مضرات استفاده از کولر گازی هنگام بارندگی شدید

شما اینجا هستید:
مضرات استفاده از کولر گازی هنگام بارندگی شدید

مضرات استفاده از کولر گازی هنگام بارندگی شدید

همه ی افراد باران را دوست دارند. و در کل باران یک نعمت بزرگ است. که خداوند از آسمان برای ما نازل می کند. و به وسیله آن گیاهان و درختان را سیراب می کند. اما باران تا زمانی که آرام باشد می تواند بسیار خوب باشد. اما در صورتی که بارندگی شدید شود، می تواند باعث بروز آسیب های جبران ناپذیر شود.

در این مقاله ما قصد داریم در مورد مضرات استفاده از کولر گازی هنگام بارندگی شدید بحث کنیم. اگر می خواهید در مورد اینکه آیا باران می تواند سبب آسیب رساندن به کولر گازی شود در این مقاله ما را همراهی نمایید.

شرکت گری ایرانیان یکی از فروشگاه های معتبر در زمینه فروش انواع کولر گازی های روز دنیاست. که با وجود کارشناسان حرفه ای می توانند یک مشاوره عالی را در زمینه ی انتخاب یک کولر گازی خوب و متناسب به شما ارائه دهند.

مضرات استفاده از کولر گازی هنگام بارندگی شدید:

  • رعد و برق(مضرات استفاده از کولر گازی هنگام بارندگی شدید)

در کل برخورد صاعقه به خانه ها بسیار کم اتفاق می افتد، اما احتمال آن در هنگام بارندگی شدید بسیار بالا می رود. سیم ها و کابل های اصلی که از طریق تیر برق جایی که خطوط خانه شما را به آن متصل می کند، نقطه بسیار مهمی برای برخورد صاعقه است.

هنگامی که صاعقه به این نقطه برخورد می کند، می تواند باعث افزایش برق از طریق سیستم الکتریکی خانه شما شود. و در این حالت در کسری از ثانیه، پنج میلیارد ژول انرژی به سیم کشی فرستاده می شود که در صورت فعال بودن کولر گازی شما می تواند آسیب شدیدی به کولر گازی شما وارد کند. همچنین، می تواند دوشاخه اتصالی را ذوب کند.

  • ورود آلودگی ها با آب باران(مضرات استفاده از کولر گازی هنگام بارندگی شدید)

گاهی اوقات باران با بهترین دوستش یعنی باد می آید. باد انواع ذرات معلق در هوا را که می‌توانند به کولر گازی شما نفوذ کنند و آن را مسدود کنند. با خود به داخل کولر گازی حمل می کند. که اگر همراه با آب باران باشد سریعا روی کویل ها و فیلتر ها می نشیند. اگر مقدار این آلودگی بیش از حد باشد می تواند جریان هوا را در داخل کولر گازی مسدود نماید.

و در صورت کار کردن می تواند باعث آسیب به آن شود. پس بهتر است زمانی که باران با باد همراه است از کولر گازی استفاده نکنید و بهتر است سیستم کولر گازی خود را بپوشانید. باد شدید ممکن است برخی از اجسام را به کولر گازی شما بکوبد، و سبب آسیب رساندن به بدنه ی آن شود. پس بهتر است قبل از وقوع باد و باران شدید باید سیستم خود را بررسی کنید و در صورت لزوم آن را به طور کامل بپوشانید.

  • خوردگی(مضرات استفاده از کولر گازی هنگام بارندگی شدید)

خوردگی داخلی ممکن است زمانی رخ دهد که سیستم کولر گازی در هنگام بارندگی شدید کار می کند یا به طور نامناسب پوشانده شده است. اگر از کولر گازی خود در هنگام باران شدید استفاده می کنید، پانل داخلی کولر گازی شما رطوبت زیادی را جذب می کند. بنابراین هنگامی که کولر گازی را خاموش می کنید، این رطوبت در داخل سیستم به دام می افتد و می تواند جمع شود.

این می تواند باعث پوسیدگی فضای داخلی کولر گازی شود، به علاوه باعث ایجاد زنگ زدگی در قسمت های فلزی سیستم شما می شود. فقدان تهویه زمانی که مرطوب است باعث رشد کپک و قارچ می شود و محل لانه سازی جذابی برای حیوانات موذی و حشرات ایجاد می کند. بنابراین توصیه می شود یک پوشش مناسب با سوراخ های تهویه مناسب خریداری کنید و از آن برای پوشاندن واحد کولر گازی خود در هنگام بارندگی شدید استفاده کنید.

  • سیل(مضرات استفاده از کولر گازی هنگام بارندگی شدید)

هر چه بارندگی بیشتر باشد، آب بیشتری می تواند بالا بیاید و اگر آب برای مدت خاصی بماند، می تواند به قطعات متحرک داخل تهویه مطبوع شما آسیب برساند. بنابراین توصیه می شود قبل از روشن کردن کولر گازی یک بازرسی حرفه ای داشته باشید و در این حالت بهتر است آن را خاموش کنید. آب راکد زیر خانه یا زیرزمین شما می تواند وارد محفظه دمنده کولر گازی شما شود و این می تواند باعث آسیب به تهویه مطبوع شما شود.

  • اتصال کوتاه(مضرات استفاده از کولر گازی هنگام بارندگی شدید)

اتصال کوتاه یکی از مشکلات رایجی است که در هنگام استفاده از کولر گازی در هنگام بارندگی شدید ایجاد می شود. هنگامی که بارندگی شدید وجود دارد، این احتمال وجود دارد که چند قطره آب باران وارد سیستم کولر گازی شما شود. اگر کولر گازی در این مدت سریعا خاموش شود، مشکل بزرگی نیست، روشن کردن کولر گازی شما می تواند باعث اتصال کوتاه در سیستم کولر گازی شما شود.

سیستم مرطوب کولر گازی شما می تواند باعث ایجاد یک مدار اتصال غیرعادی بین دو گره از مدار الکتریکی شود که در ولتاژهای مختلف قرار دارند. نوسانات ولتاژ یکی دیگر از مسائل رایجی است که می تواند در هنگام بارندگی شدید ایجاد شود. زمانی که باران می بارد، ولتاژ ممکن است نوسان داشته باشد، و اگر در این مدت کولر گازی خود را روشن کنید، ممکن است به سیستم کولر گازی شما آسیب برساند.

در هر یک از حالات ذکر شده در بالا، اگر کولر گازی آسیب دیده است، باید منتظر بمانید تا اوضاع حل شود و سپس با بهترین تکنسین کولر گازی در نزدیک خود تماس بگیرید.تا آن ها کولر گازی شما را بررسی نموده و نسبت به رفع مشکلات مربوط به آن اقدام نمایند.

مقالات مرتبط
نظرات
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید
kocaeli web tasarım ajansı istanbul web tasarım ajansı ankara web tasarım ajansı izmit web tasarım ajansı gebze web tasarım ajansı izmir web tasarım ajansı kıbrıs web tasarım ajansı