت اسپلیت چیست

شما اینجا هستید:

داکت اسپلیت چگونه کار می کند برای یافتن پاسخ این سوال با گری ایرانیان همراه باشید. سیستم های تهویه مطبوع آسایش و رفاه ساکنین یک محیط را به بهترین شکل فراهم می آوردند. از این رو می توان گفت انتخاب صحیح و متناسب این تجهیزات با شرایط و موقعیت ساختمان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. از دیرباز تا به امروز سیستم ها و وسایل متفاوتی به منظور ایجاد هوای خنک توسط بشر ابداع و طراحی شده و با پیشرفت تکنولوژی این تجهیزات نیز دستخوش تغییرات اساسی شده و به شکل مدرن امروزی مورد استفاده قرار می گیرد. داکت اسپلیت یکی از پرکاربردترین و متداول ترین سیستم هایی است که به منظور تامین هوایی مطبوع در سراسر جهان در ساختمان های مسکونی، اداری و یا تجاری مورد استفاده قرار می گیرد. اما سوال اصلی و مهم که برای بسیاری از مصرف کننده ها پیش میاید اینست که داکت اسپلیت چگونه کار می کند.

داکت اسپلیت همانطور که از نامش پیداست از دو بخش جدا از هم تشکیل شده، که یونیت داخلی به عنوان هواساز وظیفه ی انتقال هوای خنک ایجاد شده را به فضای داخلی به عهده دارد. کندانسور هوای مورد نیاز را تامین می نماید. در حال حاضر شرکت های معتبر و مطرح بسیاری در خصوص طراحی و ساخت این سیستم ها فعالیت دارند که سعی بر آن داشته با بهره مندی از تکنولوژی های منحصر بفرد محصولاتی مدرن و پیشرفته تولید و به بازار ارائه نمایند. از برندهای مطرح این صنعت می توان به داکت اسپلیت گری اشاره داشت که مطابق جدیدترین تکنولوژی های منحصر بفرد طراحی و ساخته شده و از قدرت هوادهی بسیار مطلوبی بهره می برد. در ادامه به اینکه داکت اسپلیت چگونه کار می کند اشاره خواهیم داشت.

داکت اسپلیت چیست

نحوه عملکرد داکت اسپلیت

برای اطلاع از اینکه داکت اسپلیت چگونه کار می کند به معرفی ساختار این سری از سیستم های تهویه مطبوع پرداخته ایم. همانطور که اشاره شد دکت اسپلیت از دو بخش مجزا تهیه شده است. محل قرار گیری هواساز دورن سقف بین طبقات می باشد، و از طریق مسیر کانال کشی، فضاهای مختلف یک واحد را پوشش می دهد و هوای ایجاد شده را به فضای داخلی منتقل می نماید. ارتباط بین یونیت داخلی و خارجی از طریق لوله های رابط مسی میسر می گردد. کندانسور وظیفه ی تامین هوای مورد نیاز دستگاه را به عهده دارد، به دلیل ایجاد صدا و هوای گرم حین عملکرد، در بیرون از ساختمان و در فضای باز نصب می گردد. عملکرد سرمایشی داکت اسپلیت کاملا مشابه کولر گازی می باشد به این صورت که از طریق سیکل تبرید و متراکم کردن گاز مبرد درون کمپرسور هوای سرد و خنک را تامین می نماید.

داکت اسپلیت قابلیت عملکرد سرد و گرم را دارا می باشند به این ترتیب می توان در بسیاری از هزینه ها به منظور خرید سایر سیستم های حرارتی و برودتی مورد نیاز ساختمان صرفه جویی نمود. شرکت هایی که در خصوص طراحی و ساخت داکت اسپلیت فعالیت دارند به منظور کاهش مصرف برق در زمستان، این سیستم ها را به نوعی طراحی کرده اند که قابلیت اتصال کویل آبگرم برای ایجاد هوایی گرم و مطبوع در روزهای سرد را داشته باشند. به این ترتیب به منظور تامین آبگرم مدار به یک منبع تامین کننده مانند موتورخانه و یا پکیج نیاز دارند. با این حال می توان گفت تنها با خرید یک دستگاه می توان هوای سرد و گرم مورد نیاز ساختمان را فراهم آورد. برای کنترل وضعیت دمایی اتاق های مختلف با استفاده از نصب ترموستات دیواری می توان از هدررفت انرژی جلوگیری بعمل آورد.

داکت اسپلیت چیست

مقالات مرتبط
نظرات
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید