چگونه هزینه تعمیر کولر گازی را محدود کنیم؟

شما اینجا هستید:
چگونه هزینه تعمیر کولر گازی را محدود کنیم؟

چگونه هزینه تعمیر کولر گازی را محدود کنیم؟

برای هر فصل شرایط برای کولر گازی متغیر است. و ما می خواهیم در ماه های گرم سال کولر گازی قابلیت خنک سازی محیط را داشته باشد. با این حال، عملکرد سیستم تهویه مطبوع شما بستگی به مراقبت شما از دستگاه دارد. استفاده از تهویه مطبوع به طور کامل برای مدت طولانی مستلزم آن است که یک برنامه ریزی خاص برای حفظ و نگهداری تمام قطعات دستگاه داشته باشید. برای صرفه جویی در هزینه های هنگفت تعمیر در طول کار، باید کولر گازی را در شرایط خوبی نگه دارید. اگر می خواهید در مورد این که چگونه هزینه تعمیر کولر گازی را محدود کنیم؟ بیشتر بدانید، این بلاگ را با دقت بخوانید.

چگونه هزینه تعمیر کولر گازی را محدود کنیم؟

محدود کردن هزینه تعمیر کولر گازی چیزی نیست که بتوانید در یک روز به آن برسید. در عوض، باید مجموعه ای از عادات سالم را در طول زمان انجام دهید تا کولر گازی شما برای مدت طولانی دوام بیاورد و نیاز به تعمیرات کمتری داشته باشد. ما بسیاری از این اقدامات را توضیح داده ایم که می تواند به شما در محدود کردن هزینه های تعمیر کولر گازی کمک کند. البته، برای انجام برخی از آنها باید کوشا و با حوصله باشید، اما دانستن اینکه می توانید مقدار زیادی از هزینه ها را با این کار پس انداز کنید، باید انگیزه خوبی باشد.

تعمیر پنجره ها

پنجره ها کمک زیادی به میزان کارکرد کولر گازی برای حفظ دمای خانه شما در سطوح دلخواه می کنند. اگر از پنجره‌های قدیمی استفاده می کنید. که می توانند باعث خروج دمای مطلوب و ورود گرمای بیرون می شوند. می توانید از پنجره های مخصوصی که این روزها در بازار موجود هستند. و کاملا مهر و موم بوده و از هدر رفت انرژی جلوگیری می کنند، استفاده نمایید.

بعلاوه، شیشه های جدید دارای پوششی برای جلوگیری از عبور نور خورشید به داخل خانه هستند. که نفوذ گرمای ناشی از نور مستقیم خورشید به داخل خانه را به حداقل می رساند. در نتیجه به حفظ درجه حرارت در سطح مطلوب کمک می کنند.

مهر و موم کردن نشتی ها

تمامی درز ها و شکاف هایی را که ممکن است سبب هدر رفت هوای مطلوب خانه و همچنین نفوذ هوای گرم به داخل خانه شود را ببیندید. این درزها می تواند شامل چارچوب پنجره ها، کانال های هوایی ،چارچوب در ها و … باشد. که شما می توانید با مهر و موم کردن آن ها تا مقدار زیادی در مصرف انرژی صرفه جویی نمایید.  به کاهش هزینه تعمیر کولر گازی کمک شایانی کند.

پنجره ها را برای تهویه طبیعی باز کنید

برای خنک کردن هوای خانه همیشه از کولر گازی استفاده نکنید. و اگر هوای بیرون خنک است گهگاهی پنجره ها را باز کرده تا هوایی خنک و طبیعی در منزل به جریان در آید.وقتی پنجره ها باز می شوند، نباید کولر گازی را روشن کنید. این استراحت برای واحد تهویه مطبوع شما بسیار مفید خواهد بود.

به علاوه استفاده از هوای خنک صبح گاهی و یا شب ها می تواند در هزینه ها ضافی خودداری کرده و طول عمر کولر گازی شما را بالا تر ببرد.

ترموستات قابل برنامه ریزی یا هوشمند را انتخاب کنید

ترموستات های قابل برنامه ریزی استفاده از کولر گازی را لذت بخش و کارآمد می کند. از طریق استفاده از فناوری هوشمند، ترموستات شما عادت شما را یاد می گیرد و سیستم تهویه مطبوع شما را بدون تداخل مدیریت می کند. برای مثال، اگر از ترموستات قابل برنامه ریزی استفاده می کنید، می توانید آن را طوری برنامه ریزی کنید که وقتی در خانه نیستید، کولر گازی را خاموش کند.

یک ترموستات هوشمند همچنین متوجه می شود که یک اتاق خالی است. و خنک کردن آن اتاق را کاهش می دهد. نصب ترموستات های قابل برنامه ریزی یا هوشمند اگر چه گران است، اما می تواند در هزینه های شما تا میزان زیادی صرفه جویی کرده و هزینه ی خرید را به شما در طول کار برگرداند.

از پنکه های سقفی و قابل حمل استفاده کنید.

راه دیگر برای محدود کردن هزینه های تعمیر کولر گازی، تهیه پنکه سقفی و قابل حمل است. می توانید از پنکه سقفی برای کاهش رطوبت هوا استفاده کنید و فن های قابل حمل را به صورت استراتژیک در اطراف اتاق ها قرار دهید تا هوا خنک شود. این گزینه ها به اندازه تهویه مطبوع کارآمد نیستند، اما از نظر هزینه و انرژی بهینه هستند.

اگر در حال ساخت خانه خود هستید، باید هزینه های دریافت پنکه های سقفی در اتاق ها را جویا شوید. سپس، می توانید مطمئن باشید که هزینه با کاهش قبوض انرژی در آینده قابل توجیه خواهد بود.

از پرده های رنگ روشن استفاده کنید

اگر چه رنگ پرده های شما باید توسط دکوراتور داخلی انتخاب شود، اما تصمیمات شما می تواند روی صورت حساب های انرژی در آینده تاثیر بگذارد. هنگام انتخاب پرده ها به دنبال رنگ های روشن باشید. اینها نور خورشید را منعکس می کنند و خانه را خنک نگه می دارند.

به طور ناخواسته، این کار باعث کاهش میزان کارکرد کولر، هزینه قبض برق و تعداد دفعات تعمیر کولر گازی به دلیل استفاده کمتر می شود.

برای رنگ پشت بام از رنگ روشن استفاده کنید

همانند پرده های رنگ روشن که پرتوهای خورشید را منعکس می کنند و دمای اتاق را پایین نگه می دارند، رنگ پشت بام روشن نیز به کاهش دمای اتاق کمک می کنند. این کار با انعکاس پرتوهای نور خورشید و انعکاس گرما انجام می شود و در نتیجه خانه شما را خنک تر از خانه ای با پشت بام تیره نگه می دارد. و این امر به کاهش هزینه تعمیر کولر گازی شما کمک زیادی خواهد کرد.

فیلترهای هوای خود را برای کاهش هزینه تعمیر کولر گازی مرتباً تعویض کنید

برای محدود کردن هزینه تعمیر کولر گازی، باید از ایجاد عیوب در آن جلوگیری کنید. یکی از راه های انجام این کار این است که فیلترهای هوای خود را به طور مرتب تعویض کنید، میانگین آن یک یا دو ماه است. فیلتر هوا به کولر کمک می کند تا هوای خانه شما را تمیز نگه دارد و کثیفی و آلودگی را از آن دور نگه می دارد.

کثیفی باعث می شود که جریان هوا در کولر گازی محدود شود و در نتیجه کولر گازی برای خنک نگه داشتن اتاق باید سخت کار کند. با این حال،گزارش ها نشان می دهد که یک فیلتر تمیز می تواند مصرف انرژی تهویه مطبوع شما را بین 5 تا 15 درصد کاهش دهد. این نه تنها به معنای بالا بودن قبض انرژی برای فیلتر های کثیف در پایان ماه خواهد بود، بلکه باعث وارد آمدن فشار بر واحد کولر گازی شما می شود که بعداً باید برای تعمیر آن هزینه کنید.

وسایل گرمازا برای کاهش هزینه تعمیر کولر گازی را دور نگه دارید

اگر می خواهید هزینه تعمیر کولر گازی خود را محدود کنید، باید در مورد مواردی که بر نحوه عملکرد کولر گازی شما تأثیر می گذارد آگاه باشید. به عنوان مثال، تهویه مطبوع باید در اتاق هایی با رطوبت بالا بیشتر از حالت معمول کار کند، به همین دلیل است که شما باید وسایلی را که می توانند باعث ایجاد رطوبت شوند را دور نگه دارید.

اطمینان حاصل کنید که ماشین‌های لباس‌شویی، اجاق‌ها، یخچال‌ها و سایر وسایل در اتاق‌های عایق‌بندی شده با درها کاملا بسته نگهداری می‌شوند. به این ترتیب، کولر در سایر قسمت‌های خانه برای کاهش گرمای منتشر شده توسط این وسایل، خیلی سخت کار نمی‌کند.

از نفوذ نور خورشید به خانه جلوگیری کنید

نور خورشید هنگامی که به خانه شما می تابد سبب ایجاد گرما در خانه خواهد شد. در نتیجه کولر گازی برای خنک سازی هوا در این حالت باید بیشتر از حد معمول کار کند. و این باعث بالا رفتن سطح هزینه ها خواهد شد. پس بهتر است در زمان هایی که نور خورشید به طور مستقیم به خانه می تابد. از پرده های ضخیم برای جلوگیری از نفوذ گرما به خانه جلوگیری نمایید.

تهویه مطبوع خود را سرویس کنید

یکی از راه های اصلی برای محدود کردن هزینه تعمیر کولر گازی این است که در وهله اول از بروز ایراد در آن جلوگیری کنید. دستگاه را به طور مکرر بررسی کنید و اگر چیزی نامناسب دیدید، با یک تکنسین مشورت کنید. و برای جلوگیری از مسدود شدن فیلتر ها آن ها را زود به زود تمیز و یا در صورت لزوم تعویض نمایید.

برای سرویس، تعمیر و نگهداری خوب کولر گازی خود، باید معاینات ، تعمیر و نگهداری سالانه را با تکنسین برنامه ریزی کنید. آن‌ها می‌توانند در طول این روال یک بررسی کامل از واحد تهویه مطبوع شما انجام دهند و قبل از اینکه مشکل بزرگ‌تری شود متوجه هر گونه عیب شوند.

استفاده از ظرفیت مناسب کولر گازی برای کاهش هزینه تعمیر کولر گازی

اغلب افراد ظرفیت متناسب با متراژ در کولر گازی را نمی دانند. و گاهی اوقات کولر گازی با ظرفیت بالا را برای یک فضای کوچک و یا بالعکس یک کولر گازی با ظرفیت پایین را برای یک اتاق بزرگ خریداری می نمایند. که این دو حالت هر دو نا متناسب بوده و سبب هزینه های بالا برای شما در آینده خواهد شد. یک کولر گازی کوچک به نسبت فضا برای رفع نیازهای خنک کننده شما بیش از حد کار می کند. این امر مستلزم تعمیرات مکرر و لذت کمتر از کولر گازی خواهد شد.

همچنین، بزرگ بودن ظرفیت یک کولر گازی برای متراژ خانه شما باعث کاهش کارایی آن می شود زیرا قدرت آن هدر می رود. نکته کلیدی این است که بسته به اندازه خانه و نیازهای سرمایشی خود، اندازه مناسب کولر گازی را خریداری کنید.

از پانل های خورشیدی استفاده کنید

پانل‌های خورشیدی منبع انرژی تجدیدپذیر برای خانه‌ها و دیگر ساختمان‌ها هستند. نصب آنها ممکن است پرهزینه باشد، اما مزیت آن ها با کاهش قبوض انرژی ، کاهش هزینه تعمیر کولر گازی و آگاهی از کمک به دنیای سبزتر ناشی می شود. به عنوان مثال، هنگامی که از پانل های خورشیدی برای تامین انرژی کولر گازی خود استفاده می کنید، کارایی آن را بهبود می بخشد و احتمال تعمیر اغلب دستگاه را کاهش می دهد.

کاشتن درختان برای کاهش هزینه تعمیر کولر گازی

درختان سایه ایجاد می کنند و این سایه ها به دور نگه داشتن گرمای نور خورشید از خانه شما کمک می کند. کاشت چند درخت در ملک شما دما را کاهش می دهد به طوری که کولر گازی شما کار کمتری برای خنک کردن خانه شما انجام می دهد. کاشت درخت نیز کیفیت هوای خانه شما را بهبود می بخشد. کیفیت هوای خوب برای سلامت خانواده شما مفید است، به خصوص اگر افراد مبتلا به آسم یا آلرژی در خانه دارید.

کولر گازی را در صورت عدم استفاده خاموش کنید

این نکته پایانی است و نمی توان بر آن بیش از حد تاکید کرد. بسیاری از مردم هنوز فراموش می کنند که کولر گازی را در زمانی که از آن استفاده نمی شود خاموش کنند و انجام این کار معمولاً باعث فشار بر دستگاه می شود. به یاد داشته باشید که هنگام خروج از خانه، کولر گازی را خاموش کنید.

سخن آخر

در این پست سعی شده است تا هر راه ممکن برای محدود کردن هزینه تعمیر کولر گازی را پوشش دهیم. مهمترین چیزی که باید بدانید این است که مراقبت مناسب از کولر گازی به عنوان یک اقدام پیشگیرانه، تعمیر را تا حد زیادی محدود می کند. همچنین خرید یک کولر گازی با کیفیت و اصلی نیز می تواند هزینه های شما را تا حد زیادی کاهش دهد. برای این منظور شرکت گری ایرانیان با سابقه ی چند ساله در زمینه فروش کولر های گازی می تواند شما را در این امر یاری دهد.

مقالات مرتبط
نظرات
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید