مزایا و معایب استفاده مداوم از فن کولر گازی

شما اینجا هستید:
مزایا و معایب استفاده مداوم از فن کولر گازی

مزایا و معایب استفاده مداوم از فن کولر گازی

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که وقتی کولر گازی شما خاموش است باید از تنظیم حالت فن در سیستم تهویه مطبوع خود استفاده کنید؟ یا بهتر است به طور مداوم فن را روشن کنید؟ در اینجا چند نکته کلیدی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید.

مزایا و معایب استفاده مداوم از فن کولر گازی

تنظیم خودکار فن کولر گازی:

زمانی که کولر گازی خانه شما را خنک می کند، فن کار می کند. هنگامی که کولر گازی خاموش می شود، فن خاموش می شود. کار فن به جریان در آوردن هوای خنک تولید شده در داخل کولر گازی در سطح اتاق شماست.

تنظیم روشن شدن فن کولر گازی:

فن همیشه هوا را در سرتاسر خانه شما  به گردش در می آورد، صرف نظر از اینکه دمای تنظیم شده روی ترموستات چیست و کولر گازیکار می کند یا خیر. اگر سیستم تهویه مطبوع شما یک سیستم تصفیه هوای داخلی در کانال نصب شده باشد، نیاز به روشن شدن حالت فن کولر گازی دارد. اگر خانواده شما آلرژی دارند، ممکن است از فن کولر گازی که به طور مداوم کار می کند برای داشتن هوای تمیزتر و تازه تر بهره مند شوید.

آیا این ایده خوبی است که فن کولر گازی را دائماً روشن نگه دارید؟ به نظر می رسد که جریان هوا به طور مداوم در خانه شما گردش کند. اگرچه این امر باعث افزایش فرسودگی و پایین آمدن طول عمر سیستم تهویه مطبوع شما می شود. هنگامی که فن کولر گازی به طور مداوم کار می کند چند معایب دیگر وجود دارد:

افزایش رطوبت داخلی:

هنگامی که سیستم تهویه مطبوع روشن است، کویل های کندانسور خنک می مانند. هنگامی که کولر گازی خاموش می شود، سیم پیچ ها گرم می شوند. اگر تنظیمات فن کولر گازی روی خودکار تنظیم شود، با خاموش شدن کولر گازی خاموش می شود. تراکم آب روی کویل ها، یا روی کویل ها باقی می ماند یا به داخل ظرف مخصوص خط تخلیه مایعات می ریزد. هنگامی که فن کولر گازی در وضعیت روشن قرار می گیرد، با گرم شدن کویل های کندانسور، هوا روی سیم پیچ ها جریان می یابد. این باعث می شود قطرات آب جمع شده تبخیر شود و رطوبت اضافی را به خانه شما وارد کند.

فیلتر هوای کثیف تر:

هوای داخل خانه دارای ذرات گرد و غبار، پرز فرش و موکت، موهای حیوانات خانگی، گرده گل، سلول های مرده پوست و سایر آلاینده های داخل خانه است. هنگامی که فن کولر گازی روشن است، آلاینده های هوای داخلی با سرعت بیشتری روی فیلتر کولر گازی جمع می شوند. برای اینکه کولر گازی شما همواره به خوبی کار کند، باید فیلتر هوا را زود به زود عوض کنید.

قبوض بالاتر مصرف انرژی برق:

با اجرای مداوم حالت فن در کولر گازی، هوا به طور مداوم در سراسر خانه شما گردش می کند و قبوض ماهانه مصرف انرژی برق را افزایش می دهد.

سخن آخر مزایا و معایب استفاده مداوم از فن کولر گازی

برای داشتن یک کولر گازی که بتواند نیاز شما را برطرف سازد در اولین اقدام خرید یک جنس مرغوب و با کیفیت است. که بتواند برای سالیان طولانی برای شما کار کرده و دمایی مطلوب را در تمامی فصول سال فراهم آورد.پیشنهاد ما برای شما در مورد یک کولر گازی پرتابل برای فضای مورد نظرتان استفاده از سیستم های برند گری است.

همانگونه که می دانید کولر گازی های برند گری یکی از محبوب ترین و با کیفیت ترین کولر گازی های شناخته شده در جهان اند. اما باید این نوع محصولات را از یک فروشگاه معتبر با تضمین اصالت کالا و همراه با گارانتی دریافت نمایید.

گری ایرانیان با سابقه چند ساله در زمینه فروش کولر گازی های برند گری می تواند به شما در این راه کمک نماید. برای دریافت مشاوره رایگان و ثبت سفارش تنها کافیست با شماره های درج شده روی صفحه تماس حاصل فرمایید

مقالات مرتبط
نظرات
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید