4 گزینه کمتر شناخته شده در مورد ترموستات

شما اینجا هستید:
4 گزینه کمتر شناخته شده در مورد ترموستات

4 گزینه کمتر شناخته شده در مورد ترموستات

ترموستات‌هایی که برای کنترل دمای خانه‌ و حفظ آرامش طراحی شده‌اند، با این حال همه ترموستات ها قابلیت های یکسانی ندارند. از ترموستات هایی با قابلیت یادآوری توسط گوشی های هوشمند گرفته تا حسگرهای رطوبت، به چهار گزینه ترموستات هوشمند کمتر شناخته شده نگاهی بیندازید.

ترموستاتی که برای کنترل سیستم گرمایش و سرمایش در خانه شما استفاده می شود، یک دستگاه ولتاژ پایین است که می توانید آن را به راحتی جایگزین کنید. و جایگزینی یکی از پروژه‌های بسیار رایج است، زیرا صاحبان خانه‌ها ترموستات‌های قدیمی‌تری را که نیاز به تنظیم دستی دارند با ترموستات‌های قابل برنامه‌ریزی جدیدتر که دما را به طور خودکار در زمان‌های از پیش تعیین شده تغییر می‌دهند، تعویض می‌کنند.

ترموستات ها چگونه کار می کنند

یک ترموستات به یک کوره یا کولر گازی وصل می شود و بر اساس تنظیم دمای تنظیم شده توسط کاربر ، به‌عنوان یک کلید برای روشن و خاموش کردن خودکار دستگاه عمل می‌کند. بین ترموستات و تجهیزات گرمایش یا سرمایش مجموعه ای از سیم های ولتاژ پایین وجود دارد که از پایانه های کنترل ترموستات به پیچ های ترمینال روی نوار ترمینال کنترل کوره یا کولر گازی کشیده می شوند. این نوار پایانه ها دارای علامت هایی برای نشان دادن اتصال گرمایش، اتصال خنک کننده، اتصال فن و اتصال پمپ حرارتی هستند. همچنین یک ترمینال وجود دارد که نیروی لازم برای اجرای هر یک از این عملکردها را تامین می کند.

حال می خواهیم در این بلاگ آموزشی در مورد 4 گزینه کمتر شناخته شده در مورد ترموستات بحث کنیم :

1. کنترل دستی

چه در حال تماشای یک فیلم عالی باشید یا به تازگی به رختخواب رفته باشید، بلند شدن برای تنظیم ترموستات کار سخت و ناراحت کننده ای خواهد بود. با این حال، با یک ترموستات کنترل دستی، می توانید دمای کل خانه خود تغییر دهید.

دستگاه کنترل از راه دور را در کنار تخت، روی میز یا در آشپزخانه قرار دهید تا همیشه کنترل دما را در دسترس خود داشته باشید. بسیاری از این دستگاه‌ها مناطق مختلف خانه شما را نیز کنترل می‌کنند، بنابراین می‌توانید دما را در قسمت دیگری از خانه نیز تنظیم کنید.

2. یادآوری گوشی های هوشمند

هنگامی که مشغله و کار زیاد می شود. همیشه نمی توان تنظیم ترموستات را در ساعت های مختلف روز به خاطر داشت. اگر هنگام خروج از منزل فراموش می کنید که دمای ترموستات خود را تغییر دهید. قابلیت یاد آوری در گوشی های هوشمند می تواند گزینه مناسبی باشد.برخی از ترموستات‌های هوشمند حتی دارای قابلیت مکان‌یابی هستند، بنابراین می‌توانند هنگام خروج یا بازگشت به خانه برای شما یادآوری ارسال کنند.

3. گزارش انرژی

اگر می خواهید در مصرف انرژی خود صرفه جویی کنید و هزینه های برق را برای خود کاهش دهید. ترموستات های هوشمند می توانند به شما در این حالت کمک زادی کنند.به گزارش انرژی دستگاه خود در پایان هر ماه نگاهی بیندازید و روزها یا زمان هایی را مشخص کنید که سیستم تهویه مطبوع شما بیشترین مصرف انرژی را داشته است. سپس الگوهای گرمایش و سرمایش خود را تنظیم کنید تا مصرف انرژی خانوار خود را کاهش دهید.

4. سنسورهای رطوبت

وقتی سطح رطوبت در تابستان بالا می‌رود، سنسور رطوبت ترموستات هوشمند شما می‌تواند دستور کنترل رطوبت هوا را صادر کند . این دستگاه ها با رطوبت گیر سیستم تهویه مطبوع  کار می کنند تا سطح رطوبت را در حد معقول نگه دارند و سیستم تهویه مطبوع شما را قادر می سازند تا رطوبت بیشتری را از هوای مکش شده جذب نماید و یک جریان مطلوب با رطوبت کنترل شده را در فضا به گردش در آورد.

شرکت گری ایرانیان نیز با ارائه بهترین کولر گازی های روز دنیا به همراه ترموستات های هوشمند می تواند به شما در امر تهیه بهترین سیستم سرمایشی و گرمایشی کمک کند. برای دریافت مشاوره رایگان و سفارش محصولات می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

مقالات مرتبط
نظرات
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید