نحوه نگهداری از کولر گازی پرتابل

شما اینجا هستید:
نحوه نگهداری از کولر گازی پرتابل

نحوه نگهداری از کولر گازی پرتابل

برای عملکرد بهینه و طول عمر هر وسیله خانگی باید از آن مراقبت شود. برخی از لوازم خانگی نیاز به تعمیر و نگهداری کمی دارند، در حالی که برخی دیگر می توانند سخت تر باشند. یک کولر گازی پرتابل در گروه دوم قرار می گیرد.

اگر ندانید که چگونه یک کولر گازی پرتابل را به درستی نگهداری کنید، ممکن است دچار یک سری مشکل شده و کارایی آن را پایین آورد. یا به نحوی سبب پایین آمدن طول عمر آن شود. تعمیرات پیشگیرانه و نگهداری جامع بهتر از تعمیرات و تعویض قطعات است.

تعمیر و نگهداری مناسب راه بسیار خوبی برای صرفه جویی در هزینه در درازمدت است زیرا دستگاه به طور موثر کار می کند و انرژی کمتری مصرف می کند. همچنین به شما این امکان را می دهد که در طول ماه های گرم و مرطوب، بدون ترس از خرابی دستگاه، از فضای داخلی بسیار راحت و خنک تر لذت ببرید.

برای اینکه دستگاه خود را در بهترین حالت نگه دارید، در اینجا چند نکته برای نحوه نگهداری از کولر گازی پرتابل آورده شده است که می تواند به شما کمک کند تا طول عمر و کارایی کولر گازی پرتابل خود را برای مدت طولانی تضمین نمایید.

نحوه نگهداری از کولر گازی پرتابل

بدنه دستگاه را زود به زود تمیز کنید

نمای بیرونی کولر گازی پرتابل باید به طور مرتب تمیز شود. هر چه ظاهر بیرونی کثیف تر باشد، اغلب نشان دهنده این است که اجزای داخلی چقدر کثیف شده اند. هر زمان که اتاق یا مبلمان و سایر وسایل را تمیز می کنید، از یک پارچه مرطوب برای تمیز کردن قاب بیرونی دستگاه استفاده کنید. از مواد شوینده یا مایعات خاصی استفاده نکنید، زیرا این مواد به طور بالقوه می توانند پوشش بیرونی را لکه دار کنند و/یا مانند آهنربا برای کثیفی ها و زباله های آینده عمل کنند.

همیشه فیلترها را تعویض و نگهداری کنید

شاید مهمترین نکته برای نگهداری از کولر گازی پرتابل مربوط به فیلترها باشد. از بسیاری جهات، فیلترها مایه حیات یک تهویه مطبوع هستند و تأثیر قابل توجهی بر خنک سازی محیط دارند. این عناصر ممکن است به اندازه کمپرسور گران نباشند و ممکن است به اندازه مبرد نقش مهمی در خنک سازی نداشته باشند، اما کیفیت هوایی را که دستگاه در داخل اتاق به گردش در می آورد تعیین می کند.

هر زمان که برای کولر گازی خود فیلتر می خرید، دستورالعمل های مربوط به تمیز کردن و مراقبت از آنها را مطالعه کنید. برخی از محصولات از فیلترهای قابل شستشو استفاده می کنند، در حالی که برخی دیگر نیاز به تعویض دارند.

اگر فیلتر شما قابل شستشو نیست و نیاز به تعویض دارد، مطمئن شوید که شماره مدل صحیح را همانطور که در دفترچه راهنمای کولر گازی پرتابل ذکر شده است، تهیه نمایید. از طرف دیگر فیلترهای قابل شستشو با کمی نگهداری می توانند بارها و بارها مورد استفاده قرار گیرند. پس از برداشتن این نوع فیلتر از دستگاه، آن را با یک شوینده ملایم در آب گرم غوطه ور کرده و سپس کاملا آبکشی نمایید.

از یک برس نرم برای از بین بردن کثیفی و گرد و غبار چسبیده روی آن استفاده کنید، سپس بگذارید در هوا خشک شود. پس از خشک شدن فیلتر، آن را دوباره نصب کنید.

این روزها، بسیاری از کولر گازی های پرتابل همچنین دارای یک فیلتر اولیه برای به دام انداختن گرد و غبار و ذرات بزرگتر از ورود به دستگاه هستند. هدف اصلی پیش فیلتر افزایش عمر فیلترهای هوای داخلی است. پیش فیلتر را به طور معمول، حداقل هر هفته یکبار تمیز کنید.

درست مانند تمیز کردن قسمت بیرونی دستگاه، از هیچ گونه مواد شوینده ای برای تمیز کردن پیش فیلتر استفاده نکنید. این چیزها اغلب می توانند بقایایی باقی بگذارند که باعث ایجاد کثیفی و آلودگی های بیشتری می شود و در نتیجه کارایی پیش فیلتر را کاهش می دهد.

به طور معمول کویل های کندانسور را بازرسی کنید

هنگامی که به تعمیر و نگهداری کولر گازی پرتابل می پردازیم، یکی از جنبه های مهم این کار این است که اطمینان حاصل کنیم که هیچ عنصری به کارایی یا عملکرد یک قطعه آسیب نمی رساند. در حالی که تعویض فیلترها خیلی گران نیست،کویل های کندانسور بسیار گران هستند و مهارت یک تکنسین حرفه ای را می طلبد.

از این رو توجه به نگهداری این قطعه ضروری است. کویل های کندانسور به مرور زمان با تجمع چربی و کثیفی مسدود می شوند. به طور معمول این مورد را از نظر وجود ضایعات بررسی کنید و برای خلاص شدن از شر آن از محلول پاک کننده کویل (که در اکثر فروشگاه های سخت افزار موجود است) استفاده کنید.

فقط کمی تعمیر و نگهداری پیشگیرانه از کویل کندانسور می تواند باعث صرفه جویی در هزینه ها و دردسرهای زیادی در آینده شود. اگر کویل های کندانسور شما نیاز به تعویض دارند، بهتر است فقط یک کولر گازی جدید بخرید.

مطمئن شوید که شلنگ اگزوز کوتاه و مستقیم است

هر کولر گازی پرتابل یک شیلنگ اگزوز دارد. به این ترتیب هوای گرم را از اتاق خارج می کند.در حالی که این واقعیت بدیهی است، اکثر مردم متوجه نیستند که این شیلنگ باید تا حد امکان کوتاه و مستقیم باشد تا کارایی آن به حداکثر برسد. اگر چه در برخی مواقع نیاز به پیچ دادن و یا بسط دادن شیلنگ وجود دارد. اما تا جایی که ممکن است. پیچ و تاب و طول آن را کوتاه نمایید.

استفاده از شیلنگ اگزوز در طولانی ترین حد خود و ایجاد هرگونه پیچ و تاب یا خمیدگی در آن می تواند باعث شود که کولر گازی پرتابل با کارایی کمتری کار کند و میزان خنک کننده ای را که در داخل اتاق ایجاد می کند کاهش دهد.

شیلنگ اگزوز همچنین باید تا حد امکان کوتاه و صاف باشد تا از تجمع رطوبت جلوگیری شود. اگر رطوبت بیش از حد در داخل شیلنگ اگزوز جمع شود، احتمال برگشت رطوبت به دستگاه وجود دارد که منجر به مشکلاتی می شود.

تهویه مطبوع را فقط در حالت تمیز قرار دهید

بسیاری از افراد به دلیل قابل حمل بودن این نوع کولرها به سمت آنها گرایش پیدا می کنند. این واحدها را می توان از یک اتاق به اتاق دیگر و در برخی موارد از یک ملک به ملک دیگر منتقل کرد. متأسفانه، آنچه که کولر گازی پرتابل را بسیار جذاب می کند، همان چیزی است که می تواند منجر به مشکلات عملکرد طولانی مدت شود.

اغلب، وقتی یک کولر گازی پرتابل زیاد جابه‌جا می‌شود، فکر زیادی در مورد محل استفاده از آن نمی‌شود. بسیار مهم است که دستگاه را در اتاق های با گرد و غبار یا کثیف قرار ندهید. تجمع و جمع آوری ذرات و زباله های موجود در هوا می تواند به قسمت های داخلی آسیب برساند و باعث عدم عملکرد صحیح آن شود.

اگر اتاقی دارای گرد و غبار یا کثیف است، قبل از روشن کردن دستگاه ابتدا آن را تمیز کنید. همچنین، کولر گازی پرتابل را نزدیک به چیزی که به تجمع رطوبت کمک می کند، قرار ندهید. در اتاق های بسیار مرطوب چنین است.

اگر باید از آن در یک منطقه مرطوب استفاده کنید، منبع زهکشی را بیشتر بررسی کنید. به احتمال زیاد مجبور خواهید شد به دلیل رطوبت بیش از حدی که جمع می کند، آن را بیشتر تخلیه کنید.

کولر گازی را به روش مناسب نگهداری کنید

این یکی از آن نکات نگهداری کولر گازی قابل حمل است که واضح به نظر می رسد اما اغلب توسط بسیاری از کاربران نادیده گرفته می شود. زمانی که از کولر گازی پرتابل برای مدت طولانی (یعنی در زمستان) استفاده نمی کنید، آن را تنها در کنار پنجره قرار ندهید. آن را بسته بندی کنید و در مکانی که دور از نور مستقیم خورشید باشد و دمای محیط نوسان زیادی نداشته باشد نگهداری کنید.

رها کردن کولر گازی بدون استفاده در یک مکان، می تواند باعث جمع آوری رطوبت از تغییرات دما و همچنین گرد و غبار و کثیفی که از اتاق می آید، شود. هر دوی این شرایط بدون اینکه شما بدانید می تواند به قطعات داخلی دستگاه آسیب برساند.

یک راه خوب برای اطمینان از عدم وجود رطوبت در داخل دستگاه قبل از اینکه آن را برای مدت طولانی بدون استفاده قرار دهید، روشن کردن و اجرای آن در حالت فن است. سپس سرعت فن را به حداکثر میزان خود برسانید و بگذارید یک یا دو ساعت کار کند. این فرآیند دستگاه را از شر هر گونه رطوبتی که ممکن است در داخل آن به دام افتاده خلاص شود.

برای نگهداری صحیح دستگاه، آن را در یک ورقه پلاستیکی بپیچید که به اندازه کافی بزرگ باشد تا آن را بپوشاند. کولر گازی پرتابل خود را در جای خشک و نسبتا خنک نگهداری کنید. استفاده از یک کمد دیواری و یا هر مکانی که دارای کمترین نوسانات دمایی است. می تواند برای نگهداری کولر گازی پرتابل برای مدت طولانی متناسب باشد.

بررسی توسط تکنسین حرفه ای (نحوه نگهداری از کولر گازی پرتابل)

اگر یک کولر گازی دیگر در خانه خود دارید و زمانی فرا می رسد که آن را به صورت حرفه ای سرویس می کنید، فراموش نکنید که از تکنسین بخواهید که به کولر گازی پرتابل شما نیز نگاهی بیندازد. در حالی که نکات نگهداری در این راهنما ابزارهای خوبی برای استفاده برای حفظ عملکرد روان دستگاه شما هستند، ممکن است برخی از مشکلات ظاهر شوند که فقط یک متخصص با تجربه می تواند آنها را شناسایی و برطرف کند.

یک بازرسی سریع توسط یک تکنسین برای هر چیز غیرعادی می تواند هزینه های گران قیمت تعمیر را در آینده کاهش دهد.

سخن آخر (نحوه نگهداری از کولر گازی پرتابل)

ما در این پست به بررسی نحوه نگهداری از کولر گازی پرتابل پرداختم. و نکته های آن را به طور کامل شرح داده اییم. البته یکی از مهم ترین راه های برای بالا بردن طول عمر دستگاه خرید یک محصول با کیفیت از یک برند معتبر است.

حال که به فکر خرید یک سیستم تهویه مطبوع عالی افتاده اید. اولین اقدام خرید از یک جای معتبر با تضمین اصالت کالا است. گری ایرانیان با داشتن سابقه چند ساله در زمینه فروش کولرهای گازی برند محبوب گری می تواند در این زمینه کمک کننده حال شما باشد. برای ثبت سفارش و دریافت مشاوره رایگان تنها کافیست با شماره های درج شده روی صفحه تماس حاصل فرمایید.

مقالات مرتبط
نظرات
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید
kocaeli web tasarım ajansı istanbul web tasarım ajansı ankara web tasarım ajansı izmit web tasarım ajansı gebze web tasarım ajansı izmir web tasarım ajansı kıbrıs web tasarım ajansı