5 راه برای محافظت از کولر گازی در آب و هوای بد

شما اینجا هستید:
5 راه برای محافظت از کولر گازی در آب و هوای بد

5 راه برای محافظت از کولر گازی در آب و هوای بد

کولر های گازی یکی از محصولات پر کاربرد در بین کاربران است. و اسپلیت های دو تیکه یکی از این نوع سیستم ها هستند. که بیش تر از سایر مدل ها مورد استفاده قرار می گیرند. همانگونه که می دانیم قسمت کمپرسور دستگاه معمولا در فضای خارج ساختمان نصب می شود. و معمولا در شرایط نا به سامان هوایی محافظت از آن به امری ضروری بدل شده است.

در واقع باید گفت برای حفظ عملکرد متناسب دستگاه و بالا بردن طول عمر مفید آن باید در برابر شرایط جوی بد از دستگاه محافظت نمود. ما در این مقاله 5 راه برای محافظت از کولر گازی در آب و هوای بد را به شما آموزش می دهیم تا شما بتوانید. در این شرایط کولر گازی خود را محافظت نمایید. و طول عمر دستگاه خود را بالا ببرید.

5 راه برای محافظت از کولر گازی در آب و هوای بد

  • برق را قطع کن

برای اینکه بتوانید از سیستم تهویه مطبوع خود در آب و هوای بد محافظت کنید، باید عکس العمل سریعی داشته باشید. و اقدامات عملی را فورا انجام دهید. این شامل قطع برق نیز می شود. قبل از اینکه طوفان به منطقه شما برسد، مطمئن شوید که قطع کننده های سیستم کولر گازی خود را به طور کامل خاموش کرده اید. رایج ترین مشکلات کولر گازی مربوط به تهویه کننده ها است. برخلاف خاموش کردن ترموستات، خاموش کردن واحد تهویه مطبوع در کلید مدار تضمین می‌کند که برق به طور کامل قطع شود و از هرگونه آتش‌سوزی الکتریکی یا آسیب شدید به کولر گازی شما در صورت بروز رعد و برق در طول طوفان جلوگیری می‌کند.

  • سیستم را بپوشانید(5 راه برای محافظت از کولر گازی در آب و هوای بد)

یکی دیگر از راه های عالی برای محافظت از واحد تهویه مطبوع شما در برابر آب و هوای بد شامل پوشاندن سیستم است. واحد تهویه مطبوع خود را در برابر آب و بادهای تند با پوشاندن کامل آن با یک برزنت قابل اعتماد که می تواند در برابر بادهای شدید مقاومت کند، محافظت کنید. این از هر گونه احتمال اتصال کوتاه الکتریکی و آسیب های ناخواسته جلوگیری می کند. همچنین ممکن است از یک پوشش پلاستیکی یا وینیل مخصوص ساخته شده برای این منظور استفاده شود. استفاده از قفس پلاستیکی، بتنی یا تخته سه لا در اطراف سیستم تهویه مطبوع برای محافظت از آن در برابر آلودگی های مختلف در صورت وزش بادهای شدید نیز ممکن است مفید باشد.

  • سیستم را ایمن کنید(5 راه برای محافظت از کولر گازی در آب و هوای بد)

اغلب در طول هوای طوفانی، واحدهای تهویه مطبوع ممکن است شل شده و خراب شوند. این باعث آسیب قابل توجهی می شود و جان افرادی که ممکن است زیر آن راه بروند نیز به خطر بیافتد. به همین دلیل است که ایمن سازی سیستم در هوای بد بسیار مهم است. پیچ‌هایی را که واحد تهویه مطبوع بیرونی شما را نگه می‌دارد، محکم ببندید و در صورت لزوم، تسمه‌های طوفان را نیز نصب کنید. در صورتی که از واحد پنجره استفاده می کنید، مطمئن شوید که آنها را قبل از طوفان از پنجره جدا کنید زیرا بادهای محکم می توانند آنها را از پنجره بیرون بکشند و باعث آسیب شدید شوند.

  • اجسام اضافی را بردارید(5 راه برای محافظت از کولر گازی در آب و هوای بد)

علاوه بر ایمن سازی و پوشاندن واحد تهویه مطبوع خود، مطمئن شوید که هر نوع جسم اضافی مانند شاخه های شل یا گلدان های گل را که می توانند حرکت کنند و به واحد تهویه مطبوع شما آسیب جدی وارد کنند، بردارید. همچنین می توانید یک قفس فولادی یا پلاستیکی در اطراف سیستم نصب کنید تا از آن در برابر ذرات معلق موجود در هوا محافظت کنید.

  • اقدامات پس از طوفان 

اگر نگران هستید که طوفان بر روی واحد تهویه مطبوع شما تأثیر گذاشته است، از روشن کردن مجدد آن خودداری کنید و در عوض بلافاصله با یک شرکت معتبر خدمات تهویه مطبوع تماس بگیرید. از هر گونه ریسک غیرضروری خودداری کنید. بهتر است چنین موضوع جدی را به دست متخصصان بسپارید.

علاوه بر ترفند هایی که گفته شد. شما می توانید با نصب ایمن و نگهداری از کولر گازی در طول سال میزان بهره وری و طول عمر دستگاه خود را تا حد زیادی بالا ببرید. و جهت خرید یک کولر گازی با کیفیت و اصلی می توانید. با واحد فروش ما در فروشگاه گری ایرانیان تماس حاصل فرمایید.

مقالات مرتبط
نظرات
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید