آیا کولر گازی از گاز استفاده می کند؟

شما اینجا هستید:
آیا کولر گازی از گاز استفاده می کند؟

آیا کولر گازی از گاز استفاده می کند؟

کولر گازی ها و سایر سیستم های تهویه مطبوع برای حفظ دمای مناسب در هر خانه ای ضروری است. علیرغم اینکه در بسیاری از فضا ها این دستگاه به عنوان جزء اصلی به حساب می آید ، بسیاری از کاربران از نحوه عملکرد سیستم های تهویه مطبوع خود آگاه نیستند. مردم معمولاً سؤالاتی مانند “آیا تهویه مطبوع گاز مصرف می کند؟” یا اینکه “آیا کولر گازی از گاز استفاده می کند؟” می پرسند. اگر شما جزو این دسته از افراد هستید، این پست به طور کامل به سوال شما پاسخ خواهد داد.

برای شروع، پاسخ ساده به این سوال «بله» است. چرا که کولر گازی اگر چه اجزای مختلفی را دارد. و از یک موتور فوقالعاده قدرتمند برخوردار است. اما برای خنک سازی فضا به گاز نیازمند است. گاز موجود در کولر گازی به عنوان گاز مبرد شناخته می شود. بنابراین یک کولر گازی برای کارکرد نیاز به گاز دارد. ما این مقاله را برای شما آماده کرده اییم تا به شما کمک کنیم بفهمید کولر گازی چگونه از گاز استفاده می کند.

آیا کولر گازی از گاز استفاده می کند؟

در کل سوخت اصلی برای روشن شدن کولر گازی برق است و کولرر گازی از برق به عنوان منبع تغذیه استفاده می کند. با این حال، برای عملکرد صحیح به گاز ذخیره شده در سیستم نیز نیاز دارد. این گاز از قسمت های مختلف کولر عبور می کند تا به فضای مورد نظر شما می رسد و در آنجا گرما را جذب می کند و هوای خنک را جایگزین آن می نماید. بنابراین اساساً گاز برای عملکرد یک تهویه مطبوع ضروری است.

همانطور که گاز برای عملکرد سیستم تهویه مطبوع مهم است، شما مجبور نیستید آن را مرتباً پر کنید یا تغییر دهید. اکثر سیستم های تهویه مطبوع دارای گاز کافی برای دوام چند دهه هستند. با این حال، مواردی داریم که به موجب آن گاز تهویه مطبوع کمتر از حد مجاز می شود و بر عملکرد سیستم تأثیر می گذارد. سپس، شما باید گاز را دوباره شارژ کنید.

بیایید با دانستن علل و علائم کم شدن گاز در تهویه مطبوع شروع کنیم.

علل کاهش گاز در تهویه مطبوع

کاهش قابل توجه در سطح گاز تهویه مطبوع تنها می تواند توسط چند عامل ایجاد شود. در زیر برخی از آنها را توضیح داده ایم.

برند کولر گازی خریداری شده

برندهای زیادی از سیستم های تهویه مطبوع در بازار وجود دارد و به طور معمول باید گفت که کیفیات تمامی برند ها در یک سطح نیست. و معمولا شرکت های تولید کننده برای گاز مبرد خود ضمانت های مختلفی را ارائه می دهند. ضمانت های کولر گازی های با کیفیت معمولاً بیش از یک دهه گاز مبرد را پوشش می دهد. در حالی که قیمت کولر گازی مستقیماً به کیفیت مرتبط نیست. بنابراین اگر حتی یک مارک ارزان بخرید، ممکن است تنها بعد از پنج سال متوجه شوید که باید گاز را دوباره پر کنید و مشکلات کولر گازی را برطرف کنید.

تعمیر و نگهداری ناکافی

برای اکثر مردم، طول عمر کولر گازی آنها پایین می آید، زیرا آنها مراقبت مناسبی از سیستم ندارند. متأسفانه، هنگامی که تهویه مطبوع خود را به درستی نگهداری نکنید، می تواند منجر به عواملی مانند نشتی شود. این امر همواره منجر به هدر رفتن گاز و بروز هزینه های اضافی برای شما می شود.

سایر اتفاقات

موارد دیگر می تواند باعث کاهش شدید سطح گاز تهویه مطبوع شود. برخی از این شرایط قابل پیشگیری هستند، در حالی که برخی دیگر قابل پیشگیری نیستند. اگر می توانید از آن جلوگیری کنید، لطفا این کار را انجام دهید. باعث صرفه جویی در هزینه می شود. در ادامه این مطلب نکاتی را برای حفظ گاز مبرد در کولر گازی برای شما برشمرده ایم. در حال حاضر، بیایید برخی از نشانه های کاهش سطح گاز مبرد در کولر گازی را ببینیم.

علائم کم بودن گاز در کولر گازی

اگر متوجه هر یک از نکات مورد بحث در این بخش شدید، احتمالاً گاز تهویه مطبوع شما کم است. اینها برخی از ناهنجاری هایی است که باید به آنها توجه کرد.

کاهش میزان خنک کنندگی

وقتی تهویه مطبوع شما در تمام طول روز کار کی کند و خنک کنندگی مطلوبی ندارد، اولین علامت اصلی است که نشان می دهد تهویه مطبوع شما گاز کم دارد. برای دانستن این موضوع، باید از تغییرات دما آگاه باشید.

تشکیل یخ روی کویل

هنگامی که گاز تهویه مطبوع شما کم است، یکی از بارزترین نشانه ها این است که لایه نازکی از یخ روی کویل اواپراتور تشکیل می شود. این ممکن است در لوله تخلیه نیز اتفاق بیفتد. کار بعدی این است که با یک متخصص تماس بگیرید تا سیستم را بررسی کند و گاز را دوباره پر کند.

کاهش جریان مبرد در سیستم

کل فرآیند خنک کنندگی فضا توسط کولر گازی به عبور مبرد از قسمت های مختلف سیستم بستگی دارد. همانطور که از کمپرسور به کندانسور و سپس از اواپراتور می گذرد، شکل خود را تغییر می دهد تا به شکلی که برای پخش هوای خنک در اتاق نیاز دارد، برسد.

بنابراین، هنگامی که گاز کم است، مقدار جریان پایینی را از واحد داخلی متوجه خواهید شد. این نشانه این است که مشکلی در سیستم وجود دارد. به احتمال زیاد، گاز کمتر از حد انتظار است.

صدای خش خش یا حباب

اگر متوجه صدای خش خش یا حباب مداوم در کولر گازی خود شدید، ممکن است نشانه ای از پایین بودن سطح گاز مبرد باشد. کاری که باید انجام دهید این است که با یک متخصص تماس بگیرید تا بررسی کند. اگر مشخص شد که گاز مبرد آن کم است، می توانید کمی هزینه کنید تا سرویسکار آن را تا حد کارکرد دوباره پر کند.

عدم ارائه دمای مطلوب

یکی دیگر از نشانه‌هایی که نشان می‌دهد سطح گاز مبرد در کولر گازی پایین است، زمانی است که کولر گازی قادر به ارائه دمای مطلوب نیست. دما هر چقدر هم که کاهش دهید همچنان جریان هوا به سطح دلخواه نمی رد.

افزایش قبوض برق

بسیاری از مردم متوجه افزایش شدید قبض برق خود می شوند و نمی توانند آن را در هیچ وسیله خاصی در ساختمان ردیابی کنند. با این حال، فرض کنید متوجه شدید که قبض برق شما به طور ناگهانی بالا می‌رود، ممکن است بخواهید تهویه مطبوع خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که سطح گاز هنوز در حد مجاز است. اگر گاز کولر گازی شما کم باشد، سیستم را مجبور می کند تا برای رسیدن به نتایج دلخواه بیشتر کار کند.اثر کلی این فشار بر روی سیستم است که باعث می شود انرژی بیشتری از منبع برق مصرف کند.

نکات تعمیر و نگهداری گاز تهویه مطبوع

اگر به دنبال صرفه جویی در هزینه برای رفع مشکلات تهویه مطبوع خود هستید، اقدامات زیادی وجود دارد که باید انجام دهید. این اقدامات پ به شما این امکان را می دهد که از استفاده طولانی مدت بدون استرس از تهویه مطبوع خود لذت ببرید. در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم.

یک سیستم تهویه مطبوع از یک برند معتبر انتخاب کنید

برندهای مختلفی از تهویه مطبوع وجود دارد که با توجه به قیمت و ویژگی ها متفاوت هستند. ویژگی های اساسی عمدتا مشابه هستند، اما ویژگی های ثانویه مارک های برتر را از مارک های متوسط ​​متمایز می کند. بنابراین اگر می خواهید گاز کولر گازی شما و سایر قسمت های کولر گازی تا حد ممکن دوام داشته باشد، بهتر است از همان ابتدا یک محصول خوب خریداری کنید.

سیستم‌های تهویه مطبوع از برندهای برتر دهه‌ها کار می‌کنند و ممکن است هرگز مجبور نباشید گاز را در طول استفاده دوباره پر کنید. برخلاف گارانتی های 10 تا 15 ساله این برندها، برندهای ناشناس بین 5 تا 7 سال گارانتی ارائه می دهند. تاثیر این تفاوت این است که خرید یک کولر گازی خوب از همان ابتدا تا حد زیادی از استرس شما کم خواهد کرد. و طول عمر بالای دستگاه تضمین می شود.

یونیت بیرونی را در محیطی سایه دار قرار دهید

هنگامی که کندانسور خود را در مکانی آفتابی قرار می دهید، گرما باعث جلوگیری از سرد شدن مبرد می شود و باعث می شود گاز مبرد بدون استفاده گرم شود. همچنین بر دوام قطعات فیزیکی واحد که در معرض عناصر قرار دارند نیز تأثیر می گذارد. با قرار دادن دستگاه در مکانی سایه دار می توانید طول عمر تهویه مطبوع خود به خصوص مبرد را بالا ببرید.

یونیت بیرونی را بپوشانید

یونیت بیرونی سیستم تهویه مطبوع خود را بپوشانید تا از ورود گرد وغبار و سایر اشکال کثیف که بر عملکرد دستگاه تاثیر می گذارد محافظت کنید. این ذرات می توانند به بدنه کندانسور بچسبند و بر عملکرد سیستم تأثیر بگذارند. این نکته در فصل زمستان که به ندرت از کولر گازی استفاده می شود بسیار مهم است و می تواند لکه های زیادی را جذب کند.

مطمئن شوید که کندانسور کارکرد طبیعی دارد

کندانسور یکی از سه جزء اصلی تهویه مطبوع است. اگر کندانسور تهویه مطبوع شما دچار ایراد شود، بر عملکرد کل سیستم تأثیر می گذارد. همچنین، هنگامی که کندانسور معیوب باشد، سیستم را مجبور به کار بیش از حد خود می کند که گاز بیشتری را صرف می نماید.

تعمیر و نگهداری را برنامه ریزی کنید

برای جلوگیری از یک مشکل بزرگ که برای شما هزینه ای بیش از توان مالی شما دارد، باید برای بازدیدهای گاه به گاه تعمیر و نگهداری از یک شرکت معتبر ثبت نام کنید.

نکاتی که در بالا ذکر شد تمامی چیزی نیست که باید برای بالا بردن طول عمر دستگاه خود از آن استفاده کنید. اما به شما کمک می کند تا مقدار زیادی از هزینه های جاری خود را کم نموده و به افزایش طول عمر دستگاه کمک نماید. اگر به درستی دستگاه شما نگهداری شود، می تواند گاز مبرد را برای حدود 10 تا 15 سال قبل از پر کردن یا تعویض مجدد حفظ کند.

نحوه بررسی سطح گاز تهویه مطبوع

از دو طریق می توانید سطح گاز تهویه مطبوع خود را بررسی کنید. اولین مورد این است که بررسی های گاه به گاه را خودتان انجام دهید و دوم این که افراد حرفه ای را استخدام کنید تا این کار را برای شما انجام دهند. ما توضیح داده‌ایم که هر کدام چه چیزی را برای شما به همراه دارد.

بررسی گاه به گاز توسط شما

اگر می دانید به چه چیزی توجه کنید، می توانید سطح گاز تهویه مطبوع خود را بررسی کنید. با بررسی یونیت خارجی برای هرگونه نشانه ای از نشتی یا خوردگی شروع کنید. اگر متوجه چیزی نابجا شوید، می‌دانید که آیا می‌توانید آن را اصلاح کنید یا با یک متخصص تماس بگیرید تا آن را به درستی انجام دهد.

استخدام کارشناس

وقتی مشکوک هستید که ممکن است گاز تهویه مطبوع شما کم باشد، اگر می دانید به دنبال چه چیزی باشید، می توانید خودتان آن را بررسی کنید. با این حال، اگر اطلاعات کمی در مورد سیستم های تهویه مطبوع دارید یا چیزی در این باره نمی دانید، بهتر است از یک تکنسین حرفه ای کمک بگیرید.

سخن آخر

ما در این مقاله برای شما در مورد این که آیا کولر گازی از گاز استفاده می کند؟ به طور کامل بحث نمودیم. و گفتیم که بهترین راه برای حفظ سطح گاز مبرد تهیه یک کولر گازی از برندی معتبر است. شرکت گری ایرانیان مفتخر است. تا به شما در امر خرید کولر گازی کمک نماید. فروشگاه گری ایرانیان با سابقه  چند ساله در امر فروش کولر گازی های برند محبوب گری می تواند شما را در این راه یاری دهد. برند گری یک از با کیفیت ترین کولر گازی ها را در جهان دارد. که ما می توانیم تضمین اصالت کالا را به شما بدهیم. تنها کافیست با کارشناسان ما در دفتر فروش تماس حاصل فرمایید.

مقالات مرتبط
نظرات
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید