چگونه کولر گازی می تواند به کاهش گرد و غبار کمک کند

شما اینجا هستید:
چگونه کولر گازی می تواند به کاهش گرد و غبار کمک کند

چگونه کولر گازی می تواند به کاهش گرد و غبار کمک کند

امروزه به دلیل شرایط نا به سامان محیطی که گاها با طوفان های شن و گرد و غبار که از قسمت غربی از کشور های همسایه وارد می شوند، مواجه می شویم. این طوفان ها بر روی سلامتی افراد و حتی بر روی لوازم های و دستگاه های الکتریکی نیز تاثیر می گذارد. اگرچه نمی توان ورود این گرد و غبار را به داخل کشور کنترل کرد. اما ما می توانیم میزان آن را در منزل خود کاهش دهیم

چگونه کولر گازی می تواند به کاهش گرد و غبار کمک کند

این یک واقعیت است! گرد و غبار در همه جای منزل ما جمع می شود. مهم نیست که هر چند وقت یکبار خانه خود را تمیز می کنید، این ذرات ریز روی لوازم خانگی، مبلمان، ملافه، فرش، کفپوش، پرده ها و … پخش می شود. گرد و غبار که از خاک، پرز، گرده، سلول های پوست حیوانات و انسان، الیاف ارگانیک و هر چیزی که می تواند تجزیه شود،بر می خیزد و هوای اطراف ما را آلوده می کند.

کنترل تجمع گرد و غبار به چیزی بیش از تکاندن فرش و موکت، دستمال کشی سطوح یا گردگیری نیاز دارد. در واقع آنچه خانه شما را در تابستان خنک و راحت نگه می دارد، می تواند بخش مهمی از کاهش گرد و غبار در خانه باشد. و این دستکاه چیزی جز کولر گازی نیست.

بنابراین، چگونه می توانید مطمئن شوید که سیستم تهویه مطبوع شما نقش خود را در مبارزه با گرد و غبار انجام می دهد؟ برای دانستن این موضوع که “چگونه کولر گازی می تواند به کاهش گرد و غبار کمک کند” به خواندن ادامه دهید.

کانال کشی

ایران به دلیل قرار گیری در منطقه ی نزدیک به صحراهای بزرگ و داشتن بیایان های وسیع مکانی بسیار پر گرد و غبار برای زندگی است. کانالی که به درستی مهر و موم نشده یا آسیب دیده است می تواند گرد و غبار، هوای گرم، ذرات معلق مانند گرده و کنه های گرد و غبار و حتی عایق اتاق زیر شیروانی را جذب کند. هنگامی که سیستم تهویه مطبوع کار می کند، می تواند مانند یک جاروبرقی عمل کند که زباله ها و گرد و غبار را به داخل آورده و در سراسر خانه پخش کند. مجرای آسیب دیده و نشتی ممکن است حتی دلیل عبور جریان هوای برگشتی از فیلتر هوای سیستم کولر گازی باشد.

به کانال ها و دریچه های داخل خانه خود نگاه کنید. آیا گرد و غبار یا کثیفی را در اطراف دریچه ها و کانال ها تشخیص می دهید؟ شکاف بین کانال و خط سقف می تواند باعث خارج شدن گرد و غبار از فضای زندگی شما شود.

فیلترهای هوا

بهبود کیفیت هوای داخلی برای کاهش گرد و غبار و کنترل آلرژن ها مهم است. فیلترهای هوا و فیلتر های مخصوص کنترل گرد و غبار در کولر گازی در صورتی که همیشه تمیز باشند. کلید حذف ذرات گرد و غبار از هوای خانه شما هستند. نصب فیلتر هوا با راندمان بالاتر با رتبه MERV 9 بیشتر گرده ها، کنه های گرد و غبار، هاگ های کپک و الیاف فرش را فیلتر می کند.

رتبه بندی MERV 16 همچنین باکتری ها، دود تنباکو و شوره حیوانات خانگی را فیلتر می کند. تعویض فیلتر هوا بیشتر از مقدار توصیه شده هر سه ماه یکبار ممکن است گرد و غبار داخل خانه را برای افرادی که دارای آلرژی فصلی یا بیماری های ریوی مانند آسم و COPD هستند، کاهش دهد. پس از گردگیری خانه، فن تهویه مطبوع خود را به مدت 15 دقیقه روشن کنید تا هوای داخل خانه از طریق سیستم تصفیه هوا تمیز و بهداشتی شود.

سخن آخر چگونه کولر گازی می تواند به کاهش گرد و غبار کمک کند

برای داشتن یک کولر گازی که بتواند نیاز شما را برطرف سازد در اولین اقدام خرید یک جنس مرغوب و با کیفیت است. که بتواند برای سالیان طولانی برای شما کار کرده و دمایی مطلوب را در تمامی فصول سال فراهم آورد.پیشنهاد ما برای شما در مورد یک کولر گازی پرتابل برای فضای مورد نظرتان استفاده از سیستم های برند گری است.

همانگونه که می دانید کولر گازی های برند گری یکی از محبوب ترین و با کیفیت ترین کولر گازی های شناخته شده در جهان اند. اما باید این نوع محصولات را از یک فروشگاه معتبر با تضمین اصالت کالا و همراه با گارانتی دریافت نمایید.

گری ایرانیان با سابقه چند ساله در زمینه فروش کولر گازی های برند گری می تواند به شما در این راه کمک نماید. برای دریافت مشاوره رایگان و ثبت سفارش تنها کافیست با شماره های درج شده روی صفحه تماس حاصل فرمایید.

مقالات مرتبط
نظرات
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید