مسائل مهم برای نصب کولر گازی کانالی جدید

شما اینجا هستید:
مسائل مهم برای نصب کولر گازی کانالی جدید

مسائل مهم برای نصب کولر گازی کانالی جدید

آیا با تمامی مدل های کولر گازی آشنایی دارید؟ یا آیا می دانید که در هنگام نصب یک کولر گازی باید به چه نکاتی توجه نمود؟ و سوال هایی از این بابت ما در این مقاله در مورد مسائل مهم برای نصب کولر گازی کانالی جدید توضیح خواهیم داد. تا شما بتوانید با راهنمایی هایی که در ادامه به شما داده خواهد شد. یک کولر گازی عالی با نصب ایده آل داشته باشید.

تهویه مطبوع یا کولر گازی چیست؟

تهویه مطبوع یک دستگاه گرمایشی و سرمایشی مفید است. که به شما کمک می‌کند دمای مناسبی را برای شما فراهم می آورد. که در مدل های مختلف موجود می باشند. که کانالی و بدون کانال وجود دارند. کولر گازی های کانالی یکی از مدل هایی است که امروز مورد بحث ماست. یکی از اجزای اصلی آنها کانال های هوا هستند. این اجزاء هوای خنک و گرم را از طریق کانال کشی به خروجی های ایجاد شده در هر اتاق توزیع می کنند.

کانال ها با طراحی ویژه می توانند جریان خنک را در سر تا سر محیط ساختمان شما به گردش در آورند. و چیزی که اهمیت دارد این است که شما تنها یک دریچه ی توری مانند را خواهید دید و از همین رو هیچ گونه دخالتی در دکور منزل شما نخواهد داشت.

شرکت گری ایرانیان یکی از فروشگاه های آنلاین در زمینه ی فروش محصولات برند گری در بالا ترین کیفیت و با فناوری های روز دنیاست. برای ثبت سفارش و دریافت مشاوره رایگان تنها کافی است با کارشناسان ما در دفتر مرکزی شرکت تماس حاصل فرمایید.

مسائل مهم برای نصب کولر گازی کانالی جدید:

  1. کانال های کثیف مشکل اصلی است(مسائل مهم برای نصب کولر گازی کانالی جدید)

برای زمانی که می خواهید کولر گازی کانالی خود را تعویض کنید. قبل از هر چیز بررسی مجرای کانال ها از اهمیت بالایی برخوردار است. برای این منظور شما می توانید با استفاده از شرکت های خدمات رسانی تهویه مطبوع به راحتی داخل مجرای کانال ها را بررسی کنید و در صورت کثیف بودن آن ها را تمیز نمایید. و یا اینکه در صورت نشتی قسمت باز را سرویس نموده و آن را مهر و موم نمایید.

در صورت وجود شکاف در مجاری هوا و یا .وجود ناخالصی هایی که شامل گرد و غبار ،آلاینده ها و… می شود. می توانند در مسیر کانال ها حرکت کرده  و بر کیفیت هوای داخل خانه تأثیر منفی بگذارند، که علاوه بر این ممکن است منجر به آلرژی چشم یا بینی شود. و مشکلاتی را برای سلامت شما به وجود آورد.

همچنین وجود شکاف و نشتی نیز می تواند کارایی کولر گازی شما را پایین آورد. و یک نتیجه مطلوب از خنک سازی را برای شما به ارمغان نیاورد. پس قبل از هر کاری این دو نکته را مورد توجه قرار دهید.

  1. جریان هوای کم و نامطلوب(مسائل مهم برای نصب کولر گازی کانالی جدید)

در هنگام نصب یک کولر گازی کانالی به این نکته توجه داشته باشید. که کانال ها باید در یک راستا قرار گیرند. و تا حد امکان از ایجاد پیچ و خم های غیر ضروری خودداری کنید. و هم اینکه مطمئن شوید که تمامی انشعابات و کانال ها به درستی به هم متصل شده اند. و کاملا محکم در جای خود قرار گرفته اند.

اگر نکته های بالا را رعایت نکنید ممکن است در طول استفاده از کولر گازی انشعاب کانال ها باز شده و هوای خنک و مطلوب به داخل سقف نفوذ کرده و برای شما کارایی نداشته باشد. همچنین وجود پیچ و خم های فراوان جریان مطلوب هوا را با مشکل مواجه خواهد کرد. و شما از جریان هوای کمتری برخوردار خواهید شد.

اگر متوجه شدید دمای اتاق شما به درجه حرارت مطلوب نمی رسد. و یا اینکه با قبوض عجیب و غریب برق زیاد روبه رو می شوید، ممکن است واحد کانالی شما با مشکل از دست دادن جریان هوا مواجه شود.

  1. جریان محدود هوا(مسائل مهم برای نصب کولر گازی کانالی جدید)

هنگامی که هوا به درستی از طریق مجاری کانال های هوا جریان نمی یابد، ممکن است چیزی در داخل مجرای هوا وجود داشته باشد که مانع از جریان هوا از طریق آن شود. البته توجه داشته باشید که کم شدن جریان هوا تنها مربوط به کانال ها نخواهد بود. و ممکن است دلایل متعددی داشته باشد. که شما می توانید با یک تکنسین در موردآن توضیح دهید.

اگر این موضوع را در نظر نگیرید یا با ما یا تکنسین حرفه ای تماس نگیرید ،ممکن است منجر به افزایش قبوض برق، سوختن موتور دستگاه و کاهش طول عمر کولر گازی شما می شود.

  1. طراحی و کیفیت ضعیف(مسائل مهم برای نصب کولر گازی کانالی جدید)

تنها مسائل کولر گازی کانالی در مجراهای آن خلاصه نمی شود. و شما باید در هنگام خرید بر اصلی بودن و کیفیت بالای محصول نیز توجه نمایید. شما نباید برای خرید محصول تنها به ظاهر آن توجه کنید. همچنین باید این نکته را در نظر داشته باشید. که کولر گازی ها در ظرفیت های مختلف ارائه می شوند. که هر کدام برای یک متراژ خاص در نظر گرفته شده اند.

اگر یک کولر گازی با ظرفیت بالا را برای یک اتاق کوچک نصب کنید. دستگاه زود به زود خاموش شده و سبب خراب شدن سریع آن خواهد شد. و بر عکس نیز اگر یک کولر گازی کوچک را برای یک فضای بزرگ نصب کنید. کولر گازی قادر به تامین نیاز آ« نخواهد بود. و با کار کردن بیش از حد هم سبب بالا بردن میزان مصرف انرژی می شود. و هم طول عمر آن تا میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

مقالات مرتبط
نظرات
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید