سوالات متداول در مورد کولر گازی کانالی

شما اینجا هستید:
سوالات متداول در مورد کولر گازی کانالی

سوالات متداول در مورد کولر گازی کانالی

هنگامی که موضوع سیستم تهویه مطبوع کانالی است، مردم اغلب کمی گیج می شوند. این نوع تهویه مطبوع ها گاهی با کولر گازی های تجاری اشتباه گرفته می شود، کولر گازی کانالی نسبت به مدل های دیگر نصب و تعمیر متفاوتی دارد. و برخی اوقات ممکن است این سوال پیش بیاید که آیا امکان تنظیم دما برای هر اتاق وجود دارد؟ و سوالات مختلفی که ما سعی کرده ایم در این بلاگ آموزشی به پاسخگویی این سوالات می پردازیم. اگر شما تصمیم به انتخاب کولر گازی کانالی دارید و یا در مورد این مدل سوالاتی در ذهنتان است. می توانید با این مقاله به جواب سوالاتتان دست یابید.

سوالات متداول در مورد کولر گازی کانالی

سیستم های کانال HVAC چگونه کار می کنند؟

سیستم های کانالی هوای خنک یا گرم شده را در مسیرهای از پیش تعیین شده به اتاق های مختلف خانه شما هدایت می کنند. تنه کانال اصلی مستقیماً به واحد تهویه مطبوع حاوی اواپراتور و مجموعه دمنده متصل می شود. و سپس به مجاری جداگانه منشعب شده هدایت می شود که از طریق دهانه هایی به نام رجیستر به داخل اتاق ها تخلیه می شود.

علاوه بر رجیستر هایی که هوای تصفیه شده را به فضای اتاق شما می فرستند، سیستم کولر گازی مدل کانالی همچنین دارای رجیستر های برگشتی است که هوا را از فضاهای اتاق شما به داخل جعبه ای به نام پلنوم می کشد. سپس دمنده این هوا را دوباره برای گرم کردن یا خنک کردن تازه از طریق سیستم می کشد. و در آن جا با استفاده از کویل ها دمای آن را به درجه حرارت مطلوب رسانده و سپس آن را دوباره به محیط بر می گرداند.

آیا می توان خانه را از قبل خنک کرد؟

اگر دستگاه تهویه مطبوع شما قابلیت هایی مانند تایمر و به تعویق انداختن خنک سازی را داشته باشد. امکان تنظیم کولر گازی برای راه اندازی قبل از رسیدن شما وجود خواهد داشت. بنابراین هنگامی که وارد خانه می شوید با یک هوای مطلوب از شما پذیرایی خواهد کرد.

با این حال، ممکن است به شکلی از جریان هوا نیاز داشته باشید، به طوری که باید در یا پنجره را باز بگذارید. همه شرکت‌های تهویه مطبوع به شما نمی‌گویند که چه کاری می‌توانید انجام دهید و همه چیز… بنابراین، اگر جریان هوای کافی ندارید، احتمالاً در هنگام ورود خانه احساس رطوبت می‌کند، این یک راه خوب برای تمیز کردن موثرترین راه در هنگام باز کردن پنجره‌ها است.

آیا کولر گازی کانالی قابلیت تنظیم رطوبت را دارد؟

همانطور که گفته شد کولر گازی کانالی برای خنک سازی محیط ابتدا هوای داخل اتاق را به داخل اپراتور مکش کرده و سپس این هوا را به کمک کویل ها خنک کرده و سپس به محیط باز می گرداند. که در این حالت می تواند با استفاده از لوله های بسیار سرد رطوبت اضافی هوای مکش شده را گرفته و یک هوای مطلوب با رطوبت کنترل شده را به محیط باز گرداند.

آیا مناطق مختلف را می توان خنک کرد؟

کولر گازی های داکت کانالی به دلیل قابلیت کانال کشی بر خلاف مدل های اسپلیت ،پنجره ای ،کاست سقفی و… که تنها امکان خنک سازی یک بخش از ساختمان را فراهم می کنند. این نوع از کولر گازی ها می توانند با داشتن انشعابات مختلف به راحتی تمامی بخش های ساختمان را تخت کنترل هوای خنک قرار دهند. و به راحتی با آن ها می توان کل فضای ساختمان را به یک میزان خنک نمود.

آیا کانال های کولر گازی کانالی نیاز به تمیز کردن دارند؟

کانال‌های کولر گازی داکت اسپلیت کانالی می توانند آلودگی های موجود در هوا را که ممکن است در فضای منزل شما وجود داشته باشد را به دخل کانال ها بکشاند. سیستم کانالی تهویه مطبوع خانه شما به احتمال زیاد از ترکیبی از ورق فلزی برای کانال‌های سفت و سخت و پلاستیک انعطاف‌پذیر و عایق برای مکان‌هایی که کانال‌ها باید خم شوند استفاده می‌کند. با این حال، حتی این مواد نیز می توانند گرد و غبار، خاک، شوره حیوانات خانگی، مو، کنه و گرده را در طول زمان جمع کنند.

کانال های تهویه مطبوع کثیف می تواند مشکلات متعددی را برای صاحبان خانه ایجاد کند. یک سیستم مسدود شده با زباله نمی تواند مانند گذشته کارآمد عمل کند، به طور بالقوه صورتحساب های آب و برق شما را افزایش می دهد و باعث می شود که سیستم بیش از حالت عادی خود کار کند. بار اضافی روی سیستم کولر گازی شما ممکن است طول عمر آن را کوتاه کند.

آلودگی های موجود در سیستم شما نیز می تواند به شما یا عزیزانتان آسیب برساند. اگر با آلرژی، آسم یا بیماری ریوی مشکل دارید، ممکن است از مشکلات جدی سلامتی ناشی از آلرژن‌ها و گرد و غباری که از مجراها می‌گذرد، رنج ببرید. گرد و غبار اضافی همچنین نظافت خانه را به پروژه طاقت فرسا تری تبدیل می کند.

هر چند وقت یک بار باید کانال های کولر گازی کانالی خود را تمیز کنید؟

خانه های مختلف ممکن است نیاز به تمیز کردن کانال ها در فواصل زمانی مختلف داشته باشند. به عنوان مثال، خانواده ای که اعضای آن از مشکلات تنفسی رنج می برند، ممکن است به تمیز کردن مجرا ها به صورت مکرر نیاز داشته باشند. به عنوان یک قانون کلی، باید روی تمیز کردن کانال های کولر گازی و رجیسترها هر سه تا پنج سال حساب کنید.

همچنین می توانید هر زمان که سیستم شما علائم آشکاری از مشکل را نشان داد، یک بازرسی و تمیز کردن کانال را در برنامه ی خود داشته باشید. مراقب انباشته شدن کپک در دریچه ها، افزایش گرد و غبار خانگی، آفات آویزان شده در اطراف رجیستری ها، یا افزایش غیر قابل توضیح در هزینه های گرمایش یا سرمایش خود باشید.

متخصصان چه مراحلی را برای تمیز کردن کولر گازی کانالی انجام می دهند؟

تمیز کردن کانال معمولاً به مهارت‌ها، ابزارها و روش‌های حرفه‌ای نیاز دارد. خاک و زباله ها نه تنها می توانند در مناطقی پنهان شوند که دسترسی افراد غیر فنی غیرممکن است، بلکه قرار گرفتن در معرض کپک و سایر سموم از فاصله نزدیک نیز می تواند به سلامت شما آسیب برساند. حتی ممکن است در تلاش برای تمیز کردن مجاری به آنها آسیب بزنید.

تکنسین های حرفه ای ابتدا کل شبکه کانال را با دوربین های مخصوص بررسی می کنند. سپس یک دستگاه خلاء را به سیستم متصل می‌کنند، همه رجیسترها را می‌بندند و از نیروی مکش برای بیرون کشیدن خاک و آلاینده‌ها از مجاری استفاده می‌کنند. علاوه بر تمیز کردن هر کانال، تکنسین ها ممکن است سایر اجزای کولر گازی را نیز تمیز کنند.

به‌عنوان یک کاربر، یک دستگاه مجرای هوا را انتخاب کنید که به اندازه کافی قدرتمند باشد تا خانه شما را خنک کند، و منطقه بندی معمولاً در اولویت قرار دارد. این یک دستگاه مجرای سفارشی است که بسیاری از عناصر را در نظر می گیرد، با کارکنان مجرب که پس از ارزیابی تنظیمات خانه شما، اندکی توصیه های کتبی و استناد عمیق را به شما ارائه می دهند. اگر برای همان خدمات به متخصص نیاز دارید، همین امروز با ما تماس بگیرید. شرکت گری ایرانیان به صورت 24 ساعته آماده ی پاسخگویی به سوالات شماست.

مقالات مرتبط
نظرات
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید