اسپلیت یا کاست سقفی برای خانه بهتر است؟

شما اینجا هستید:
اسپلیت یا کاست سقفی برای خانه بهتر است؟

اسپلیت یا کاست سقفی برای خانه بهتر است؟

اگر قصد خرید یک کولر گازی جدید برای خانه خود دارید، باید سیستم تهویه مطبوع اسپلیت و سیستم تهویه مطبوع کاست سقفی را در نظر بگیرید. این نوع از کولر گازی ها در مدل‌ها، طرح‌ها، رتبه‌بندی انرژی و غیره در درجه ی بالایی قرار دارند. همچنین برای کمک به شما و انتخاب بهترین مدل در این مقاله در مورد اینکه کدام کولر گازی اسپلیت یا کاست سقفی برای خانه بهتر است؟بحث می نماییم.

پس اگر قصد خرید یک کولر گازی عالی برای منزل خود دارید تا آخر مقاله با ما همراه شوید.

اسپلیت یا کاست سقفی برای خانه بهتر است؟

کولر گازی اسپلیت دیواری

تهویه مطبوع اسپلیت یک کولر گازی دیواری است که در بین کاربران برای استفاده در منزل از محبوبیت بالایی برخوردار است. این نوع از کولر گازی ها می توانند هر دو عملکرد گرمایش و سرمایش را فراهم کنند. آنها حتی برای کنترل و تنظیم هوای سرد و گرم (در صورت کنترل مناسب از طریق ترموستات) مشهور هستند. در مدل های مختلف و طرح های مدرن شیک در بازار موجود است. اجزای اصلی این نوع کولر گازی عبارتند از: یونیت هندلینگ داخلی، کمپرسور بیرونی و لوله های اتصال، کابل برق.

یکی از بهترین چیزها در مورد کولر گازی اسپلیت دیواری این است که نگهداری از آنها آسان است. دارای فیلترهای قابل شستشو است که می توان آنها را به صورت دوره ای جدا کرد، شستشو داد و در جای خود ثابت کرد. از آنجایی که کمپرسور پر سر و صدا در بیرون ثابت است، دمنده هوای داخل اتاق بدون صدا خواهد بود. هزینه عملیاتی این کولر گازی ها خیلی زیاد نخواهد بود زیرا ما می توانیم این نوع از کولر گازی ها را تنها در صورت نیاز روشن کنیم. یکی دیگر از مزیت های اضافه شده به کولر گازی اسپلیت دیواری این است که با استفاده از سیستم اینورتر که با تنظیم سرعت چرخش موتور مانع از اتلاف انرژی می شود. می تواند با ایجاد یک درجه حرارت مطلوب و بدون نوسان در مصرف انرژی تا مقدار زیادی صرفه جویی نماید.

یکی از مواردی که باید در مورد این نوع کولر گازی دقت کنیم، «نصب» است. از آنجایی که نصب معیوب ممکن است منجر به جریان برگشتی، نشتی در یونیت داخلی و گرفتگی شود، در حین نصب محل مناسبی را برای یونیت داخلی انتخاب کنید. و برای نتایج بهینه باید از دفترچه راهنما طبق دستورالعمل های سازنده عمل کرد.

سیستم کاست سقفی

سیستم های کاست سقفی عموماً روی سقف نصب می‌شوند و حالت عملکرد مشابه کولر گازی اسپلیت دیواری دارد. با این حال، می توان آن را در مرکز سقف برای یک اتاق نشیمن یا ناهارخوری بزرگ قرار داد، جایی که کولر گازی اسپلیت دیواری در آن جا کارآمد نخواهد بود. یکی از بهترین موارد در مورد سیستم کاست سقفی این است که مجهز به دمنده جهت دار است. هوای مطبوع را به طور مساوی در دورترین قسمت اتاق پخش می کند. و آن را با استفاده از دریچه های چهار طرفه به صورت 360 درجه در فضا به جریان در می آورد. و باعث می شود تمامی گوشه ها و کناره های ساختمان به یک میزان خنک سازی شوند.

می توان آن را بین فضای سقف کاذب و سقف اصلی نصب کرد؛ همچنین باعث جلوگیری از اشغال فضای اضافی شده و کاربران می توانند به راحتی از پنجره و دیوار خود برای زیبا کردن دکوراسیون خود استفاده نمایند(به جای نصب کولر گازی بر روی ان ها). علاوه بر این، یک واقعیت علمی پایه شناخته شده وجود دارد که هوای سرد همواره به سمت پایین حرکت می کند؛ این پدیده یک جریان هوای مطلوب و عالی را تضمین می کند. و باعث می شود هوای گرمی که به بالا حرکت می کند توسط مکش کننده به فضای داخلی هوا ساز هدایت شود و هوای خنک مجددا به سطح اتاق بر گردد. همچنین سیستم کاست سقفی علاوه بر این، بسیار بی صدا است زیرا فقط دمنده های هوا در داخل اتاق وجود دارند.

نتیجه

هر دو سیستم کولر گازی کاست سقفی و کولر گازی اسپلیت دیواری انتخابی فوق العاده برای خانه شما خواهند بود. انتخاب صرفاً به نیاز، بودجه و اندازه اتاق شما بستگی دارد. به عبارت ساده، کولر گازی اسپلیت دیواری می تواند برای اتاق های کوچک یا متوسط ​​موثر باشد. و از طرفی کولرگازی کاست سقفی برای اتاق های بزرگ ایده آل خواهد بود و هوای مطبوع را به طور یکنواخت در تمام قسمت های اتاق دریافت خواهید کرد.

فروشگاه گری ایرانیان یک شرکت معتبر در زمینه ی فروش انواع کولر گازی های روز دنیاست. که می تواند با ارائه ی مشاوره رایگان، شما را در انتخاب یک کولر گازی ایده آل و متناسب با نیاز یاری دهد. جهت ثبت سفارش و یا دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

مقالات مرتبط
نظرات
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید