5 تفاوت بین کولر گازی تجاری و مسکونی

شما اینجا هستید:
5 تفاوت بین کولر گازی تجاری و مسکونی

5 تفاوت بین کولر گازی تجاری و مسکونی

چه در زمینه سیستم های تهویه مطبوع فعالیت داشته باشید یا یک واحد تهویه مطبوع داشته باشید، برای شما مهم است که در مورد تهویه مطبوع تجاری مطالبی را بدانید، به خصوص اگر قصد دارید سیستم تهویه مطبوع تجاری خود را برای مکان هایی مانند اداره، مؤسسه یا مغازه تعمیر یا تعویض نمایید.

اگر به یک کولر گازی نیاز دارید که بتوانید از آن برای سرمایش در تابستان و گرمایش در زمستان استفاده نمایید، سیستم تهویه مطبوع تجاری بهترین انتخاب برای شما است.

برای برخی افراد که نمی دانند تفاوت واحد های تهویه مطبوع تجاری و مسکونی چیست. ما در این مقاله سعی بر آن داشته اییم تا عمده تفاوت بین کولر گازی تجاری و مسکونی در این جا شرح دهیم. تهویه مطبوع مسکونی فقط برای خدمت در منزل است و برای استفاده در مناطق تجاری چندان موثر نیست.

برای تهیه انواع کولر گازی برای واحد های مسکونی یا اداری شما می توانید با کارشناسان ما در شرکت گری ایرانیان تماس حاصل فرمایید. تا آنها به شما در این زمینه کمک نمایند.

5 تفاوت بین کولر گازی تجاری و مسکونی

  1. قدرت(5 تفاوت بین کولر گازی تجاری و مسکونی)

سیستم‌های تهویه مطبوع مسکونی در مقایسه با سیستم‌های تجاری آنقدر قدرتمند نیستند. همچنین، با قدرت پایین تر موتور قادر به پوشش دهی محدوده کمتری به نسبت واجد های تجاری هستند. و خب این باعث می شود که برای حضور افراد کمتر قابل پاسخگویی باشد. کولر های گازی مخصوص مناطق تجاری قادر به پوشش دهی وسیعتر هستند. و در عین حال با حضور افراد در تعداد بالا هیچ گونه مشکلی نخواهند داشت.

و می توانند همواره هوا را در یک حالت مطلوب خنک نگه دارند. به علاوه، بهره وری انرژی برای سیستم های Hتهویه مطبوع مسکونی زمانی که در یک منطقه بزرگتر استفاده می شود، به طور قابل توجهی کمتر است. بنابراین، شما باید با توجه به وسعت ،متراژ مکان ،تعداد ورود و خروجی افراد و غیره کولر گازی را متناسب با آن انتخاب نمایید.

2. مکان(5 تفاوت بین کولر گازی تجاری و مسکونی)

سیستم تهویه مطبوع مخصوص مکان های تجاری برای جلوگیری از آلودگی صوتی به طور معمول در بالای سقف ساختمان قرار می گیرند. این حالت همچنین سیستم را از آسیب های احتمالی در امان نگه می‌دارد و در صورت بروز نقص یا تعمیرات فنی، تکنسین‌های سیستم می‌توانند بدون ایجاد مزاحمت در عملیات تجاری که ممکن است در آن زمان ادامه داشته باشد، وظایف خود را انجام دهند.

در عین حال، سیستم های تهویه مطبوع مخصوص واحد های مسکونی معمولا در حیاط خلوت روی دیوار،پشت بام و غیره قرار می گیرند. تا از اشغال فضای داخل خانه جلوگیری شود. اما این باعث می شود که سیستم مستعد آسیب و یا تخریب شود.

3. طراحی(5 تفاوت بین کولر گازی تجاری و مسکونی)

کولر گازی های مخصوص مناطق تجاری در مقایسه با سیستم های مسکونی که در داخل خانه نصب می شود ماهیت مدولار دارد. مدل های مختلفی در سیستم های کولر گازی مخصوص واحد های تجاری موجود است که نیازهای مختلف ساختمان های تجاری را برآورده می کند. طرح های پیشرفته تری در دسترس هستند که می توانند مصرف برق را نیز کاهش دهند.

سیستم‌های تهویه مطبوع تجاری کانالی می‌توانند به طور موثر بر سرمایش و گرمایش هر بخش از یک ساختمان نظارت داشته و دمای مطلوب آن را حفظ کنند. معمولا سیستم های تهویه مطبوع تجاری را روی پشت بام یا یک فضای مخصوص قرار می دهند، بنابراین نگهداری و تعمیر آن ساده خواهد بود. به علاوه سیستم‌های تهویه مطبوع مخصوص واحد های تجاری دارای چندین ترموستات هستند که به حفظ دما در هر بخش از ساختمان کمک می‌کنند.

4. هزینه نگهداری(5 تفاوت بین کولر گازی تجاری و مسکونی)

کولر های گازی تجاری و مسکونی هر دو مکانیسم منحصر به فردی دارند و از این رو نیاز به یک تکنسین متخصص جداگانه برای رسیدگی دارند. برای کولر گازی های تجاری، تعمیر و نگهداری سخت تر است زیرا به یک فرد فنی بسیار ماهر و با تجربه نیاز دارد. بنابراین هزینه تعمیر و نگهداری بسیار پرهزینه تر از یک سیستم تهویه مطبوع مسکونی است. اما در درازمدت، هزینه نگهداری سیستم‌های تهویه مطبوع تجاری در مقایسه با سیستم‌های تهویه مطبوع مسکونی کمتر و مقرون به صرفه‌تر است.

5. استفاده(5 تفاوت بین کولر گازی تجاری و مسکونی)

واحدهای تهویه مطبوع تجاری در مقایسه با سیستم های تهویه مطبوع مسکونی دارای اثر دما طولانی مدت هستند. به علاوه، سیستم های تهویه مطبوع تجاری برای مدت طولانی تری نسبت به سیستم های تهویه مطبوع مسکونی استفاده می شود. به طور کلی، سیستم های تهویه مطبوع مسکونی کمتر مورد استفاده قرار می گیرند زیرا بیشتر وقت خود را در محل کار خود می گذرانیم تا در خانه.

در این جا شما به طور کلی با 5 تفاوت بین کولر گازی تجاری و مسکونی آشنا شدید. و این نکته را باید در نظر داشته باشید. که کولر های گازی که برای واحد های مسکونی استفاده می شود. توانایی خنک سازی مکان های تجاری و بزرگ مانند پاساژها ،بیمارستان ها،سالن های ورزشی و … را ندارند. پس بهتر است برای واحدهای تجاری و بزرگ از کولر گازی های مخصوص آن ها استفاده نمایید.

مقالات مرتبط
نظرات
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید