6 عاملی که باید قبل از انتخاب کولر گازی در نظر بگیرید

شما اینجا هستید:
6 عاملی که باید قبل از انتخاب کولر گازی در نظر بگیرید

6 عاملی که باید قبل از انتخاب کولر گازی در نظر بگیرید

وقتی فصل تابستان فرا می رسد، اولین چیزی که به ذهن خطور می کند سیستم تهویه مطبوع است که به عنوان یک نیاز اساسی تبدیل شده است. برای غلبه بر گرمای فصل تابستان باید برند مناسبی را انتخاب کنید. گاهی اوقات، مردم بدون انجام هیچ تحقیقی در مورد آن یک تهویه مطبوع می خرند. بنابراین، آنها در نهایت کولر گازی را خریداری می کنند که برای نیازهای آنها مناسب نیست. ساده ترین راه برای انتخاب مدل مناسب برای نیازهای شما این است که لیستی از تمام مدل های تهویه مطبوع موجود تهیه کنید و سپس مقایسه کنید و بدانید دقیقاً چه چیزی برای خانه خود باید بخرید.

ما در این مقاله 6 عاملی که باید قبل از انتخاب کولر گازی در نظر بگیرید را برای شما گرد آوری کرده اییم تا شما بتوانید با توجه به این عوامل یک کولر گازی متناسب با نیاز خو انتخاب نمایید.

و در صورت راهنمایی های بیشتر می توانید با کارشناسان ما در فروشگاه گری ایرانیان با دریافت مشاوره رایگان بهترین کولر گازی را تهیه نمایید. و برای همیشه در مورد خنک کردن فضای خود خیالتان را آسوده نمایید.

1. نصب و راه اندازی در انتخاب کولر گازی

سیستم تهویه مطبوع کانالی: از یک سری کانال برای گردش هوای گرم و سرد استفاده می کنند. کانال ها در پشت سقف ها و دیوارها نصب می شوند و از ورق های فلزی تشکیل شده اند. این کانال ها به عنوان واحد گرمایش و سرمایش عمل می کنند. و برای تمامی بخش های ساختمان قابل استفاده است.

سیستم تهویه مطبوع بدون کانال: برای گردش هوا نیازی به کانال و لوله کشی ندارند. به جای نصب سیستم های تهویه مطبوع مرکزی ، می توانید کولر گازی های کوچکتر را در سرتاسر فضای مورد نیاز نصب کنید. هواسازها در داخل سقف، روی دیوار و… نصب می شوند.

2. اثر خنک کنندگی در انتخاب کولر گازی

سیستم تهویه مطبوع کانالی: آنها به عنوان یک سیستم تهویه مطبوع متمرکز عمل می کنند و می توانند کل خانه یا محل کار را به طور همزمان خنک کنند. با این حال، کل فضا یک اثر خنک کننده یکنواخت دریافت نمی کند. و شما می توانید بنابر نیاز خود برای هر بخش میزان خنک کنندگی را تنظیم کنید.

سیستم تهویه مطبوع بدون کانال: کولر گازی های بدون کانالی شامل کولر گازی های اسپلیت دیواری ،پنجره ای ،پرتابل و کاست سقفی دارای سیستم هوا ساز کوچک هستند. که در  هر اتاق و یا هر بخش به صورت مستقل کار می کنند. از این رو شما می توانید هر واحد را به صورت مستقل از سایرین کنترل نمایید.

3. کیفیت هوا در انتخاب کولر گازی

سیستم تهویه مطبوع کانالی: با استفاده از فیلترها در کنار کمپرسورها می توانید کیفیت هوای بهتری را برای فضای خود به ارمغان آورید. و از یک هوای سالم و بهداشتی برخوردار شوید.

سیستم تهویه مطبوع بدون کانال: در کولر گازی های بدون  کانال در داخل کمپرسور فیلتنر وجود ندارد. و تنها فیلتر روی پانل داخلی قرار می گیرد. در نتیجه برای داشتن هوایی سالم و بهداشتی باید فیلتر ها را زود به زود مورد بررسی قرار دهید.

4. کنترل گرد و غبار در انتخاب کولر گازی

سیستم تهویه مطبوع کانالی: در هنگام نصب نیاز به کانال دارند. احتمال تجمع گرد و غبار در مجاری در طول دوره زیاد است. کانال ها در سر تا سر فضای سقف پخش می شوند.

سیستم تهویه مطبوع بدون کانال: در این مورد نیازی به کانال نیست. در نتیجه هیچ گونه گرد و غباری در سیستم ها انباشته نخواهد شد. و می توانید به طور روتین نسبت به شست و شو و یا تعویض فیلتر ها اقدام کنید.

5. هزینه نصب در انتخاب کولر گازی

سیستم تهویه مطبوع کانالی: اگر کولر گازی کانالی در خانه ندارید نصب آنها گران است. نصب مستلزم ساخت مجراهایی است که هزینه بالایی دارند. و این مدل در سقف های کاذب قرار می گیرد. و بهتر است قبل از خرید در مورد سقف خود اطلاعات کافی داشته باشید. و باید برای این کولر گازی یک سقف کاذب در نظر بگیرید.

سیستم تهویه مطبوع بدون کانال: از آنجایی که برای نصب این سیستم نیازی به نصب کانال های اضافی ندارید، تعمیر آنها زمان کمتری نیاز خواهد داشت. آنها همچنین با نصب راحت به نسبت هزینه ی کمتری نیاز خواهند داشت. اما باید این نکته را نیز در نظر داشت که این نوع از کولر گازی ها تنها برای یک بخش کاربرد دارند. و تنها یک سالن مجزا را خنک خواهند کرد.

6. هزینه تعمیر و نگهداری

سیستم تهویه مطبوع کانالی: در کولر گازی های مدل کانالی گاها ممکن است برخی از کانال ها دچار خوردگی و در نتیجه نشتی هوای خنک شوند. که شما باید آن ها را به طور منظم تعمیر و یا به خوبی نگهداری نمایید. البته این حالت بسیار کم اتفاق خواهد افتاد.

سیستم تهویه مطبوع بدون کانال: از آن جایی که این کولر گازی ها کانال و یا لوله کشی ندارد امکان نشت هوای خنک وجود ندارد. از این رو برای این حالت نگرانی ندارد.

6 عاملی که باید قبل از انتخاب کولر گازی در نظر بگیرید

نیازها و شرایط تهیه سیستم های تهویه مطبوع از فردی به فرد دیگر متفاوت است. سیستم های تهویه مطبوع کانالی و بدون کانال مزایا و معایب خاص خود را دارند. سیستم های تهویه مطبوع کانالی به دلیل ویژگی متمرکزشان برای محل کار مناسب هستند. در خانه ها و هتل ها، نیاز به دمای متفاوت در هر اتاق وجود خواهد داشت. از این رو سیستم های تهویه مطبوع بدون کانال برای خانه ها و هتل ها مناسب هستند.

و شما باید با توجه به نیاز و محل مورد نظرتان یکی از انواع مدل ها را انتخاب نمایید. که در این راه کارشناسان ما می توانند با توجه به عملکردی که شما از کولر گازی انتظار دارید بهترین مورد را به شما معرفی نمایند. و تا زمان نصب و استفاده از محصول شما را همراهی نمایند.

مقالات مرتبط
نظرات
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید