آیا کولر گازی باعث آسیب زیست محیطی می شود؟

شما اینجا هستید:
آیا کولر گازی باعث آسیب زیست محیطی می شود؟

آیا کولر گازی باعث آسیب زیست محیطی می شود؟

امروزه کولر های گازی یکی از محصولات کاربردی در بین کاربران است. کولر ها به ما کمک می کند که بتوانیم گرمای طاقت فرسای تابستان را تحمل کنیم. اعتقاد بر این است که استفاده طولانی مدت از تهویه مطبوع باعث آسیب به محیط زیست می شود. اما تردیدهایی وجود دارد که باید در مورد آن بحث نماییم و ببینیم که تا چه حد این حرف حقیقت دارد. در ادامه این مقاله ما در مورد اینکه آیا کولر گازی باعث آسیب زیست محیطی می شود؟ بحث می کنیم.

آیا کولر گازی باعث آسیب زیست محیطی می شود؟

  1. تخریب لایه اوزون

یکی از تردید ها وجود دارد که استفاده از کولر گازی باعث تخریب لایه ی اوزون می شود. این باور در بین بسیاری از افراد به دلیل مبرد های مورد استفاده در سیستم کولر گازی مطرح شده است. هنگامی که این مبرد در حین سرویس دهی سیستم کولر گازی آزاد می شود، و باعث تخریب لایه ازن می شود. از این رو باید درک کرد که تنها زمانی که مبرد آزاد شود، باعث آسیب می شود،

و زمانی که به جای رها شدن بازیابی شود، آسیبی وارد نخواهد کرد. تا زمانی که مبرد در سیستم بسته باقی بماند، به لایه ازن آسیبی وارد نمی کند، اما زمانی که نشت کند، محیط را آلوده می کند. از این رو، واقعیتی که  باید پذیرفته شود این است که وقتی کولر گازی به درستی کار می کند، مهم نیست چقدر طولانی است، باعث آسیب ازن نمی شود.

2. تغییرات اقلیمی(آیا کولر گازی باعث آسیب زیست محیطی می شود؟)

یکی از تردید های دیگر مربوط به تغییرات اقلیمی آب و هواست. اعتقاد بر  این است که در صورت آسیب به لایه اوزون باعث تغییرات اقلیمی آب و هوا در آن منطقه می شود. حتی در اینجا گفته می شود که مبرد نقش اصلی را بازی می کند. بنابراین، همانطور که در بالا ذکر شد، تا زمانی که مبرد در خود کولر گازی موجود باشد، هیچ آسیبی به اوزون وارد نمی کند که به نوبه خود باعث تغییر آب و هوا نمی شود.

3. مصرف انرژی بالاتر

مسئله بعدی که باید به آن پرداخته شود این واقعیت است که کولر گازی برای کارکرد متناسب به انرژی بیشتری نیاز دارد. از این رو هر چه سوخت بیشتر استفاده شود، دی اکسید کربن (CO2) که یک گاز گرمایش جهانی است بیشتر آزاد می شود. این باعث آسیب زیست محیطی می شود.

4.مواد تولید کولر گازی(آیا کولر گازی باعث آسیب زیست محیطی می شود؟)

واقعیت بعدی در مورد کولر گازی که باعث آسیب زیست محیطی می شود، نوع ماده ای است که برای تولید کولر گازی استفاده می شود. امروزه در ساخت کولر گازی از پلاستیک استفاده می شود زیرا در مقایسه با فلز وزن کمتری دارد. همچنین به صرفه جویی در مصرف انرژی کمک زیادی می کند.

 اما پلاستیک دوستدار محیط زیست نیست، زیرا تجزیه ناپذیر است. اما باید این را در نظر داشت که تولید پلاستیک در کارخانه ، دی اکسید کربن آزاد می کند که دوباره منجر به آسیب زیست محیطی می شود.

5.آسیب سلامتی(آیا کولر گازی باعث آسیب زیست محیطی می شود؟)

اگر چه کولر های گازی با داشتن فیلتر های بهداشتی باعث تضمین سلامتی انسان می شود. اگر این فیلتر ها به طور مرتب تمیز نشوند. در دراز مدت، گرد و غبار و سایر مواد خارجی در حین کارکرد کولر گازی جمع می شود. ممکن است برای انسان سمی باشد. پس بهترین کار برای این حالت تمیز کردن زود به زود و در صورت لزوم تعویض شوند.

آیا کولر گازی باعث آسیب زیست محیطی می شود؟ و آیا می توان این حالت را کنترل کرد؟

استفاده از سیستم های کولر گازی که دارای مبرد هایی است که حاوی گازهای سازگار با محیط زیست هستند، جایگزین گازهای تخریب کننده لایه اوزون مانند CFC (Chlorofluorocarbon) توسط بسیاری از شرکت های تولید کننده کولر گازی می شوند. به مهار اثرات منفی گرمایش جهانی کمک می کند.

بنابراین، این یک واقعیت است که باید درک کرد که شرکت های تولید کننده کولر گازی بسیار نگران آسیب های زیست محیطی هستند که تصور می شود کولر گازی باعث ایجاد آن می شود و در تلاش برای رسیدگی به آن هستند. سیستم تهویه مطبوع کنترل آب و هوا بهترین سرمایه گذاری است.

شرکت گری ایرانیان یک فروشگاه معتبر در زمینه فروش کولر گازی های روز دنیا در کیفیت های بالا ،فیلتر های بهداشتی قوی و مبرد های سازگار با محیط زیست است. که شما می توانید در هر زمان که بخواهید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید. و کولر گازی قدیمی خود را با یک نمونه سازگار با محیط زیست جایگزین کنید.

مقالات مرتبط
نظرات
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید