مصرف برق کولر گازی اینورتر

شما اینجا هستید:

اینورتر مصرف برق را در چند ثانیه اول موقع استارت تا %۷۰ درصد و در بقیه مواقع از %۰ تا زیر %۷۰ نسبت به یک کولر گازی بدون اینورتر کاهش می دهد. در تبلیغات شرکتها اکثرا درصد کاهش برق کولر گازی ،درصد کاهش در موقع استارت را مد نظر قرار می دهند.

این در حالی است که برد های اینورتر نیز با هم متفاوت هستند.
مصرف برق کولر گازی اینورتر تنها به داشتن برد و کیت اینورتر خلاصه نمی شود.کیفیت قطعات بکار رفته در کولر گازی و اسپلیت و مصرف برقی که این قطعات دارند هم مهم است. آمپراژ فن موتور ها ، کیفیت و بزرگی کمپرسور نیز از اهمیت مهمی برخوردار است.

عوامل غیر از فنی کولر گازی هم در مصرف برق تاثیر گدار است.خیلی مشاهده می شود که گاها ۲ دستگاه کولر گازی که سایز و مدل آنها یکی است در دو مکان مختلف و شاید این دو مکان خیلی به هم شباهت دارند. به طور مثال ۲ واحد با یک متراژ در یک ساختمان نصب شده باشند.

احتمال اینکه این دو دستگاه کولر گازی آخر ماه قبض برقهای خیلی متفاوتی داشته باشند زیاد است.علت را می توان در گزینه های زیر بررسی کرد.

  • محل نصب کولر گازی به دلیل جهت چرخش هوا در محیط ، درب باز و فضای راهرویی که رو به روی پنل قرار دارد که باعث عدم برگشت هوای سرد از روبه رو می شود.برخورد نور آفتاب از پنجره به پنل.ارتفاع پنل و تمیزی فیلتر ها و بلور.
  • دمای تنظدم شده .اگر چه ۲۵ درجه سانتیگراد بهترین دما برای محیط می باشد ولی به شرط اینکه کولر گازی توان رساندن دما را به ۲۵ درجه داشته باشد.بزرگی محیط و کوچک بودن سایز کولر گازی.کثیفی کولر گازی ار عواملی است که شاید کولر گازی اسپلیت نتواند محیط را به دمای نرمال ۲۵ درجه برساند.

مجموعه این عوامل در هزینه قبض برق مصرفی آخر دوره مهم است.

جدا از این عوامل مصرف پله ای و مازاد به دلیل داشتن وسایل برقی بیشتر نسبت به محل و آپارتمان مشابه که باعث تصاعدی شدن هزینه می شود.

مقالات مرتبط
نظرات
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید
kocaeli web tasarım ajansı istanbul web tasarım ajansı ankara web tasarım ajansı izmit web tasarım ajansı gebze web tasarım ajansı izmir web tasarım ajansı kıbrıs web tasarım ajansı