گزینه های خروجی هوا برای کولر گازی پرتابل

شما اینجا هستید:
گزینه های خروجی هوا برای کولر گازی پرتابل

آیا به خرید یک کولر گازی پرتابل فکر می کنید اما نمی دانید که چگونه باید مسیر خروجی هوا را تنظیم کنید؟

یا شاید قبلاً یکی از راه های خروجی هوا برای کولر گازی پرتابل را امتحان کرده اید. اما هنوز می خواهید همه گزینه های خروجی هوا برای کولر گازی پرتابل را بدانید تا بتوانید برای کارکرد بهتر کولر گازی خود یکی از راه های دیگر را امتحان کنید.

شاید حتی از خود این سوال را بپرسید که “آیا کولرهای گازی های پرتابل بدون قابلیت خروجی از طریق پنجره کار می کنند؟”

اگر به دنبال پاسخی برای گزینه های خروجی هوا برای کولر گازی پرتابل هستید. به مسیر درستی گام نهاده اید.

ما در این مقاله سعی کرده ایم برای تمامی سوالات شما پاسخ درست را آماده سازیم. و در مورد گزینه های مختلف برای امکان خروجی هوا کولر گازی پرتابل بحث نموده ایم. امیدواریم در این مقاله شما به پاسخ سوالات خود دست یابید. با ما همراه شوید.

اهمیت تهویه هوا برای کولر گازی پرتابل

احتمالاً از خود می‌پرسید که چرا کولر گازی پرتابل به خروجی هوا نیاز دارد. و یا اینکه آیا واقعا خروجی هوا برای کولر گازی پرتابل مهم است؟

بدترین چیزی که ممکن است برای کولر گازی پرتابل اتفاق بیفتد چیست؟

خوب، راستش را بگویم، در صورتی که کولر گازی پرتابل برای خروجی هوا راهی نداشته باشد. کارکرد آن بی فایده خواهد بود. هدف از کولر گازی قابل حمل خنک کردن اتاق است، اما برای انجام این کار باید گرما را از هوا خارج کند.  چرا که کولر گازی پرتابل نیز مانند سایر کولر های گازی برای خنک کردن فضا گرما را از محیط گرفته و آن را به فضای خارج ساختمان هدایت می کند.

اگر کولر گازی شما برای تهویه هوا و خروج هوای گرم راهی نداشته باشد. گرما دوباره به فضای مورد نظر بازگشته و این نه تنها از خنک شدن اتاق جلوگیری می کند، بلکه در واقع آن را گرمتر می کند. به علاوه خروجی هوا برای کولر گازی پرتابل نیز مهم است. چرا که در کنار خنک سازی محیط رطوبت هوا را نیز تنظیم می نماید.

هر چه رطوبت داخل یک اتاق کمتر باشد، احساس خنکی بیشتری دارد. در نتیجه اگر کولر گازی شما راهی برای خروج هوا و بخار آب نداشته باشد. رطوبت در هوا جمع شده و اثر خنک کنندگی کولر گازی پرتابل را خنثی می کند

همانطور که می بینید، داشتن یک خروجی برای هوا و رطوبت بخش بسیار مهمی از یک کولر گازی به حساب می آید. و این کار به خنک سازی بهتر و کارایی دستگاه کمک می کند.

در ادامه، به روش‌های مختلفی می‌پردازیم که از طریق آنها می‌توانید خروجی هوا را برای یک کولر گازی پرتابل از طریق یک پنجره و یا خروجی های دیگر اجرا نمایید.

گزینه های خروجی هوا برای کولر گازی پرتابل

خروجی هوا از طریق پنجره

ساده ترین و رایج ترین راه برای تهویه هوا در کولر گازی پرتابل یا قابل حمل داشتن یک پنجره در خانه است. به همین دلیل بیشتر اوقات برنده های تولید کننده کولر گازی پرتابل به همراه دستگاه یک کیت مخصوص برای مهر و موم کردن و یا هوا گیری پنجره ارائه می دهند.اگر می خواهید بدانید که چگونه یک کولر گازی قابل حمل را با کیت پنجره ای هواگیری کنید، با ما هرماه باشید.

اول از همه، اگر تصمیم گرفته‌اید مسیر هواگیری دستگاه خود را از پنجره های کشویی طی کنید، مهم است که اطمینان حاصل کنید که کیت خروجی هوا به درستی نصب شده است.در غیر این صورت، بدیهی است که کولر گازی پرتابل قادر به حذف هوای گرم در حین کار نخواهد بود.

بنابراین، این مراحل را دنبال کنید:

  • دستگاه را نسبتاً نزدیک به یک پنجره تنظیم کنید
  • کانکتور اگزوز را به دستگاه وصل کنید
  • شلنگ اگزوز را در کانکتور اگزوز قرار دهید
  • کیت پنجره را به آداپتور کیت هواگیری ببندید
  • کیت هوا گیری را در پنجره محکم ببندید
  • شیلنگ اگزوز را به آداپتور کیت هواگیری وصل کنید

البته، این فقط یک راهنمای کلی است، زیرا بسته به کولر گازی قابل حملی که خریداری کرده‌اید، نصب کیت پنجره ممکن است روند متفاوتی را دنبال کند. قبل از هر گونه نصب، همیشه دفترچه راهنمای ارائه شده را بررسی کنید.

تهویه از طریق پنجره های غیر کشویی

پنجره های غیر کشویی مانند پنجره های کشویی نیستند – آنها مانند در باز می شوند – با این حال آنها یک گزینه ی دیگر برای خروجی هوا کولر گازی پرتابل هستند. به همین دلیل، نمی‌توانید از یک کیت هوا گیری پنجره استاندارد برای نصب لوله اگزوز مانند پنجره‌های کشویی استفاده کنید.

با این حال، برخی از صاحبان خانه‌ها می‌توانند روشی مبتکرانه برای ایجاد دریچه از این پنجره‌ها پیدا کنند.در اصل، یکی از شیشه های پنجره را برداشته و آن را با یک لایه پلکسی گلاس جایگزین می کنید، پس از آن، سوراخی به اندازه کافی ایجاد می کنید تا شیلنگ اگزوز در آن جا شود. و بدین صورت یک خروجی موقت عالی برای کولر گازی پرتابل خود خواهید داشت.

تهویه هوا از طریق درهای کشویی

در تمامی موارد ابتدا باید شما مسیر خروجی هوا را طوری نصب کنید. که مانع از جریان یافتن هوا نشوید و پس از آن می توانید با استفاده از کیت مخصوص خروجی هوا را تنظیم نمایید.درهای کشویی کمی پیچیده‌تر هستند، زیرا براکت باید بتواند با هر دهانه‌ای که برای دریچه ایجاد شده است، قرار بگیرد. در هر صورت، همیشه می توانید هر فضای اضافی را که پس از نصب ظاهر می شود با پلکسی گلاس یا چوب پر نمایید.

گزینه های خروجی هوا برای کولر گازی پرتابل بدون وجود پنجره

این واقعیت که شما در حال خواندن این راهنما هستید احتمالاً به این معنی است که به دنبال پاسخ این سؤال هستید، “آیا کولرهای گازی قابل حمل بدون پنجره کار می کنند؟”و پاسخ کاملاً بله است! اگر به دانستن نحوه تهویه هوای یک کولر گازی قابل حمل بدون پنجره علاقه دارید یا اینکه دقیقاً کجا می توانید کولر گازی قابل حمل خود را هواگیری کنید، نکات زیر راهنمای شما خواهد بود.

تهویه از طریق دیوار

یکی از گزینه هایی که به نظر می رسد توسط برخی افراد ترجیح داده می شود، در واقع استفاده از دریچه دیواری برای حذف هوای گرم از یک کولر گازی پرتابل است.می توانید از این روش برای خروجی هوای کولر گازی پرتابل خود به بیرون یا فضای ذخیره سازی یا گاراژ استفاده کنید.

اساساً برای ایجاد یک دریچه دیواری، باید با دقت سوراخی را به اندازه اگزوز خروجی هوا برای قرار دادن شیلنگ کولر گازی پرتابل ایجاد کنید. پس از اتمام نصب، می توانید محیط سوراخ را با یک درزگیر مانند درزگیر سیلیکونی بپوشانید. به این ترتیب، شیلنگ اگزوز ثابت می ماند.

تهویه از طریق یک سقف

این تکنیک تهویه شامل اضافه کردن یا پیکربندی مجدد سقف یا پانل به یک منطقه تهویه است.این روش اغلب در اتاق‌های سرور کامپیوتر استفاده می‌شود، زیرا این مناطق معمولاً مجهز به پنجره نیستند، به این معنی که منابع جایگزین تهویه باید اجرا شوند.

برای خروج هوای تهویه مطبوع قابل حمل خود از طریق یک سقف کوچک، کافی است یک سوراخ در پانل سقفی ایجاد کنید که بتواند شیلنگ اگزوز را در خود جای دهد.مقداری درزگیر در اطراف محل اتصال اضافه کنید و کارتان تمام است.

تهویه از طریق دریچه فن (گزینه های خروجی هوا برای کولر گازی پرتابل)

در حالی که این روشی نیست که ما از نظر فنی توصیه می‌کنیم و تولید کنندگان نیز آن را توصیه نمی‌کنند، اما شایان ذکر است که برخی از افراد در استفاده از آن برای تهویه هوای قابل حمل خود موفق بوده‌اند.

دلیل احتیاط در برابر این روش این است که بیشتر دریچه های فن در مقایسه با شیلنگ های اگزوز کولر گازی پرتابل قطر کمتری دارند. به همین دلیل، ممکن است هوا به خوبی از طریق آن نتواند از دریچه خارج شود.

با این وجود، اگر بتوانید شیلنگ اگزوز کولر گازی پرتابل خود را به آن وصل کنید، استفاده از دریچه فن به عنوان منبعی برای از بین بردن هوای گرم از یک تهویه مطبوع قابل حمل همچنان امکان پذیر است.

گزینه های خروجی هوا برای کولر گازی پرتابل

همانطور که می بینید، اگر به دنبال گزینه های خروجی هوا برای کولر گازی پرتابل هستید، هرگز به بن بست نخواهید خورد. این واقعیت که کولر گازی های پرتابل بدون داشتن یک پنجره در فضا کار خواهند کرد. ان ها را به یک سیستم پر کاربرد بدل ساخته است.حتی می توان این کولر گازی را برای اتاقی کوچک با هر یک از روش های ذکر شده در بالا تنظیم کرد.

نکات ارائه شده در بالا تنها نقطه شروعی برای انتخاب شما در صورت نبود پنجره در فضا هستند. امیدواریم یکی از این روش ها بالا برای شما مفید بوده باشد، اما اگر نه، از تخیل و خلاقیت خود برای خروجی هوا کولر گازی پرتابل به روشی که برای شما کاربردی است استفاده کنید.

امیدواریم این راهنما بتواند حقایق جالبی را در مورد کولر گازی های پرتابل به شما آموزش دهد و حتی اگر قبلاً این کار را نکرده اید، شما را تشویق به خرید یکی از آنها کند.

سخن آخر (گزینه های خروجی هوا برای کولر گازی پرتابل)

امروزه کولر گازی های پرتابل به دلیل نصب آسان و داشتن گزینه های مختلف و مناسب برای خروجی هوا در صورت نبود پنجره به یکی از سیستم های تهویه مطبوع پرکاربرد در بین کاربران تبدیل شده است. از همین رو کاربران زیادی در سرتاسر کشور به سمت خرید این نوع از کولر های گازی کشیده می شوند. اما نکته قابل تامل خرید از یک برند معتبر و از یک فروشگاه معتبر است.

شرکت گری ایرانیان مفتخر است با سابقه ی چند ساله در زمینه فروش انواع کولر گازی های روز دنیا شما را در این راه یاری دهد. تمامی کولر گازی های پرتابل این شرکت از برند گری بوده. و با تضمین اصالت و ارائه گارانتی کیفیت این محصولات را تایید می نماید. برای دریافت مشاوره رایگان و یا ثبت سفارش با شماره های درج شده در صفحه تماس حاصل فرمایید.

مقالات مرتبط
نظرات
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید