5 راه برای اینکه کولر گازی بدون مشکل کار کند

شما اینجا هستید:
5 راه برای اینکه کولر گازی بدون مشکل کار کند

5 راه برای اینکه کولر گازی بدون مشکل کار کند

هنگامی که به سمت فصل تابستان می رویم استفاده از کولر گازی بیشتر از سایر فصل ها به چشم می خورد.داشتن یک سیستم تهویه مطبوع مانند کولر های گاز در فصل تابستان امری ضروری است. اما بسیاری از کاربران با نحوه ی کار با آن آشنایی ندارند.اما به هر حال برای استفاده از هر وسیله ای داشتن اطلاعات می تواند به شما در استفاده بهینه از محصول کمک نماید.

از آن جایی که کولر های گازی محصولات گران قیمتی هستند. داشتن کمی اطلاعات در مورد تهویه مطبوع می تواند به شما کمک کند تا برخی از روش های پیشگیرانه نگهداری تهویه مطبوع را انجام دهید که باعث می شود دستگاه شما به خوبی کار کند. در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند عمر تهویه مطبوع خود را افزایش دهید.ما در این مقاله با بررسی 5 راه برای اینکه کولر گازی بدون مشکل کار کند به شما در استفاده صحیح از کولر گازی کمک خواهیم کرد.

1. واحد کندانسور را پاک کنید (5 راه برای اینکه کولر گازی بدون مشکل کار کند)

واحد کندانسور تهویه مطبوع شما باید به طور مرتب تمیز شود. قسمت کندانسور معمولاً در فضای بیرون از خانه نصب می شود. و اغلب اوقات به دلیل وزش باد و یا شرایط مختلف آب و هوایی انواع ذرات معلق موجود در هوا  اعم از ذرات گرد و غبار ف نمک های اسیدی و … به داخل آن راه پیدا می کنند. و در آن جا بر روی قسمت های مختلف یونیت خارجی اعم از موتور ، کویل ها و کندانسور مسی نشینند.

و در صورت جمع شدن بیش از حد کارکرد صحیح دستگاه را با مشکل مواجه می سازند. برای پاک کردن دستگاه، از یک پاک کننده کویل استفاده کنید، سیم پیچ را بیرون بکشید و اجازه دهید خشک شود. در نهایت می توانید با برس پره های کندانسور را تمیز کنید.

2. اواپراتور را بررسی کنید(5 راه برای اینکه کولر گازی بدون مشکل کار کند)

قسمت اپراتور دستگاه نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. لذا بهتر است به این قسمت نیز هر از گاهی نگاهی بیندازید. و آن را از وجود هر گونه ذرات گرد و غبار و کثیفی تمیز نمایید. توصیه کارشناسان این است که حداقل سالی یک بار اواپراتور خود را به طور کامل تمیز کنید. این به افزایش عمر تهویه مطبوع شما کمک می کند.

برای تمیز کردن اواپراتور، فویل را از جلوی پلنوم بردارید، صفحه یا لبه های آن را بردارید. از یک پارچه تمیز و مرطوب برای پاک کردن کثیفی آن و همچنین هر گونه رسوب دیگر از سمت پایین اواپراتور استفاده کنید. و در صورتی که کثیفی ها سخت بودند می توانید از یک مسواک و یا فرچه نرم برای پاکسازی آن ها استفاده کنید.

3. سطح گاز مبرد را در حالت مطلوب نگه دارید

چیزی که در کولر گازی باعث خنک سازی محیط می شود. گاز مبرد است. هر کولر گازی فاقد گاز مبرد باشد. قادر به خنک سازی و تولید هوای خنک نخواهد بود. از همین رو بهتر است هر ساله قبل از شروع فصل تابستان سطح گاز مبرد موجود در کولر گازی را بررسی نمایید. اگر احساس کردید که کولر گازی شما نشتی دارد. و یا اینکه سطح گاز مبرد آن در حالت مطلوب نیست بهتر است از یک تکنسین حرفه ای کمک گیرید. تا به شما در بررسی سطح آن کمک کند.

4. فیلتر را تمیز یا تعویض کنید (5 راه برای اینکه کولر گازی بدون مشکل کار کند)

فیلتر ها نیز به عنوان یکی از قسمت های مهم کولر گازی برای تصفیه هوای محیط و همچنین جلوگیری از ورود ذرات معلق موجود در هوا به داخل کولر گازی به حساب می آید. که در صورت کثیف بودن و یا از دست دادن قابلیت خود می توانند در جریان یافتن هوا اختلال ایجاد کرده و کارایی کولر گازی را پایین آورند.

پس بهتر است، در ابتدای هر تابستان، حتماً فیلتر های کولر گازی خود را بردارید. می توانید آن را تمیز کنید یا به طور کامل تعویض کنید. همچنین، مطمئن شوید که حداقل یک بار در ماه آن را بررسی کنید. اگر در منطقه‌ای زندگی می کنید که ارتفاع دارد و بیش از حد معمول باد، شن یا گرد و غبار در آن جریان دارد، باید فیلترهای خود را بیشتر از سایرین تمیز و تعویض کنید.

5. فن سیستم را تمیز کنید (5 راه برای اینکه کولر گازی بدون مشکل کار کند)

تهویه مطبوع شما دارای فن هایی است که کولر گازی شما را در حین کار خنک می کنند. به فن ها نگاهی بیندازید و ببینید کثیف هستند یا خیر. اگر بر روی آن ذرات آلاینده و یا گرد و غبار مشاهده کردید، یا اگر تیغه ها کج هستند، قبل از اینکه مشکلی ایجاد شود، آن را تعمیر کنید.

یونیت خود را برای دسترسی به فن باز کنید و سپس از یک پارچه مرطوب برای تمیز کردن آن استفاده کنید. اگر تیغه ها شل شدند، آنها را در جای خود سفت کنید. همچنین اگر فن دارای دریچه های روغن است، در ابتدای هر تابستان چند قطره روغن موتور غیر شوینده در آن بریزید. این به سیستم کمک می کند تا با بیشترین کارایی خود کار کند.

سخن آخر (5 راه برای اینکه کولر گازی بدون مشکل کار کند)

ما در این مقاله برای شما در مورد 5 راه برای اینکه کولر گازی بدون مشکل کار کند آورده اییم. که شما می توانید با رعایت این اصول طول عمر کولر گازی خود را تا میزان زیادی بالا ببرید. همچنین بالا بودن طول عمر کولر گازی علاوه بر موارد بالا به کیفیت دستگاه نیز بستگی دارد. لذا در صورتی که نیاز به خرید یک کولر گازی دارید بهتر است آن را از یک فروشگاه معتبر تهیه نمایید.

فروشگاه گری ایرانیان یک شرکت آنلاین در زمینه فروش انواع کولر های گازی روز برند گری است. که اصالت و کیفیت کالا را برای شما تضمین می کند. همچنین قابلیت ارسال محصولات را به سرتاسر ایران را دارا نی باشد. شما می توانید برای دریافت مشاوره رایگان و ثبت سفارش با شماره های درج شده در صفحه تماس حاصل فرمایید.

مقالات مرتبط
نظرات
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید