مقایسه کولر گازی پرتابل و پنجره ای

شما اینجا هستید:
مقایسه کولر گازی پرتابل و پنجره ای

مقایسه کولر گازی پرتابل و پنجره ای

با توجه به اینکه گرمای تابستان در حال حاضر باعث ایجاد حالت های ناخوشایند در سراسر جهان شده است، احتمالاً به دنبال یک کولر گازی مقرون به صرفه هستید. با این حال، با وجود گزینه‌های بسیار مختلف، چگونه می‌دانید کدام یک را بخرید: کولر گازی پرتابل یا مقابل واحد پنجره ای؟

پیدا کردن یک کولر گازی برای تامین نیازهای شما به دانستن اینکه هر کدام از این کولر ها چگونه کار می کنند. و دانستن مزایا و حالتهای هر کدام بستگی دارد. بنابراین ما در این مقاله به مقایسه کولر گازی پرتابل و پنجره ای پرداخته ایم. تا شما بتوانید با مطالعه ی آن ها گزینه متناسب با نیاز خود را بیابید.

مقایسه کولر گازی پرتابل و پنجره ای

اصول اولیه تهویه مطبوع

قبل از اینکه به مقایسه کولر گازی پرتابل و پنجره ای بپردازیم، ابتدا در مورد نحوه عملکرد کولر گازی صحبت می کنیم.دستگاه های تهویه مطبوع از مبردهایی استفاده می کنند که مایعاتی هستند که به طور خاص برای کمک به حذف گرما از هوای اطراف طراحی شده اند. با قرار دادن کویل هایی که داخل واحدهای کولر گازی را تشکیل می دهند، مبرد زمانی که گرما می گیرد از مایع به گاز تبدیل می شود.

با تخلیه گرمای به بیرون، هوای خنک باقی می‌ماند و مبرد دوباره به مایع تبدیل می‌شود تا فرآیند دوباره شروع شود.تفاوت عمده بین کولر گازی پرتابل و پنجذه ای این است که یک کولر گازیپرتابل از یک شیلنگ اگزوز برای خارج کردن هوا به پنجره استفاده می کند در حالی که واحد پنجره گرما را از پشت سیستم خارج می کند.

نیاز های شما برای مقایسه کولر گازی پرتابل و پنجره ای

در حالی که کولر گازی های پرتابل و  پنجره ای هر دو به طور مشابه کار می کنند، وضعیت و نیاز های خاص شما یکی از آنها را به مراتب بهتر از دیگری می کند.

به طور کلی، دو نکته وجود دارد که باید قبل از تصمیم گیری در مورد مقایسه کولر گازی پرتابل و پنجره ای در نظر بگیرید.

  1. دستگاه را کجا نصب خواهید کرد؟
  2. پنجره دارید؟
  3. آیا جایی برای هواکش دارید؟
  4. اندازه فضایی که دارید خنک می کنید چقدر است؟ اتاق یک نفره است یا چند اتاق؟

هم برای مشاغل و هم برای خانه ها نصب واحدهای تهویه مطبوع (تهویه گرمایشی و سرمایش) که هوایی خنک و یا گرم را تامین می کنند، معمول است. و اکثر واحد ها برای این کار از کولر گازی های بزرگ با ظرفیت بالا استفاده می کنند.اگر چه این راه حل بسیار موثر است، اما گران ترین گزینه موجود است و چندین برابر هزینه یک کولر گازی پرتابل یا پنجره ای است.

سیستم های تهویه مطبوع مرکزی همچنین در مورد انرژی هزینه بیشتری دارند. اگر می خواهید فقط یک اتاق یک نفره را خنک کنید، این سیستم ها نمی توانند این کار را انجام دهند. باید کل خانه یا محل کار را یکباره خنک کند.

از طرف دیگر، یک کولر گازی پرتابل یا پنجره ای می تواند یک اتاق خاص را خنک کند که این دستگاه ها را مقرون به صرفه تر می کند. همچنین اگر با وجود کولر های گازی دیگر یک اتاق به دمای مطلوب نمی رسد، می توانید از یک کولر گازی پرتابل استفاده کنید. این می تواند جایگزین بسیار ارزان تری برای بهبودکارایی سیستم تهویه مطبوع موجود شما باشد.

جوانب مثبت یک کولر گازی پرتابل

تا حد زیادی یک واحد قابل حمل ساده ترین دستگاه برای نصب در یک اتاق است. دستگاه شما به احتمال زیاد دارای کیتی برای خروج اگزوز از پنجره خواهد بود. یکی دیگر از مزایای مقایسه کولر گازی پرتابل و پنجره ای این است کولر گازی پرتابل در بیرون از خانه به چشم نمی خورد. در نتیجه آن را از دستبرد در امان می دارد.

برخی از معماران و یا دیزاینرها استفاده از تهویه مطبوع پنجره ای را ممنوع می کنند، زیرا این کولرهای گازی در بیرون از خانه قابل روئیت هستند. و از جذابیت خانه شما می کاهند.

تحرک واحد به این معنی است که شما می توانید به راحتی مکان آن را بسته به بیشترین نیاز تغییر دهید. همراه با نصب اگزوز از طریق پنجره، می توانید آن را به سیستم تهویه موجود مانند تهویه آشپزخانه خود متصل کنید تا هزینه را کاهش داده و پنجره خود را آزاد نگه دارید.

برخی از کولر گازی های پرتابل نیز طراحی بدون تهویه دارند، به این معنی که شما مجبور نیستید که برای خروجی هوا نگران باشید. این واحدها دارای فن هستند و از آب برای رساندن هوای خنک به داخل اتاق استفاده می کنند.

جوانب مثبت کولر گازی پنجره ای

آیا می خواهید یک کولر گازی بدون اشغال فضای داخلی خود داشته باشید؟یک کولر گازی پنجره ای تمام مزایای یک کولر گازی پرتابل را در هنگام خنک کردن بدون اشغال فضایی فراهم می کند. همچنین لازم نیست نگران اگزوز باشید، زیرا آنها به گونه ای ساخته شده اند که با نصب روی پنجره از قسمت پشت دستگاه هوای گرم خارج می شود.

کولر گازی پنجره ای علاوه بر اشغال فضای کمتر، معمولاً به برق کمتری نیاز دارد. سیستم‌های تهویه مطبوع که در واحدهای حرارتی بریتانیا ( BTUs ) اندازه‌گیری می‌شوند، معمولاً دارای رتبه‌بندی هستند که می‌توانید برای قضاوت در مورد کارایی آنها استفاده کنید.هنگامی که عدد بیشتر باشد، مقدار فضایی که می تواند خنک شود نیز افزایش می یابد.

به طور معمول، واحدها تخمینی برای اندازه فضایی که می توانند خنک کنند ارائه می دهند.

نکته دیگری که در اینجا قابل ذکر است این است که کولر گازی هایی به سبک پنجره ای وجود دارند که می توانند از طریق دیوار نصب شوند. این طراحی به شما اجازه می دهد تا به پنجره خود دسترسی داشته باشید.البته این نوع از کولر گازی ها را باید به طور دائم نصب کنید. و مانند سیستم های پرتابل و یا پنجره ای قابلیت جابه جایی ندارند.

بررسی نهایی مقایسه کولر گازی پرتابل و پنجره ای

همانگونه که به مقایسه کولر گازی پرتابل و پنجره ای پرداخته اییم کولر های پرتابل قابلیت جابه جایی راحت تری دارند. کولر گازی های پرتابل ظاهر منزل شما را حفظ خواهند کرد. و شما می توانید در صورت استفاده نکردن آن را سریعا جمع نمایید. اما کولر گازی های پنجره ای تقریبا ثابت هستند. و به یک نصاب برای نصب بهتر نیازمندند.

در مقایسه کولر گازی پرتابل و پنجره ای به نسبت هزینه باید گفت که تقریبا هزینه مشابهی دارند. و معمولا جزء کولر گازی های کم مصرف به حساب می آیند. که می تواند در هزینه های جاری شما تا مقدار زیادی صرفه جویی نماید.

در مقایسه کولر گازی پرتابل و پنجره ای به نسبت خروجی هوا کولر گازی پرتابل دارای یک شیلنگ برای خروجی هوا می باشد.( البته مدل های بدون دودکش آن ها نیز تولید شده اند)در حالی که کولر گازی پنجره ای نیازی به دود کش ندارد. و خود با نصب روی پنجره از طریق قسمت پشتی دستگاه هوای گرم تولید شده خارج می شود.

در مقایسه کولر گازی پرتابل و پنجره ای باید گفت که کولر گازی پرتابل به طور کامل در داخل فضای خانه قرار می گیرد. و از فضای بیرون قابل مشاهده نمی باشد. و این حالت هم از لحاظ زیبا شناختی بهتر است. و هم اینکه دستگاه را از خطر سرقت در امان نگه می دارد.

در مقایسه کولر گازی پرتابل و پنجره ای برای نویز و صدا باید گفت که کولر گازی پنجره ای به نسبت کولر گازی پرتابل سر و صدای کمتری دارد. و کولر گازی پرتابل دارای نویزی با درجه 70 دسی بل و پنجره ای 50 دسی بل می باشد. برای افرادی که به نویز حساس اند. می توانند. مدل هایی با نویز پایین را خریداری نمایند.

سخن آخر(مقایسه کولر گازی پرتابل و پنجره ای)

ما در این پست به مقایسه کولر گازی پرتابل و پنجره ای پرداختم. و نکته ها و مزایای مربوط به هر کدام را به طور کامل شرح داده اییم. حال زمان آن رسیده است که شما با مقایسه کولر گازی پرتابل و پنجره ای می توانید سیستم متناسب با نیاز خود را تهیه نمایید.

حال که به فکر خرید یک سیستم تهویه مطبوع عالی افتاده اید. اولین اقدام خرید از یک جای معتبر با تضمین اصالت کالا است. شرکت گری ایرانیان با داشتن سابقه چند ساله در زمینه فروش کولرهای گازی برند محبوب گری می تواند در این زمینه کمک کننده حال شما باشد. برای ثبت سفارش و دریافت مشاوره رایگان تنها کافیست با شماره های درج شده روی صفحه تماس حاصل فرمایید.

مقالات مرتبط
نظرات
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید