چگونگی استفاده از کولر گازی چند اسپلیت

شما اینجا هستید:
چگونگی استفاده از کولر گازی چند اسپلیت

چگونگی استفاده از کولر گازی چند اسپلیت

در هر فصلی از سال که قرار دارید. برای کنترل دمای محیط خود و قرار گیری در یک دمای مطلوب به یک کولر گازی نیازمندید. امروزه کولر های گازی به جزئی جدایی ناپذیر از زندگی ما مبدل شده اند. اگر قصد تهیه کولر گازی دارید. اما نمی دانید از کجا باید شروع کنید. و یا اینکه نمی دانید که کدام مدل برای شما مناسب تر است. و اگر می خواهید تمام بخش های ساختمان خود را ساپورت نمایید. و در بین کولر گازی داکت کانالی و چند اسپلیت در شک هستید. بد نیست این این مقاله را مطالعه کنید.

ما در این بلاگ آموزشی برای شما شرایط و چگونگی استفاده از کولر گازی چند پانل را شرح داده ایم تا شما بتوانید به طور کامل با این مدل آشنا شوید. و در هنگام انتخاب خرید مطمئن تری داشته باشید.

کولر گازی چند اسپلیت چیست؟

برای پاسخگویی به این سوال باید گفت که کولر گازی چند اسپلیت کاملا با سیستم های تهویه مطبوع دیواری برابر هستند. و در کل این دو مدل یکی هستند. با این تفاوت که کولر گازی چند اسپلیت قابلیت اتصال بیش از یک واحد داخلی (پانل داخلی) به یک واحد خارجی(یک عدد کمپرسور) است. با این قابلیت می توان هزینه خرید کولر گازی برای بخش های دیگر ساختمان از جمله اتاق ها را کاهش داد و همچنین با داشتن یک کمپرسور ظاهر خارجی ساختمان را حفظ کرد. و در اشغال فضای بالکن و حیاط صرفه جویی نمود.

البته باید این نکته را در نظر گرفت که از آن جایی که بخش کمپرسور دستگاه با قسمت پانل و اسپلیت دارای محدودیت فاصله است. در نتیجه قسمت کمپرسور باید به گونه‌ای قرار گیرد که فاصله اتصال لوله‌ها به واحدهای داخلی از فاصله توصیه شده توسط سازنده فراتر نرود.

چرا به آن سیستم بدون کانال می گویند؟

خب همانگونه که گفته شد کولر گازی چند اسپلیت برای خنک سازی بخش های مختلف به جای استفاده از یک پانل و کانال کشی برای سایر بخش ها از چند پانل با اتصال به یک کمپرسور استفاده می کند. وقتی می گوییم این دستگاه بدون کانال کشی است به این معنی است که دستگاه به جای انبوهی از کانال‌های درهم و برهم، از لوله‌ها و سیم‌های مسی برای اتصال پانل های داخلی به قسمت کمپرسور استفاده می‌کند.

داکت اسپلیت های کانالی با ظرفیت بالایی که دارند تنها یک پانل برای خنک کردن تمامی بخش ها کافی است. و با کانال کشی و انشعابات مختلف جریان هوای خنک را در تمامی فضای ساختمان به حرکت در می آورد. اما کولر گازی چند اسپلیت برای خنک سازی بخش های مختلف از جریان گاز مبرد برای تک تک اتاق ها استفاده می کند. و هر پانل به طور مجزا بخش مربوط به خود را خنک می نماید.

شرایط انتخاب کولر گازی چند اسپلیت

  • وقتی نوبت به انتخاب سیستم تهویه مطبوع مناسب برای خانه شما می رسد، لازم است که یک محصول باکیفیت را انتخاب کنید. و برای این کار باید ابتدا در مورد تمامی محصولات اطلاعات کافی را داشته باشید.
  • ابتدا باید محصولی را انتخاب نمایید. که مطابق مطابق با مزایا و عملکردهای مناسب با خواسته ها و نیازهای شما باشد. تا بتواند به خوبی جوابگوی نیاز شما باشد.
  • اگر شرایط نصب کولر گازی داکت کانالی را ندارید. کولر گازی چند اسپلیت می تواند برای شما متناسب باشد.
  • برای خرید کولر گازی چند اسپلیت ابتدا با یک نصاب حرفه ای مشورت نمایید. و پس از بررسی شرایط می توانید آن را از یک فروشگاه معتبر تهیه نماید. چرا که کیفیت کولر گازی های چند اسپلیت برای ارائه ی یک نتیجه مطلوب بسیار حائز اهمیت است.

کولر گازی چند اسپلیت برای خنک کردن فضا به تنها از یک کمپرسور استفاده می کند. و در این حالت فشار روی کمپرسور بسیار بالا خواهد بود. پس انتخاب یک محصول با کیفیت از اهمیت بالایی برخوردار است. تا بتواند به راحتی جوابگوی نیاز شما باشد. و در عین حال بتواند این خدمات را تا سالیان طولانی برای شما انجام دهد.

پانل های کولر گازی چند اسپلیت در خنک کردن مناطق کوچکتر یا اتاق های مستقل در خانه بسیار موثر هستند. آنها اغلب به عنوان کمکی برای ارائه سیستم های خنک کننده نصب می شوند و به اندازه کافی مناطق مختلف خانه را خنک می کنند.و گاها برای بخش هایی که کولر گازی قبلی شما قادر به خنک سازی آن نبود را نیز می توانند خنک سازند.

سیستم‌هایکولر گازی چند اسپلیت به گونه ای طراحی شده است. که می تواند برای خنک کردن کل بخش های خانه شما مناسب باشد و قابلیت منطقه بندی آن باعث صرفه‌جویی زیادی در هزینه‌های مصرفی و بالا بردن راندمان خنک سازی می‌شود. و شما می توانید بنابر نیاز خود یک مدل تک اسپلیت تا چند اسپلیت را سفارش دهید.

سخن آخر

اگر قصد تعویض کولر گازی خود را دارید. و یا اینکه می خواهید. یک مدل عالی با تمامی فناوری های روز دنیا را خریداری نمایید. می توانید روی کارشناسان ما حساب ویژه ای باز کنید. شرکت گری ایرانیان یک فروشگاه آنلاین با سابقه ای چند ساله در زمینه فروش انواع کولر گازی های روز دنیاست. تنها کافی است که با ما تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما با توجه به خواسته و نیاز شما می توانند بهترین محصول را به شما معرفی کرده و آن را در سریعترین زمان برای شما ارسال کنند. و تا زمان نصب و استفاده نیز شما را همراهی خواهد کرد.

تنها کافیست با ما تماس حاصل فرمایید.

مقالات مرتبط
نظرات
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید