بهترین راه برای گرمایش و سرمایش خانه های متحرک

شما اینجا هستید:
بهترین راه برای گرمایش و سرمایش خانه های متحرک

بهترین راه برای گرمایش و سرمایش خانه های متحرک

امروزه به دلیل کار روی پروژه های مختلف عمرانی و همچنین بلایای طبیعی که بر کشور حاکم است. استفاده از خانه های متحرک و سیار بسیار بیشتر از قبل می باشد. و خب ما می دانیم که این نوع خانه های به دلیل استفاده از فلز در ساخت آن ها در تابستان داغ و در زمستان بسیار سرد می باشد. از همین رو استفاده از یک سیستم گرمایش و سرمایش قدرتمند می توانند کمک کننده باشد.

نصب سیستم تهویه مطبوع در خانه های سیار بسیار راحت تر از خانه های بتنی خواهد بود. چراکه افراد در هنگام نصب کولر گازی به شرایط خاصی نیاز ندارند. و لوله ها نیز به راحتی قابل جایگذاری خواهند بود. حال ما در این مقاله سعی بر آن داریم تا بهترین کولر گازی را برای استفاده در خانه های سیار معرفی نماییم.

برای انتخاب یک کولر گازی برای خانه ی سیار متراژ ،عایق بندی ، شرایط آب و هوایی و… باید در نظر گرفته شود. بنابراین اجازه دهید به برخی از بهترین راه برای گرمایش و سرمایش خانه های متحرک نگاه کنیم.

انواع واحدهای گرمایشی و سرمایشی خانه های متحرک

  • سیستم های دو تیکه(بهترین راه برای گرمایش و سرمایش خانه های متحرک)

سیستم های اسپلیت دو تیکه واحدهای تهویه مطبوع هستند . که از دو واحد کمپرسور و یونیت داخلی تشکیل شده اند. و قسمت کمپرسور و پانل داخلی به وسیله لوله مسی که در داخل آن گاز مبرد جریان دارد. به هم متصل می شوند.

گاز مبرد بین کمپرسور و پانل داخلی دائما در حال رفت و آمد است. و کار سرمایش و یا گرمایش محیط را برعهده دارد.

سیستم های اسپلیت دو تیکه به دلیل کارایی راحت و قدرت بالا معمولا در خانه های سیار مورد استفاده قرار می گیرند. و از آن جایی که اغلب از هر دو عملکرد سرمایش و گرمایش برخوردارند در نتیجه می توانند برای تمامی فصول مورد استفاده قرار گیرند.

  • واحدهای یک تیکه(بهترین راه برای گرمایش و سرمایش خانه های متحرک)

کولر گازی های یک تیکه، سیستم های تهویه مطبوع کاملاً مستقل هستند که تمامی اجزا آن در یک دستگاه قرار می گیرد. و به تنهایی هم کار کمپرسور و هم کار هواساز را انجام می دهند.

بر خلاف یک سیستم اسپلیت دو تیکه که اجزای اصلی را که باید با استفاده از یک نصاب اجرا کرد، یک واحد یک تیکه بعد از خارج کردن از کارتون آماده راه اندازی می باشد. و تنها چیزی که نیاز دارد یک منبع برق و یک پریز است. و یک دریچه برای خروجی هوا .

اغلب این کولر گازی ها از ولتاژ 240 ولت و یا تکفاز استفاده می کنند. در نتیجه به راحتی قابل استفاده می باشند.

کولر گازی های پرتابل و پنجره ای جزء این واحد های مستقل می باشند. که می توانند به راحتی برای خانه های سیار با متراژ کم مورد استفاده قرار گیرند. این نوع از کولر گازی ها نیز دارای فیلتر های تصفیه کننده هوا و قابلیت رطوبت زدایی خودکار هستند پس می تواند برای خانه های سیار گزینه مناسبی باشد.

 

  • مینی اسپلیت(بهترین راه برای گرمایش و سرمایش خانه های متحرک)

مینی اسپلیت بسیار شبیه به یک سیستم اسپلیت در نوع کوچکتر است و تقریباً در هر مکانی می تواند قرار گیرد.

در حالی که یک سیستم اسپلیت استاندارد فضای زیادی برای قرار گیری لازم دارد. یک مینی اسپلیت می تواند در هر مکانی قرا گیرد. و فضای کمی را به خود  اختصاص می دهد. و روی دیوار خانه های سیار به راحتی قابل اجراست.

مینی اسپلیت به دلایل مختلفی از جمله هزینه کم و نصب آسان تر می تواند ایده آل باشد.

مینی اسپلیت می‌تواند یک خانه ی متحرک کوچک را خنک کند یا حتی فضا های کوچکی که دسترسی به آن ها برای نصب یک اسپلیت سخت است. می تواند به راحتی جایگذاری شود. و این باعث می شود به مینی اسپلیت ها لقب همه کاره داده شود.

اغلب یک خانه متحرک دارای 2-3 مینی اسپلیت است که هم قابلیت سرمایشی و هم قابلیت گرمایشی دارند/

کولر گازی های مینی اسپلیت با راندمان بالا احتمالاً بهترین گزینه در بسیاری از سناریوها می باشند زیرا هزینه نصب و کارکرد آنها کمتر است.

بسیاری از کیت‌های اسپلیت کوچک وجود دارد که بسیاری از صاحبان خانه‌های معمولی آن‌ها را برای صرفه‌جویی در هزینه نصب می‌کنند.

  • کولر تبخیری(بهترین راه برای گرمایش و سرمایش خانه های متحرک)

خنک کننده های تبخیری که گاهی اوقات خنک کننده های باتلاقی نامیده می شوند در آب و هوای خشک به خوبی کار می کنند.

آب خاصیتی دارد که می تواند با تبخیر شدن هوای اطراف خود را خنک سازد. که در آب و هوای مناسب می تواند مانند یک واحد تهویه مطبوع استاندارد کار کند.

بسیاری از ایالت های جنوب غربی آمریکا مانند آریزونا یا نوادا خانه های متحرک زیادی دارند که فقط در ماه های تابستان از خنک کننده باتلاقی استفاده می کنند. مزیت خنک کننده های تبخیری شامل هزینه خرید کم، راه اندازی راحت و بهره وری بالا است.

متأسفانه در محیط های با رطوبت زیاد کار نمی کنند.

اگر در آب و هوای خشک زندگی می کنید، یک کولر تبخیری می تواند کمک کننده باشد، اما مراقب محدودیت های آن باشید.

خلاصه(بهترین راه برای گرمایش و سرمایش خانه های متحرک)

پیدا کردن سیستم گرمایشی و سرمایشی مناسب برای خانه سیار شما بستگی به موقعیت مکانی، نوع خانه سیار و بودجه شما دارد.

هر خانه ی متحرک می تواند شرایط آن متفاوت باشد. در نتیجه یک راه حل برای همه آنها وجود ندارد.

برخی از افرادی که در قسمت های جنوبی کشور زندگی می کنند ممکن است به سادگی با یک خنک کننده باتلاقی محیط خود را خنک سازند در حالی که فردی که در شمال زندگی می کند برای بهترین نتیجه به یک دستگاه تهویه مطبوع اسپلیت دو تیکه نیاز دارد.

در کل باید گفت که سیستم‌های مینی اسپلیت محبوب‌ترین سیستم‌ها در بین انواع کولر گازی برای سرمایش و گرمایش خانه های متحرک هستند، زیرا هزینه نصب آن‌ها کمتر و هزینه جاری کمتری در هنگام کار کردن نیاز دارند.

جهت اطلاعات بیشتر در مورد بهترین راه برای گرمایش و سرمایش خانه های متحرک می توانید با کارشناسان ما در شرکت گری ایرانیان تماس حاصل فرمایید. تا آنها با در نظر گرفتن شرایط و بودجه شما بهترین مورد را معرفی کنند.

مقالات مرتبط
نظرات
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید
kocaeli web tasarım ajansı istanbul web tasarım ajansı ankara web tasarım ajansı izmit web tasarım ajansı gebze web tasarım ajansı izmir web tasarım ajansı kıbrıs web tasarım ajansı