چگونه از خطرات آتش سوزی مرتبط با کولر گازی جلوگیری کنیم

شما اینجا هستید:
چگونه از خطرات آتش سوزی مرتبط با کولر گازی جلوگیری کنیم

چگونه از خطرات آتش سوزی مرتبط با کولر گازی جلوگیری کنیم

در حالی که به فصل تابستان نزدیک می شویم روز ها بلند تر از هر زمان دیگر می شوند. و این یعنی داشتن تابش بیشتر نور خورشید بر روی زمین، این بدان معناست که دما به زودی افزایش خواهد یافت. با گرم شدن هوا، کاربران روی سیستم های کولر گازی خود حساب ویژه ای باز می کنند تا در تمام تابستان سرمایشی بدون دردسر فراهم کنند. اکثر دستگاه های تهویه مطبوع با استانداردهای بسیار بالا تولید می شوند و برای سالیان سال قابل اعتماد هستند. با این حال، یک واقعیت وجود دارد که اکثر کاربران از آن غافل هستند – کولر گازی می تواند خطر آتش سوزی داشته باشد و برای اطمینان از ایمنی خانه شما نیاز به بازرسی منظم دارد.

هیچ چیز دلخراش تر از رنج آتش سوزی خانه نیست. این یکی از آسیب زاترین تجربیاتی است که صاحبان خانه تا به حال تجربه کرده اند. انجمن ملی حفاظت از حریق گزارش می دهد که آتش سوزی های مربوط به کولر گازی هر ساله نزدیک به 100 میلیارد خسارت مالی در جهان ایجاد می کند. آتش‌سوزی‌های ناشی از مسائل مربوط به کولر گازی مربوط به سهل انگاری کاربران است، زیرا بسیاری از آتش‌سوزی‌های مربوط به کولر گازی، کاملاً قابل پیشگیری هستند. طعنه آمیز است که همان وسیله ای که مسئول خنک کردن خانه شماست نیز می تواند در صورت غفلت، مسئول آتش زدن آن باشد.

اگر کاربران برای بازرسی مناطق بالقوه خطرناک خانه خود و انجام اقدامات نگهداری پیشگیرانه وقت بگذارند، اکثر آتش سوزی ها هرگز رخ نمی دهند.

خطرات آتش سوزی و مناطق پر خطر کولر گازی

پس از آتش سوزی، بازرسان اغلب خاطرنشان می کنند که علت آتش سوزی قابل اجتناب بوده است. در اینجا برخی از رایج ترین خطرات آتش سوزی مرتبط با کولر گازی آورده شده است:

  • مشکلات برق – بیش از 80 درصد از تعمیرات کولر گازی به دلیل مشکلات الکتریکی است که دلیل شماره یک آتش سوزی ناشی از کولر گازی است. همانطور که لوازم خانگی قدیمی تر می شوند، فرسودگی و خرابی معمولی می تواند باعث مشکلات جدی در سیم کشی یا مدارهای برق شود. کولر گازی انرژی زیادی مصرف می‌کند و زمانی که ماه‌ها به طور مداوم کار می‌کند، ممکن است بیش از حد گرم شود. برای جلوگیری از موقعیت های خطرناک، درک وضعیت واحد کولر گازی و تمام اجزای آن، در داخل و خارج، ضروری است. با کمک گرفتن از یک تکنسین حرفه ای شما می توانید محل این موقعیت های خطرناک را قبل از فاجعه پیدا کنید. چه سیم ساییده یا یک مدار بالقوه معیوب ممکن است سبب آتش سوزی و بروز خطرات جبران ناپذیر شود.
  • مواد قابل احتراق – واحدهای کولر گازی در گاراژ یا زیرزمین گاهی اوقات به اشتباه به عنوان قفسه یا محل ذخیره سازی “موقت” استفاده می شوند، که به ویژه در محله های تنگ خطرناک است. نصب قوطی های رنگ، حلال ها، مواد شیمیایی، محلول های تمیزکننده یا هر ماده قابل احتراق دیگری روی یا نزدیک واحد کولر گازی بسیار خطرناک است. در فضای باز نیز، مهم است که منطقه اطراف کندانسور خود را بررسی کنید و برگ ها یا زباله هایی را که می توانند باعث ایجاد مشکل شوند را از سیستم دور کنید. مناطق اطراف واحد تهویه مطبوع شما باید همیشه کاملاً تمیز و عاری از هز گونه زباله و آلودگی باشد.
  • سهل انگار نکنید – در طول سال‌ها، سیم‌های لختی را دیده‌ایم که توسط جوندگان جویده شده‌اند، واحدهایی که در اثر طوفان یا صاعقه آسیب دیده‌اند، و قطعات الکتریکی معیوب که به سادگی در طول زمان فرسوده شده‌اند. موقعیت های بالقوه خطرناک بسیاری ایجاد می کنند که صاحب خانه هیچ راهی برای دانستن آنها ندارد مگر اینکه از یک برقکار آموزش دیده کمک گیرند. مهم است که واحد کولر گازی شما حداقل سالی یک بار توسط یک متخصص چک شود.
  • سخن آخر چگونه از خطرات آتش سوزی مرتبط با کولر گازی جلوگیری کنیم

    برای داشتن یک کولر گازی که بتواند نیاز شما را برطرف سازد در اولین اقدام خرید یک جنس مرغوب و با کیفیت است. که بتواند برای سالیان طولانی برای شما کار کرده و دمایی مطلوب را در تمامی فصول سال فراهم آورد.پیشنهاد ما برای شما در مورد یک کولر گازی پرتابل برای فضای مورد نظرتان استفاده از سیستم های برند گری است.

    همانگونه که می دانید کولر گازی های برند گری یکی از محبوب ترین و با کیفیت ترین کولر گازی های شناخته شده در جهان اند. اما باید این نوع محصولات را از یک فروشگاه معتبر با تضمین اصالت کالا و همراه با گارانتی دریافت نمایید.

    گری ایرانیان با سابقه چند ساله در زمینه فروش کولر گازی های برند گری می تواند به شما در این راه کمک نماید. برای دریافت مشاوره رایگان و ثبت سفارش تنها کافیست با شماره های درج شده روی صفحه تماس حاصل فرمایید.

مقالات مرتبط
نظرات
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید