آیا قطع فیوز با روشن کردن کولر گازی طبیعی است؟

شما اینجا هستید:
آیا قطع فیوز با روشن کردن کولر گازی طبیعی است؟

آیا قطع فیوز با روشن کردن کولر گازی طبیعی است؟

در طول دوره های گرمای شدید و استفاده مداوم از کولر گازی، ممکن است گهگاه نیاز به تنظیم مجدد قطع کننده مدار کولر گازی خود داشته باشید. به خصوص پس از رعد و برق شدید یا قطع برق که در کشور ما در تابستان بسیار مرسوم است. در گرم‌ترین ماه‌های تابستان، شبکه برق در کشور به حدی محدود می‌شود و نوسانات برق یا خاموشی‌های مکرر می‌تواند باعث از کار افتادن سیستم قطع کننده جریان کولر گای شما شود.

با این حال، اگر متوجه شدید که در یک روز دو یا سه بار کلید برق متناوب فیوز می پراند، احتمالاً مشکلی در کولر گازی شما وجود دارد که باید برطرف شود. به منظور ایمنی برای شما و خانواده‌تان، لطفاً دائماً فیوز خود را تنظیم مجدد نکنید. هنگامی که کولر گازی شما انرژی زیادی مصرف می کند، قطع کننده مدار خاموش می شود و هشدار واضحی است که بخشی از واحد کولر گازی شما به درستی کار نمی کند.

مشکلات برق – یکی از دلایل اصلی تعمیرات کولر گازی

مشکلات الکتریکی علت بیش از 80 درصد از تمام تعمیرات برای کولر گازی است. سیستم کولر گازی شما یک سیستم پیچیده و چند جزئی مملو از فن‌ها، موتورهای الکتریکی، خازن‌ها، کندانسورها، سیم‌کشی‌های برق، سوئیچ‌ها و بسیاری دیگر از قطعات الکتریکی است که می‌توانند فرسوده شوند و دچار اختلال شوند. هنگامی که قطعات الکتریکی خراب می شوند، ممکن است واحد کولر گازی شما به طور کامل از کار بیفتد یا کولر گازی شما سخت تر کار کند، در نتیجه برق اضافی گرفته شده و فیوز جریان قطع می شود. در اینجا چند مورد از متداول ترین دلایلی که مدارشکن برق متناوب شما خاموش می شود آورده شده است:

خازن های معیوب

تعویض خازن های فرسوده، معیوب یا منفجر شده یک تعمیر الکتریکی رایج است. خازن راه اندازی یک تقویت الکتریکی با ولتاژ بالا برای راه اندازی کمپرسور شما فراهم می کند. هنگامی که این خازن راه اندازی از کار می افتد، کمپرسور شما کار نمی کند. مانند تمام تعمیرات برقی، توصیه می کنیم به تنهایی اقدام به تعویض خازن نکنید. همیشه برای تعمیرات برق با متخصصین تماس بگیرید.

مشکلات کویل کندانسور

وظیفه کویل های کندانسور شما این است که گرما را از خانه شما به هوای بیرون هدایت کنند. با گذشت زمان، کویل های کندانسور ممکن است با خاک، گرد و غبار، کثیفی و زباله پوشیده شوند که از تبادل مناسب گرما جلوگیری می کند. وقتی این اتفاق می‌افتد، واحد کولر گازی شما باید سخت‌تر کار کند و این ممکن است باعث شود که دستگاه شما بیش از حد گرم شود و فیوز قطع شود. اگر کویل های کندانسور شما اخیراً تمیز نشده اند، بهتر است آنها را بررسی کنید.

کاهش فشار گاز مبرد

گاز مبرد در یک سیستم بسته از لوله های تحت فشار نگهداری می شود. اگر کولر گازی با سطح گاز مبرد کم کار می کند نشان دهنده نشتی در سیستم کولر گازی شما است. برای نشتی گاز مبرد به جای افزودن مداوم گاز مبرد بیشتر به سیستم، ابتدا کولر گازی شما باید تعمیر شود. وقتی سطح گاز مبرد در کولر گازی کم باشد، ممکن است متوجه خروج هوای گرم از دریچه های خود شوید. هنگامی که سیستم شما مبرد کم دارد، کولر گازی شما باید سخت‌تر کار کند. یک بار دیگر، این می تواند باعث شود که واحد کولر گازی شما بیش از حد گرم شود و فیوز را قطع کند.

مشکلات برق بهتر است به افراد حرفه ای سپرده شود

این مهم است که به یاد داشته باشید، مسائل الکتریکی می تواند مشکلات جدی ایجاد کند و در صورت نادیده گرفتن منجر به آتش سوزی شود. ما نمی‌خواهیم مشتریان خود را بترسانیم، اما متأسفانه در طول سال‌ها به دلیل مشکلات برقی نادیده گرفته شده، شاهد موقعیت‌های خطرناک بسیاری بوده‌ایم. اگر دائماً فیوز برق شما با روشن کردن کولر گازی می پرد بهتر است با یک تکنسین حرفه ای تماس حاصل فرمایید.

سخن آخر چگونه کولر گازی از سال 1972 تغییر کرده است؟

برای داشتن یک کولر گازی که بتواند نیاز شما را برطرف سازد در اولین اقدام خرید یک جنس مرغوب و با کیفیت است. که بتواند برای سالیان طولانی برای شما کار کرده و دمایی مطلوب را در تمامی فصول سال فراهم آورد.پیشنهاد ما برای شما در مورد یک کولر گازی پرتابل برای فضای مورد نظرتان استفاده از سیستم های برند گری است.

همانگونه که می دانید کولر گازی های برند گری یکی از محبوب ترین و با کیفیت ترین کولر گازی های شناخته شده در جهان اند. اما باید این نوع محصولات را از یک فروشگاه معتبر با تضمین اصالت کالا و همراه با گارانتی دریافت نمایید.

گری ایرانیان با سابقه چند ساله در زمینه فروش کولر گازی های برند گری می تواند به شما در این راه کمک نماید. برای دریافت مشاوره رایگان و ثبت سفارش تنها کافیست با شماره های درج شده روی صفحه تماس حاصل فرمایید.

مقالات مرتبط
نظرات
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید