چقدر به مراقبت از تهویه مطبوع نیاز دارم؟

شما اینجا هستید:
چقدر به مراقبت از تهویه مطبوع نیاز دارم؟

چقدر به مراقبت از تهویه مطبوع نیاز دارم؟

اگر قصد خرید کولر گازی دارید. و یا از کولر گازی برای سرمایش و یا گرمایش منزلتان استفاده می کنید.باید با نحوه سرویس و نگهداری کولر گازی آشنا شوید. به طور کلی، خدمات دو سالانه – دو بار در سال – پیشنهاد می شود. این سرویس و نگهداری منظم به اندازه خرید یک واحد تهویه مطبوع ضروری است.

متأسفانه بسیاری از مردم نمی دانند که باید کولر گازی خود را هر چند وقت یکبار سرویس کنند. این به نوبه خود بر بالا بردن بهره وری کولر گازی تأثیر می گذارد. در این مقاله، دلایل متعددی را که برای سرویس تهویه مطبوع خود نیاز دارید، هر چند وقت یک‌بار باید و عواملی که باید در هنگام انجام این کار به آن توجه کنید، توضیح خواهیم داد.

چقدر به مراقبت از تهویه مطبوع نیاز دارم؟

متوسط ​​طول عمر یک واحد تهویه مطبوع، طبق مطالعات اخیر ، در صورت نگهداری و سرویس هر دو سال (دو بار در سال) تقریباً بین 15 تا 20 سال است. اکنون بسیاری از مردم کولر گازی می خرند و تعجب می کنند که چرا بعد از دو سال کارایی کولر گازی کاهش می یابد.

دستگاه های تهویه مطبوع هوای خنک را در فضا به جریان در می آورد، هوا را تصفیه می کنند و دمای بدن ما را متعادل نگه می دارند. آنها مطمئناً لوازمی هستند که ما اغلب در خانه از آنها استفاده می کنیم.

وسایلی مانند کولر گازی باید دو بار در سال سرویس شوند. وقتی فرهنگ تعمیر و نگهداری منظم نداشته باشید، کولر گازی خود را در معرض مسدود شدن جریان هوا،کاهش کارایی و پایین آمدن طول عمر می شود.

وقتی مقدار قابل توجهی پول را برای یک واحد تهویه مطبوع خرج می کنید، بهتر است به همان اندازه نسبت به نگهداری آن زمان در نظر بگیرید. سرویس دهی یک راه موثر برای اطمینان از بالا بردن کارایی و افزایش طول عمر است.

خدمات کولر گازی چگونه انجام می شود؟

علاوه بر آگاهی از اهمیت سرویس تهویه مطبوع، شما همچنین باید بدانید که کارشناسان چگونه کار می کنند. این به شما امکان می دهد در مورد واحد خود اطلاعات بیشتری کسب کنید. بنابراین، در اینجا نحوه انجام خدمات تهویه مطبوع  آمده است.

روغن کاری

در اینجا کارشناس تهویه مطبوع شما تمام قطعات لازم را بررسی می کند تا متوجه شود که آیا آنها به خوبی روغن کاری شده اند یا خیر. روغن کاری ضروری است زیرا به اجزای مختلف تهویه هوا کمک می کند تا به خوبی به کار خود ادامه دهند.

بررسی جریان برق و هوا

بیشتر مشکلاتی که منجر به تعمیر واحد تهویه مطبوع می شود از عدم توانایی جریان هوا در رسیدن به سطح دمای مورد نظر ناشی می شود. اغلب، این در نتیجه انسداد فیلتر ها یا وجود گرد و غبار بیش از حد در مجاری است. دانستن اینکه هر چند وقت یک‌بار تعمیر و نگهداری کولر گازی مورد نیاز است چیزی است که می‌تواند از این مشکلات در کولر گازی شما جلوگیری کند.

چک کردن خط تخلیه

شرط می‌بندیم نمی‌دانستید که خط تخلیه باید مرتباً بررسی شود. در تابستان حتی سریعتر پر می شود زیرا یک واحد تهویه مطبوع در این دوره بیشتر کار می کند.

خدمات تهویه مطبوع شامل بازرسی خط تخلیه و رفع گرفتگی آن برای صاحبان خانه در صورت نیاز است. هنگامی که زهکشی را باز نمی کنید یا مرتبا چک نمی کنید، در معرض خطر انسداد و در نتیجه خراب شدن کولر گازی و نشت قرار می گیرید.

بررسی ترموستات

ترموستات بخشی از تهویه مطبوع است که وظیفه کنترل دمای اتاق شما را بر عهده دارد.اگر تا به حال فکر کرده اید که چرا دمای مورد نظر شما ناگهان سرد یا گرم شده است، به این دلیل است که بین ترموستات و واحد تهویه مطبوع اختلاف وجود دارد. شما باید یک متخصص کاربلد تهویه مطبوع تماس بگیرید. تا آن را برای شما تعمیر کند.

بازرسی کامل بدنه

یک تکنسین مربوط به تعمیرات کولر گازی در مواقعی که نیاز به سرویس واحد تهویه مطبوع خود دارید، بازرسی کامل بدنه را انجام می دهند. هدف این است که مطمئن شوند همه چیز به خوبی کار می کند. تابستان در راه است و مطمئناً نمی خواهید دستگاه تهویه مطبوع شما به طور ناگهانی غیر فعال شود. همچنین، ممکن است تعمیر کولر گازی در این دوره نسبتاً سخت تر باشد زیرا اکثر کارشناسان کولر گازی مشغول کار و فعالیت هستند.

اکنون که بخش‌های مختلفی را می‌شناسید که اغلب نیاز به بررسی و سرویس دارند، قدم بعدی شما باید مراقبت از قطعات مختلف دستگاه باشد.

چرا باید کولر گازی خود را سرویس کنید؟

سرویس دهی منظم ، شما را یک قدم جلوتر نگه می دارد. شناخت کافی واحد تهویه مطبوع برای اینکه بدانید چه زمانی نیاز به سرویس دارد، به شما در نحوه نگهداری دستگاه کمک می کند. بنابراین برای پاسخگویی به اینکه چقدر به مراقبت از تهویه مطبوع نیاز دارم؟ باید گفت که این بستگی به اندازه ،کیفیت و مدل کولر گازی شما دارد، اما یک قانون کلی برای نگهداری آنها وجود دارد.که ما یک سری از آنها را برای شما در پایین شرح داده ایم.

طول عمر کولر گازی خود را افزایش دهید

میانگین طول عمر مفید کولر های گازی حدود 15 تا 20 سال تخمین زده می شود. با این حال، تعداد زیادی از کولر های گازی پس از 3 سال استفاده کارایی خود را از دست مس دهند. و کاربران مجبور به کنار گذاشتن آن ها می شوند. علاوه بر این، کولر های گازی جزء محصولات گران بهایی هستند که بستگی به ظرفیت آن ها می تواند تا مقادیری بالایی هزینه داشته باشد. پس نگهداری از آن جزء ضروریات است.

شما مطمئناً نمی‌خواهید چنین سرمایه‌ گذاری‌ های عظیمی از بین برود. با این حال، این مورد برای بسیاری از کاربرانی است که به طور مرتب دستگاه خود را سرویس و نگهداری نمی کنند. پس بهترین راه برای شما این است که سرویس و تمیز کردن کولر گازی خود را به صورت روتین سالی دو بار انجام دهید.

صرفه جویی در هزینه های کولر گازی شما

هنگامی که واحد تهویه مطبوع خود را در زمان های لازم سرویس می کنید، در هزینه ای که برای تعمیرات هزینه می کردید صرفه جویی می کنید. در نتیجه، این به شما کمک می کند مقداری پول پس انداز کنید.

هنگامی که فرآیند تعمیر یا نگهداری سیستم تهویه مطبوع را بررسی می کنید. قسمت های خاصی وجود دارد که باید مورد بررسی قرار گیرند. به عنوان مثال، با چک کردن خط تخلیه مایعات و لوله کشی آن باید مسدود یا معیوب بودن آن را چک نمایید. زیرا در صورت خرابی این قسمت سبب نشت آب از کولر گازی شده و به دیوار ها و لوازم شما نیز آسیب رسانده و هزینه های شما را چند برابر می کند.

دلیل سوم سیم کشی شماست. اگر دستگاه تهویه مطبوع شما به طور ناگهانی منفجر شود، احتمالاً پول زیادی را برای تعویض سیم و پریز خانه خود صرف خواهید کرد. بنابراین برای صرفه جویی در هزینه قابل توجهی، اطمینان حاصل کنید که واحد تهویه مطبوع خود را حداقل دو بار در سال سرویس می کنید.

عواملی که باید برای خدمات کولر گازی در نظر گرفت

هنگام فکر کردن یا انتخاب خدمات تهویه مطبوع در منطقه خود باید عوامل زیادی را در نظر گرفت. برخی از نگرانی های رایج عبارتند از اعتبار شرکت، هزینه، خدمات اضافی ارائه شده و اینکه آیا به قراردادهای خدمات و نگهداری نیاز دارید یا خیر.

اعتبار و شهرت

اعتبار شرکت خدمات تهویه مطبوع شما یک چیز ضروری است که باید به آن توجه کنید. برخی از شرکت‌ها اوضاع را بدتر می‌کنند پس بهتر است برای انجام خدمات کولر گازی خود از یک شرکت خدمات پس از فروش معتبر استفاده کنید. شما باید به سراغ شرکتی بروید که خدمات با کیفیت را در اولویت کار خود قرار دهد و برای پول شما ارزش قائل شود.

هزینه کلی

هنگامی که به دنبال یک تکنسین برای سرویس کولر گازی خود هستید، مهم است که قیمت خدمات واحد تهویه مطبوع را در نظر بگیرید. مطمئناً شرکتی با مقیاس قیمت گذاری منصفانه می تواند در هزینه های شما تا مقدار زیادی صرفه جویی نماید.

یک راه عالی برای انجام این کار، مقایسه قیمت خدمات واحد تهویه مطبوع کارشناسان معتبر منطقه شما است. بهترین ها آنهایی هستند که قیمت های رقابتی دارند و در عین حال نظرات خوبی در مورد خدمات خود دارند.

خدمات اضافی

مطمئناً برای شما بهتر خواهد بود که یک شرکت مجرب و معتبر پیدا کنید که پاسخگوی تمام نیازهای کولر گازی شما باشد. اگر از یک شرکت واحد برای نصب، سرویس و نگهداری منظم کولر گازی خود استفاده کنید، در هزینه های اضافی صرفه جویی خواهید کرد.

سخن آخر

شما در این پست به جواب این سوال این که “چقدر به مراقبت از تهویه مطبوع نیاز دارم؟” تا حدی زیادی رسیدید. اما در کل باید گفت شما بهتر است. هنگام خرید کولر گازی یک گارانتی معتبر برای نصب ،سرویس و خدمات پس از فروش دریافت نمایید. شرکت گری ایرانیان یک فروشگاه معتبر برای فروش انواع کولر گازی های روز دنیا است. یک مژده برای افرادی که در مورد خدمات پس از فروش برای کولر گازی خود نگران هستند. باید گفت که کلیه محصولات این شرکت به همراه گارانتی معتبر ارائه خواهد شد. که به شما در نصب و خدمات پس از فروش کمک شایانی خواهد کرد.

مقالات مرتبط
نظرات
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید