آیا کولر گازی می تواند بر یادگیری تأثیر بگذارد؟

شما اینجا هستید:
آیا کولر گازی می تواند بر یادگیری تأثیر بگذارد؟

آیا کولر گازی می تواند بر یادگیری تأثیر بگذارد؟

کولر های گازی در گذشته به عنوان یک کالای لوکس قلمداد می شدند. و افراد کمی از این محصول استفاده می کردند. اما امروزه به دلیل بالا رفتن گرمایش جهانی استفاده از این محصول بیشتر از گذشته می باشد. و کاربران زیادی از این محصول استفاده می کنند. حال موضوع ما امروز ما در مورد این است که آیا کولر گازی می تواند بر یادگیری تأثیر بگذارد؟ برای دانستن این موضوع ما را در این مقاله همراهی کنید.

آیا کولر گازی می تواند بر یادگیری تأثیر بگذارد؟

آیا کولر گازی می تواند بر یادگیری تأثیر بگذارد؟

یادگیری در کودکان تا حد زیادی تحت تأثیر میزان تمرکز آنها است. در حالی که یک مدرسه یا یک موسسه یک موضوع را با روش های یکسان به چندین دانش آموز تدریس می کند، اما عملکرد فردی آنها در طول امتحانات بسیار متفاوت است. دلیل این امر میزان تمرکز آنهاست.

جدای از علاقه دانش آموز به تمرکز، چندین واقعیت دیگر مانند جو، نور، سکوت و غیره به بالا بردن سطح تمرکز افراد کمک می کند. با این حال، نباید در میان همه این عوامل آنچه را که کمتر مورد توجه قرار می گیرد اما بسیار مهم است فراموش کنیم: هوا. ! دما و کیفیت هوای یک فضا به میزان قابل توجهی حتی بالاتر از آنچه ما تصور می کنیم بر قدرت یادگیری تأثیر می گذارد.

آیا دما روی حافظه تأثیر می گذارد؟

طبق یک مطالعه در دانشگاه هاروارد ، قرار گرفتن در معرض دماهای شدید مانند گرما می تواند منجر به چالش های فیزیکی و مشکلات استدلالی شود. و حتی می تواند بر عواطف انسان نیز تاثیر مستقیم بگذارد. بنابراین چگونه گرما بر توانایی ما برای یادگیری تأثیر می گذارد؟ این مطالعه همچنین ادعا می کند که در حالی که ما احساس گرما و ناراحتی می کنیم، مغز ما دائماً بدن را تشویق می کند تا هر اقدامی را برای کنترل دما انجام دهد. این امر حواس دانش آموزان را پرت می کند و در نتیجه منجر به عدم تمرکز می شود.

از سوی دیگر، معلمان نیز در یک کلاس درس نسبتاً گرم عملکرد کمتری دارند. آنها تمایلی به انجام تلاش اضافی بر حسب نیاز کلاس و دانش آموزان ندارند، بنابراین ممکن است در نهایت توجه کمتری به دانش آموزان داشته باشند. هوای گرم نه تنها تمرکز در کلاس های درس را مختل می کند، بلکه در خانه ها و ادارات نیز اختلال ایجاد می کند.

به طور همزمان، هوای بسیار سرد می تواند همان نقش آب و هوای گرم را در هنگام تمرکز داشته باشد. دانش آموزان ممکن است در هوای بسیار سرد برای تمرکز در درس خود دچار مشکل شوند.

بنابراین امروزه سیستم های تهویه مطبوع در مدارس یک ضرورت است. امروزه در ژاپن تقریباً نیمی از کلاس‌های درس مجهز به سیستم کولر گازی هستند و از طرف دیگر در انگلستان از واحدهای تهویه مطبوع برای گرم و راحت نگه داشتن کلاس‌های درس خود کمک می‌گیرند. در استرالیا، اکثر مدارس به واحدهای کولر گازی وابسته هستند تا فضای آموزشی راحت و مؤثری را برای دانش‌آموزان فراهم کنند، و بنابراین، دولت NSW ابتکار عمل را برای حمایت از یادگیری مؤثر از طریق نصب کولر های گازی در کلاس های درس انجام می‌دهد.

عدم کنترل روی آب و هوای بیرون

از آن جایی که کشور ما چهار فصل است. و معمولا ما هیچ کنترلی روی دمای مطلوب نداریم. در این جا کولر های گازی می توانند بهترین گزینه برای شما برای کنترل دمای هوای داخل منزل باشد. و حتی در مدارس و واحد های آموزشی نیز با استفاده از کولر های گازی معلم ها می توانند بنابر نیاز خود دمای هوای کلاس خود را تنظیم کنند.تهویه مطبوع در مدارس نه تنها به ارائه دمای راحت کمک می کند، بلکه به جلوگیری از مشکلاتی مانند رطوبت و کیفیت هوای داخلی و بالا بردن سطح IQ نیز کمک می کند.

نیاز به تمرکز 

برای هر کاری که انجام می دهیم تمرکز لازم است. کار اداری، تحصیلی یا هر کاری که به تمرکز بالایی در خانه نیاز دارد. بنابراین، نصب کولر گازی نباید فقط به مدارس محدود شود. برای ارتقای عملکرد، نیاز به تنظیم دمای مطلوب در خانه و همچنین در ادارات وجود دارد. در نتیجه برای بالا بردن سطح یادگیری و جلوگیری از زوال عقل کیفیت دما می تواند بسیار کمک کننده باشد. در نتیجه یک کولر گازی می تواند با ارائه ی یک جریان مطلوب هوا در یک سطح مشخص در پروسه ی یادگیری به شما کمک نماید.

نیازهای خاص برای کلاس های درس

ما می دانیم که کشور ایران به دلیل قرار گیری در شرایط خاص جغرافیایی دارای آب و هوا های مختلف در سراسر کشور است. و هر بخش از کشور ممکن است شرایط جداگانه ای داشته باشد. برخی از قسمت‌ها ممکن است در طول روز با گرمای شدید مواجه شوند، در حالی که زمستان‌ها در برخی مناطق ممکن است سرما تا عمق استخوان ها نفوذ کند.

اگر نیاز خاصی دارید یا می خواهید کلاس های درس خود را قبل از سرمایه گذاری برای خرید کولر گازی ارزیابی کنید، می توانید برای درک نیاز خاص خود از کارشناسان ما در دفتر فروشگاه گری ایرانیان کمک بخواهید. آن ها با توجه به شرایط و نیاز شما می توانند بهترین محصول را به شما معرفی نمایند.

مقالات مرتبط
نظرات
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید