شباهت و تفاوت تکنولوژی Blue Fin و Gold Fin

شما اینجا هستید:
شباهت و تفاوت تکنولوژی Blue Fin و Gold Fin

شباهت و تفاوت تکنولوژی Blue Fin و Gold Fin

هنگامی که شما برای خرید یک کولر گازی اقدام می کنید. انتخاب یک کندانسور مناسب و با کیفیت امری مهم است. اما اگر در این مورد اطلاع کافی ندارید نگران نباشید. شرکت گری ایرانیان با شماست. تا در مورد شباهت و تفاوت تکنولوژی Blue Fin و Gold Fin در این بلاگ آموزشی برای بالا بردن اطلاعات شما بحث نماید. با ما همراه شوید.

بحثی در ادامه می بینید ابهامات زیادی را برطرف خواهد کرد. اگر چه بحث در این مورد شاید برای شما به نحوی کسل کننده باشد. اما باید گفت که تصمیم گیری اشتباه در مورد کندانسور ممکن است به قیمت کل سیستم تمام شو. چرا که کندانسور نقش اساسی در عملکرد کولر گازی دارد. و حالت غیر متناسب آن عملکرد دستگاه را مختل خواهد کرد. و سطح خنک کنندگی دستگاه را پایین خواهد آورد. بنابراین، اجازه دهید شما را از عملکرد و هر دو نوع کویل کندانسور آگاه کنیم.

شباهت و تفاوت تکنولوژی Blue Fin و Gold Fin

نقش کویل کندانسور در کولر گازی

کویل های کندانسور مجموعه ای از لوله ها هستند که یک فن به آنها متصل است. وظیفه اصلی این فن ها جذب گرمای داخل اتاق و هدایت آن به فضای بیرون ساختمان است. مبرد از طریق سیم پیچ کندانسور به گردش در می آید و هوای خنک بیرون از طریق سیم پیچ ها جریان می یابد. تمام گرما در این فرآیند جذب می شود و تراکم از حالت گازی به حالت مایع منتقل می شود. سپس فشار مایع با دمای بالا به سمت شیر ​​انبساط حرکت می کند.

به طور مشابه، کویل اواپراتور یک رشته لوله است و یک فن به آن متصل است. کویل اواپراتور با به گردش درآوردن هوای گرم در اطراف خود، گرما را جذب می کند. این فرآیند منجر به تولید هوای خنک می شود و سپس به داخل اتاق دمیده می شود. مبرد به سمت کمپرسور حرکت می کند و چرخه بارها و بارها تکرار می شود. نمی توان انکار کرد که کویل های کندانسور برای قابلیت های خنک کنندگی تهویه مطبوع مهم هستند. انواع کویل های کندانسور از جنس مس و آلومینیوم  می باشند.

پره های کویل کندانسور چیست؟

پره ها نقش بسیار زیادی در عملکرد کویل های کندانسور دارند. آنها پوششی روی سیم پیچ های کندانسور هستند و می توانند به طور قابل توجهی خوردگی را کاهش دهند. این امر نقش مهمی در افزایش کارایی و طول عمر کولر گازی دارد. پره های سیم پیچ نیز گرما را از دستگاه دور می کنند. این فرآیند به پخش سریع گرما کمک می کند.

انواع پره های کویل کندانسور

به طور کلی پره ها در دو نوع فین طلایی و فین آبی تولید می شوند و هر دو برای ایجاد یک پوشش محافظ برای جلوگیری از فرسایش کویل ها عمل می کنند. حال برای فهم و کسب اطلاعات بیشتر ما به تفصیل در مورد هر کدام در ادامه بحث خواهیم کرد.

کویل های کندانسور با پره طلایی

کویل های کندانسور دارای پوشش نانو طلا بوده و به عنوان سپر بین عوامل خارجی سیم پیچ عمل می کنند. این پوشش به طرز شگفت انگیزی از سیم پیچ ها در برابر هر گونه شرایط آب و هوایی سخت، زنگ زدگی یا خوردگی محافظت می کند. همچنین آبکاری به عنوان یک سد محافظ در برابر نمک های جوی، اسید و قطرات آب عمل می کند. از اکسید تیتانیوم سنتز می شود و بنابراین برای انتقال حرارت بسیار مفید است.

سیم پیچ های کندانسور باله طلا مانع رسانایی طبیعی نمی شوند. این به مبرد کمک می کند تا دمای پایین را در زمان کمتری بدست آورد. در نتیجه گرما به طور موثر جذب می شود.

مزایای کویل های کندانسور پره طلایی

 • باله های طلایی قادر به تسریع فرآیند یخ زدایی هستند.
 • این فناوری 100% سازگار با محیط زیست است.
 • این یک پوشش نازک و در عین حال فوق العاده قدرتمند است.
 • سیم پیچ کندانسور باله طلایی حتی در شرایط آب و هوایی مرطوب نیز به خوبی کار می کند.
 • می تواند به افزایش طول عمر کندانسور کمک کند.
 • باله های طلایی به کاهش مصرف انرژی کولر گازی و هزینه جاری کمک می کنند.

معایب کویل های کندانسور پره طلایی

 • کویل های کندانسور پره طلایی قیمت بالایی دارند.
 • این باله ها به راحتی در دسترس نیستند.

کویل های کندانسور با پوشش Bluefin

مطمئناً فناوری Bluefin یک پوشش محافظ برای سیم پیچ های کندانسور می باشد. کویل های کندانسور مس و آلومینیوم عموماً با بلوفین پوشانده می شوند. همچنین به عنوان پوشش اپوکسی شناخته می شود، Voltas برای اولین بار از آن استفاده کرد.

ترکیب شیمیایی بلوفین شامل پیش پلیمرهای بهبود نیافته و بهبود یافته است. رزین اپوکسی به پلیمرهای ترموستات که سطح مقاومت بالایی دارند بازیابی می شود. این ترکیب اپوکسی می تواند به طور موثری از تجمع رطوبت، اسید، نمک و سایر مواد خورنده جلوگیری کند. همچنین کشش سطحی کم باله ها تجمع قطرات آب و رطوبت را متوقف می کند. این مکانیسم همراه با جلوگیری از زنگ زدگی باعث افزایش طول عمر کویل می شود.

مزایای کویل های کندانسور Bluefin

 • باله کندانسور با روکش آبی قطرات آب، نمک و اسید را از کولر گازی دور نگه می دارد.
 • این فناوری فرآیند انتقال حرارت و قابلیت های خنک کنندگی دستگاه را افزایش می دهد.
 • نسبت به همتای خود ارزان تر است.
 • Bluefin در مصرف انرژی دستگاه صرفه جویی می کند.
 • به راحتی در دستگاه های تهویه مطبوع ارزان قیمت در دسترس است.
 • گرد و غبار و کثیفی را دور نگه می دارد.

معایب کویل های کندانسور بلوفین

 • پوشش بلوفین با سرعت انتقال حرارت تداخل دارد.
 • لایه اضافی همچنین می تواند روند تراکم را مختل کند.
 • این فناوری به افزایش راندمان تهویه مطبوع کمک نمی کند.
 • در مدل های AC گران قیمت موجود نیست

مقایسه سریع کویل کندانسور باله آبی در مقابل باله طلایی

بیایید مقایسه دقیقی بین دو مدل کندانسور فین طلایی و فین آبی داشته باشیم.

فین طلایی:

 1. این فناوری نسبتاً گران تر است.
 2. می تواند از تجمع قطرات آب، نمک و اسید جلوگیری کند.
 3. رسانایی طبیعی را مختل نمی کند.
 4. این فناوری انتقال گرما را افزایش می دهد.
 5. عملکرد کولر گازی را بهبود می بخشد

و در مقابل فین آبی:

 1. تکنولوژی نسبتا ارزان تر است.
 2. می تواند از تجمع گرد و غبار، خاک، نمک، اسید و قطرات آب جلوگیری کند.
 3. رسانایی طبیعی را مختل می کند.
 4. این فناوری انتقال گرما را مختل می کند.
 5. باعث بهبود عملکرد کولر نمی شود.

Blue Fin و Gold Fin کدام یک بهتر است؟

حال باید گفته شود که در بحث کندانسور Blue Fin و Gold Fin کدام می تواند برنده باشد. و برای تهیه کولر گای بهتر است از کدام یک استفاده شود. برای پاسخ به این سوال باید گفت که Blue Fin و Gold Fin در کل کارکردی نزدیک به هم دارند. و اختلاف آن ها بیشتر در برخی جزئیات است. اما باید گفت که کارکرد آن ها در طولانی مدت می تواند تفاوت ایجاد کند. پس برای انتخاب می توانید طبق شرایط زیر یکی از مدل ها را انتخاب نمایید.

چه زمانی باید کویل کندانسور Blue Fin را انتخاب کنید؟

 • اگر بودجه ی محدودی دارید و به دنبال یک کولر گازی مقرون به صرفه هستید. کندانسور با پوشش Blue Fin می تواند برای شما ارزان تر تمام شود.
 • برای مناطق ساحلی و آب و هوای مرطوب توصیه می شود. به دلیل حالت آبگزیر بودن این پوشش می تواند مانع از تجمع آب شده و در نتیجه از زنگ زدگی دستگاه جلوگیری نماید.

 

چه زمانی باید کویل کندانسور Gold Fin را انتخاب کنید؟

 • اگر می خواهید یک تهویه مطبوع درجه یک انتخاب کنید. کولر گازی با پوشش Gold Fin اغلب در کولر گازی های درجه یک و با کیفیت موجود می باشد.
 • برای آب و هوای معمولی و مرطوب توصیه می شود.
 • اگر به دنبال فناوری سازگار با محیط زیست هستید.

سخن آخر(شباهت و تفاوت تکنولوژی Blue Fin و Gold Fin)

حال که با شباهت و تفاوت تکنولوژی Blue Fin و Gold Fin آشنا شدید می توانید نسبت به بودجه و شرایط آب و هوایی خود گزینه متناسب را انتخاب نمایید. اگر به دنبال خرید کولر گازی با کیفیت و قدرتمند هستید می توانید با کارشناسان و مشاوران ما در واحد فروش تماس گرفته تا آنها راهنمایی های لازم را در خصوص خرید یک کولر گازی تمام عیار برای شما ارائه دهند.

مقالات مرتبط
نظرات
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید
 1. حسین گفت:

  سپاس‌گزارم