تفاوت کولر گازی معمولی و اینورتر

شما اینجا هستید:
تفاوت کولر گازی معمولی و اینورتر

تفاوت کولر گازی معمولی و اینورتر

وقتی صحبت از سیستم تهویه مطبوع اینورتر در مقابل معمولی می شود، تفاوت اصلی در این است کهدر کولر های گازی اینورتر اجازه تنظیم مداوم دما را وجود دارد (سرعت موتور کمپرسور در هر لحظه کنترل می شود). در مقابل، کولر های گازی معمولی و قدیمی فقط دارای چرخه استاپ-استارت هستند (موتور کمپرسور روشن یا خاموش است).

در نتیجه، گفته می شود کولر گازی های اینورتر از نظر انرژی کارآمدتر هستند. این نوع از کولر های گازی می توانند 30 تا 50 درصد راندمان بهتری نسبت به کولر گازی های معمولی داشته باشند. علاوه بر این، در کولر گازی های اینورتر نوسانات شدید بار نیز حذف می شود. در نتیجه منجر به افزایش طول عمر مفید دستگاه می شود.

آیا کولر گازی های اینورتر ارزش خرید را دارند؟

اگر چه می توان گفت که در هنگام خرید کولر گازی هزینه ی اولیه دستگاه اینورتر بیش تر از مدل معمولی است. اما خبر خوب این است که سیستم های تهویه مطبوع اینورتر می توانند طی دو سال این هزینه را برای شما جبران نمایند.علاوه بر این، کولر گازی های اینورتر گزینه سازگارتر با محیط زیست به دلیل مصرف کمتر انرژی به نسبت سایر کولر های گازی هستند.

مزیت دیگر کولر گازی اینورتر این است که کنترل یکنواخت و پایدار دما را ارائه می دهد. همانطور که قبلاً بحث شد، سیستم اینورتر اجازه تنظیم مداوم دما را می دهد زیرا می تواند سرعت موتور کمپرسور را کنترل نماید. به عبارت دیگر، در تمام طول کار، سیستم همواره و به صورت مداوم سرعت موتور را کنترل کرده و با جلوگیری از خاموش شدن آن از اتلاف انرژی جلوگیری می کند.

جدایی از کاهش اتالف انرژی و تعادل دمایی این نوع از کولر های گازی مزیت دیگری دارند. که از ورود نوسانات شدید ولتاژ به داخل کولر گازی جلوگیری می نماید.در نتیجه، موتور کمپرسور و سایر بخش‌های دستگاه طول عمر و دوام بالا تری خواهند داشت.

به طور خلاصه، مزیت کولر گازی های اینورتر عبارتند از:

 • مصرف انرژی کمتر
 • کنترل دمای متعادل و یکنواخت
 • مقرون به صرفه تر
 • طول عمر مفید بیشتر قطعات

سایر ویژگی های مهم کولر گازی های اینورتر

جدا از بهره وری انرژی، کولر گازی های اینورتر مدرن دارای ویژگی های زیر هستند:

 • عملکرد بی صدا
 • کنترل سریع و آسان
 • جمع و جور و شیک (برای سیستم های اسپلیت)
 • حذف ذرات گرد و غبار و مواد حساسیت زا

 

این ویژگی ها برای بسیاری از خانواده ها و صاحبان مشاغل مختلف مهم است. به عنوان مثال، عملکرد بی صدا کولر گازی برای اتاق خواب و مکان هایی که نویز مسئله نگران کننده ای می باشد، مهم است.

برای راحتی بیشتر و مزایای سلامتی، بسیاری از کولر های گازی نوع اینورتر، ذرات گرد و غبار و آلرژن ها را حذف می کنند. توجه داشته باشید که هر فرد در طول روز بیش از 8 ساعت از اتاق خواب استفاده خواهد کرد. ذرات گرد و غبار و آلرژن‌ها موجود در اتاق و یا فضای مورد نظر شما ممکن است در دراز مدت به شما و خانواده‌تان آسیب برساند. در نتیجه کولر گازی اینورتر مدرن با داشتن فیلتر های مخصوص این ذرات را از فضا گرفته و هوایی مطلوب و مطبوع را در فضا به گردش در خواهد آورد.

یکی دیگر از ویژگی های مهم کولر گازی های اینورتر مدرن طراحی بی نقص آنها ست. چرا که کولر گازی یک وسیله ثابت در فضا ست. و ظاهر آن تاثیر زیادی بر روی دکوراسیون شما خواهد گذاشت.

نکته خوب این است که اکثر سیستم های اسپلیت طراحی فشرده و شیکی دارند. آنها می توانند تقریباً هر فضایی را به دلیل ظاهر شیک خود تکمیل کنند. علاوه بر این، بسیاری از کولر گازی های دو تیکه از نوع اینورتر حتی می توانند به جذابیت یک فضا بیافزایند.

خلاصه تفاوت کولر گازی معمولی و اینورتر

 • مصرف انرژی پایین تر
 • هزینه ی اولیه بیشتر اما تفاوت را در عرض 1-2 سال برمی گردانید
 • سازگارتر با محیط زیست (مصرف انرژی کمتر)
 • واحدهای شیک و جمع و جورتر
 • بهره گیری از فناوری چرخه معکوس
 • با قابلیت های دیگری مانند عملکرد بی صدا و فیلتر گرد و غبار
 • واحدهای با کیفیت تحت برندهای معروف می توانند 10-15 سال دوام بیاورند

 

به طور خلاصه، کولر گازی های نوع اینورتر ارزش پولی را که بابت خرید آن ها پرداخت می کنید را دارند، به خصوص اگر می خواهید برای مدت طولانی از آن ها استفاده کنید. شما هر ماه با بررسی قبض برق خود صرفه جویی در مصرف انرژی را متوجه خواهید شد. همچنین، در کنار این مزیت ها، شما می توانید از خدمات پس از فروش این نوع از کولر گازی ها بهره مند شوید. زیرا شرکت های معتبر گارانتی های جامع (شامل قطعات و نیروی کار) ارائه می دهند.

در گری ایرانیان به عنوان یک فروشگاه اینترنتی معتبر با داشتن چندین سال سابقه کار در زمینه فروش کولر های گازی با کیفیت و عالی می توانید، انواع سیستم های اینورتر و معمولی را تهیه نمایید. و در صورتی که سؤالات بیشتری در مورد اینکه کدام کولر گازی برای خانه یا محل کار شما مناسب است، می توانید با کارشناسان ما در دفتر گری ایرانیان تماس حاصل فرمایید.

مقالات مرتبط
نظرات
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید