5 نکته که باید درباره گاز مبرد R-22 بدانید

شما اینجا هستید:

بسیاری از خانه ها هنوز از دستگاه های تهویه مطبوع قدیمی استفاده می کنند که از گاز مبرد R 22 استفاده می کنند. اکنون در سال جاری، هزینه گاز R-22 از سال گذشته بیش از 200 درصد افزایش یافته است! با تغییر قوانین و افزایش هزینه R-22، ما این پرسش ها را با هم تلفیق می کنیم تا بتوانید بدانید که چرا قیمت افزایش می یابد و شما تصمیم گیری بهتری در مورد سیستم تهویه مطبوع شما انجام دهید.

1.  گاز مبرد R-22  چیست؟

R-22 (همچنین به عنوان HCFC-22 شناخته شده است) مبرد انتخاب برای کولر گازی و تهویه مطبوع خانگی برای بیش از 40 سال بوده است. در حال حاضر، دولت ایالات متحده (آژانس حفاظت از محیط زیست، EPA) تحت مدیریت پروتکل مونترال (1987) و عنوان VI از قانون هوای سالم (1990) به طور مداوم از تولید، توزیع و واردات R-22 / HCFC -22 و دیگر مواد شیمیایی مشابه. جلوگیری می کند.

2.  پروتکل مونترال چیست؟

پروتکل مونترال در مورد مواد تخریب کننده لایه ازن و یا به طور ساده تر پروتکل مونترال ، یک معاهده بین المللی است که تنها هدف آن اجرای دستورالعمل ها و برنامه های برای کاهش تولید و توزیع مواد شیمیایی از بین بردن لایه اوزون مانند کلروفلوئوروکربن ها و hydrochlorofluorocarbons، CFCs & HCFCs  هستند.این مواد شیمیایی بعنوان تخریب کننده لایه اوزون طور گسترده ای شناخته شده اند، که به افزایش حفره های از قبل گسترش یافته در لایه اوزون زمین کمک می کنند. لایه اوزون یک لایه در جو زمین است که غنی از trioxygen O3 است که بسیار مهم و ضروری برای محافظت سطوح پایین تر جو از اشعه های مضر UV-A / B است که می تواند اثرات مضر روی زندگی در سطح زمین داشته باشد.

3.  چرا دولت به طور مداوم با R-22 مخالفت می کند

R-22 گاز مبرد برای سیستم های خنک کننده مسکونی و کولر گازی های خانگی است. با این حال، این یک گاز گلخانه ای است و تولید R-22 منجر به تولید محصول جانبی HFC-23 می شود که به طور قابل توجهی باعث گرم شدن کره زمین می شود. محدودیت های R-22 و به طبع  HFC-23 باعث کاهش سطح گازهای گلخانه ای در جو زمین می شود.

4.  این چه معنایی دارد

همانطور که قوانین تنظیم شده و پروتوکل ها در مسیر برنامه ریزی شده خود حرکت می کنند،R-22 همچنان در دسترس خواهد بود، اما تنها برای تعمیر و نگهداری تجهیزات موجود و قدیمی استفاده می شود. تجهیزات جدید با استفاده از کمپرسورهای جدید طراحی شده است . یکی از مشکلات R-22 با توجه به محدودیت های تولید و توزیع  این گاز، کاهش امکان دسترسی  به آن می باشد.مشتریان احتمالا شاهد افزایش قیمت خدمات تعمیراتی خود هستند که از R-22 به عنوان مبرد استفاده می کنند.

قانون هوای سالم سال 1990 اجازه نمی دهد که هنگام تهیه، تعمیر و یا نصب تجهیزات، یک گاز مبرد در هوا آزاد شود. R-22 باید از دستگاه بازیابی شود و برای استفاده در یک دستگاه دیگر بازیافت شود و یا تخریب شود. احیاء و بازیافت R-22 منبع اصلی مبرد برای سیستم های موجود خواهد بود تا نهایت در سال 2020، R-22 به مرحله پایانی 99.5٪ برسد(استفاده از R-22 باید تا 99.5٪ از میزان استفاده کنونی آن کاهش یابد ).

5.  کاری که مصرف کننده سیستم های R-22 می تواند انجام دهد

برای اینکه خریداران نگران افزایش هزینه های مربوط به دست آوردن و استفاده از گاز مبرد R-22 نباشند آنها باید در فکر خرید یک سیستم کولر گازی جدید با راندمان بالا که از یک طراحی جدید برای خنک کنندگی و همچنین از یک گاز مبرد جدید مانند R-410A استفاده می کند باشند.

مقالات مرتبط
نظرات
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید