نکات در مورد کولر گازی در تابستان که باید بدانید

شما اینجا هستید:
نکات در مورد کولر گازی در تابستان که باید بدانید

نکات در مورد کولر گازی در تابستان که باید بدانید

به دنبال چند نکته برای صرفه جویی در هزینه و در عین حال خنک نگه داشتن منزل در فصل تابستان هستید؟ سیستم های تهویه مطبوع یک راه عالی برای خنک ماندن در تابستان های گرم هستند، اما مسلما برخی از کولر های گازی از مصرف انرژی بالایی برخوردار خواهند بود. که گاها افراد به این دلیل از کولر گازی استفاده نمی کنند.

اما ما در این پست نکات در مورد کولر گازی در تابستان که باید بدانید را برای شما گرد آوری کرده اییم. که شما می توانید با رعایت این نکات هم تابستانی خنک داشته باشید. و هم این که در مصرف انرزی برق تا میزان قابل توجهی صرفه جویی نمایید.

1.قبل از شروع تابستان مطمئن شوید که کولر گازی به خوبی نگهداری می شود

واحدهای تهویه مطبوع و کولر های گازی گرد و غبار، مواد آلرژی زا و زباله زیادی را جذب می کنند و اگر به طور منظم تمیز نشوند، عملکرد مطلوب خود را نخواهند داشت. در صورت تجمع آلودگی ها کولر گازی شما برای خنک نگه داشتن فضا سخت تر کار می کند که باعث افزایش فرسایش و استهلاک موتور شده و سبب پایین آمدن طول عمر آن می شود. کولر گازی های کثیف همچنین می توانند برای سلامتی خطر ایجاد کنند. پس بهتر است قبل از شروع فصل تابستان با یک تکنسین کاربلد تماس گرفته و یک سرویس کلی را برای کولر گازی خود  انجام دهید. و در صورت لزوم فیلترها را تعویض کرده و هرگونه تعمیر لازم را انجام دهید.

2. کولر گازی خود را در شب خاموش کنید

در اوج تابستان ممکن است وسوسه انگیز باشد که کولر گازی خود را در تمام طول شب روشن نگه دارید. با این حال، هوا معمولاً در شب بسیار خنک‌تر است و می‌توانید با باز گذاشتن پنجره‌های خود از نسیم شبانه استفاده کنید. اگر علاقه ای به باز نگه داشتن پنجره های خود ندارید، ممکن است یک پنکه سقفی یا یک پنکه ایستاده این کار را انجام دهد. پنکه ها با کسری از هزینه اتاق شما را در شب خنک می کنند. از طرف دیگر، می توانید دمای کولر گازی خود را در شب چند درجه افزایش دهید.

3. مسیرهای خروج هوا را کاهش دهید

آیا متوجه شده اید که فضای شما خیلی طول می کشد تا خنک شود؟ ممکن است هوای خنک از طریق شکاف ها یا منافذی مانند درها و پنجره ها خارج شود. در حالی که بسته نگه داشتن درها و پنجره ها هنگام خنک کردن اتاق مطمئناً کمک می کند، باید شکاف ها و درز ها را نیز بررسی کنید و آنها را مهر و موم کنید. همچنین می توانید به کانال های تهویه مطبوع عایق اضافه کنید.

4. کولر گازی متناسب با نیاز خود را خریداری کنید

در حالی که به دنبال یک کولر گازی برای خنک نگه داشتن بهینه ی فضای خود هستید. باید این نکته را یاد آوری کنیم، که انتخاب یک کولر گازی با توان بالاتر عملا کولر گازی متناسبی نیست. هرچه تهویه مطبوع قوی تر باشد، مصرف انرژی بیشتر است. برای شما مهم است که از قبل به نیازهای خود فکر کنید تا مطمئن شوید که واحد اندازه مناسب برای نیازهای خود را دریافت می کنید. مثلاً چند اتاق را می خواهید خنک کنید؟ آیا در یک آپارتمان دو خوابه یا چند طبقه زندگی می کنید؟ اینها عواملی هستند که به شما کمک می کنند کولر گازی متناسب با نیاز خود را انتخاب کنید.

5. چند راه حل بلند مدت را اجرا کنید

می‌توانید راه حل های طولانی‌ مدتی مانند کاشت درختان در نزدیکی خانه را در نظر بگیرید تا برای خانه‌تان در برابر آفتاب سوزان سایه ایجاد کنید. همچنین می توانید عایق های دیگری را در خانه خود نصب کنید تا آن را خنک تر نگه دارید.

سخن آخر نکات در مورد کولر گازی در تابستان که باید بدانید

امیدواریم با مطالعه نکات در مورد کولر گازی در تابستان که باید بدانید. برای تابستان خود یک عملکرد عالی از کولر گازی دریافت نمایید. اما نکته قابل تامل این است که برخی از کولر های گازی وجود دارد که از سیستم اینورتر برخوردارند و بدین صورت هم میزان خنک کنندگی قابل توجهی دارند. و هم اینکه در مصرف انرژی برق تا مقدار قابل توجهی صرفه جویی می نمایند.
اما باید گفت که به دلیل وجود کولر گازی های تقلبی در بازار بهتر است یک برند عالی را از یک فروشگاه معتبر خریداری نمایید.

گری ایرانیان با سابقه چند ساله در زمینه فروش کولر گازی های برند گری می تواند به شما در این راه کمک نماید. برای دریافت مشاوره رایگان و ثبت سفارش تنها کافیست با شماره های درج شده روی صفحه تماس حاصل فرمایید.

مقالات مرتبط
نظرات
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید
kocaeli web tasarım ajansı istanbul web tasarım ajansı ankara web tasarım ajansı izmit web tasarım ajansı gebze web tasarım ajansı izmir web tasarım ajansı kıbrıs web tasarım ajansı