قطعات و اجزای کولر گازی چه زمانی نیاز به تعویض دارند

شما اینجا هستید:
قطعات و اجزای کولر گازی چه زمانی نیاز به تعویض دارند

قطعات و اجزای کولر گازی چه زمانی نیاز به تعویض دارند

هنگام خرید یک خودروی دست دوم، خریداران ابتدا مسافت پیموده شده را بررسی می کنند. اوراق ثبت نام سال مدل و مدت زمان کارکرد خودرو را نشان می دهد. با این حال، این کیلومتر شمار است که استفاده واقعی را نشان می‌دهد، که معمولاً بهترین نشانه را از نوع شکل خودرو نشان می‌دهد. رانندگان می‌دانند که هر چه کیلومتر های بیشتری را توسط خودروی خود بپیمایند، زودتر به خدمات برای تعویض قطعات فرسوده نیاز خواهند داشت. در خودروها، زمان کار، سرویس و نگهداری منظم بیشتر از سن تقویمی یک وسیله نقلیه موتوری اهمیت دارد. همین امر در مورد کولر گازی نیز صدق می کند.

زمان اجرا

اگرچه اکثر واحدهای کولر گازی در کشور ما خصوصا در مناطق جنوبی مصرف زیادی دارند، اما به نشانگر مسافت پیموده شده مجهز نیستند. در واقع، کاربرانی که تازه وارد خانه های خود شده اند و اطلاعات کمی در مورد سن سیستم کولر گازی خود دارند یا اصلاً اطلاعاتی ندارند. برای پیدا کردن طول عمر و کارکرد واقعی دستگاه، سیستم های کولر گازی بسیار پیچیده هستند و از اجزای مختلفی تشکیل شده اند که هر کدام طول عمر خاص خود را دارند. بسته به فرسودگی، برخی از قطعات باید زودتر از سایرین تعویض شوند. در اینجا لیستی از اجزای کولر گازی وجود دارد که ممکن است در طول عمر معمولی یک کولر گازی نیاز به تعویض داشته باشند:

  • فیلترهای هوا – اگرچه یک قسمت متحرک یا الکتریکی نیستند، فیلترهای هوا یک عنصر حیاتی برای تامین هوای تمیز در خانه شما هستند و نیاز به تعویض مداوم دارند. فیلترهای هوا باید حداقل شش بار در سال و اگر حیوان خانگی دارید بیشتر تعویض شود. همچنین اگر یکی از اعضای خانواده شما مبتلا به آسم یا بیماری مزمن تنفسی است، فیلترهای هوا باید ماهی یک بار تعویض شوند.
  • کنتاکتور / خازن – قطعات الکتریکی، مانند کنتاکتور یا خازن ها، موتورها، فن ها و سیم کشی بیش از 80 درصد از تماس های خدمات کولر گازی را بر عهده دارند. کنتاکتور و خازن های کولر گازی از پرکاربردترین قطعات در سیستم کولر گازی شما هستند. با تمام فرسودگی این قطعات الکتریکی، به احتمال زیاد در طول عمر سیستم کولر گازی شما بیش از یک بار تعویض خواهند شد.
  • موتور دمنده / موتور فن – فن‌های سیستم کولر گازی شما هر سال در طول تابستان طولانی به طور کامل کار می‌کنند. طبیعی است که در برخی مواقع، تیغه های فن به نوعی خستگی یا انسداد را تجربه کنند، یا ممکن است موتورها به دلیل استفاده زیاد بسادگی بسوزند. در طول تنظیم فنی، تکنسین های خدمات موتور دمنده، فن ها و سایر قطعات را برای نشانه هایی از خرابی قریب الوقوع بررسی می کنند.
  • کویل های اواپراتور – رایج ترین مشکل کویل های اواپراتور این است که آنها با گرد و غبار و زباله پوشانده می شوند که کارایی آنها را کاهش می دهد. تمیز کردن کویل های اواپراتور اغلب راه حل مشکل است. گاهی اوقات، کویل های اواپراتور ممکن است به دلیل خوردگی آسیب ببینند، که باعث ایجاد سوراخ های کوچک در سیستم می شود که متأسفانه مبرد را در هوا آزاد می کند. این به راحتی برای کاربران آشکار نیست. نشت ها با تجهیزات ویژه ای شناسایی می شوند که تکنسین های خدمات در طول بازرسی کولر گازی از آنها استفاده می کنند.
  • کمپرسور – کمپرسور کولر گازی شما حجم کار سنگینی را تحمل می کند و یکی از گران ترین قطعات در سیستم کولر گازی شما است. شایع ترین دلایل خرابی کمپرسور که نیاز به تعویض دارد، کویل های کثیف هستند که باعث می شود کمپرسور بیش از حد کار کند و دائماً در دمای بالا کار کند. گرفتگی خطوط مبرد که می تواند منجر به افزایش فشار داخلی، فشار بر سیستم و سطوح نادرست مبرد شود که باز هم بار اضافی بر روی کمپرسور وارد می کند که در نهایت ممکن است منجر به سوختن آن شود. خبر خوب این است که اکثر مشکلات کمپرسور قابل پیشگیری هستند. با تعمیر و نگهداری منظم و بازرسی های سرویس دو بار در سال، می توان مشکلات را قبل از نیاز به تعویض کمپرسور شناسایی و برطرف کرد.

سخن آخر قطعات و اجزای کولر گازی چه زمانی نیاز به تعویض دارند

برای داشتن یک کولر گازی که بتواند نیاز شما را برطرف سازد در اولین اقدام خرید یک جنس مرغوب و با کیفیت است. که بتواند برای سالیان طولانی برای شما کار کرده و دمایی مطلوب را در تمامی فصول سال فراهم آورد.پیشنهاد ما برای شما در مورد یک کولر گازی پرتابل برای فضای مورد نظرتان استفاده از سیستم های برند گری است.

همانگونه که می دانید کولر گازی های برند گری یکی از محبوب ترین و با کیفیت ترین کولر گازی های شناخته شده در جهان اند. اما باید این نوع محصولات را از یک فروشگاه معتبر با تضمین اصالت کالا و همراه با گارانتی دریافت نمایید.

گری ایرانیان با سابقه چند ساله در زمینه فروش کولر گازی های برند گری می تواند به شما در این راه کمک نماید. برای دریافت مشاوره رایگان و ثبت سفارش تنها کافیست با شماره های درج شده روی صفحه تماس حاصل فرمایید.

مقالات مرتبط
نظرات
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید