راهنمای خرید کولر گازی پرتابل

شما اینجا هستید:
راهنمای خرید کولر گازی پرتابل

راهنمای خرید کولر گازی پرتابل

کولر گازی پرتابل جزء محصولات پر کاربرد در بین کاربران برای خنک سازی محیط به حساب می آیند. از آن جایی که این نوع از سیستم های تهویه نیازی به تجهیزات و وجود تکنسین برای نصب ندارند. و به طور کامل یک واحد مستقل به حساب می آیند. به راحتی قابل استفاده و جابه جایی هستند. از همین رو کاربران زیادی به سمت خرید این نوع از کولر های گازی کشیده می شوند.

حال ما در این مقاله برای شما در مورد راهنمای خرید کولر گازی پرتابل بحث نموده اییم. تا شما بتوانید با دنبال کردن این نوشته یک انتخاب صحیح را داشته باشید. پس با ما همراه باشید.

کولر گازی پرتابل چیست؟ (راهنمای خرید کولر گازی پرتابل)

تهویه مطبوع قابل حمل یا کولر گازی پرتابل، لوازم خانگی متحرکی هستند که به شما اجازه می‌دهند دمای فضای مورد نظر خود را در بهترین حالت ممکن تنظیم نمایید.سیستم های تهویه مطبوع قابل حمل روی زمین قرار می گیرند و برخی از مدل ها دارای چرخ برای حمل و نقل آسان هستند.

در مقایسه با سیستم های تهویه مطبوع دیواری و کولر گازی های پنجره ای، چیزی که یک کولر گازی پرتابل را منحصر به فرد می کند، قابل حمل بودن آن است. این بدان معناست که شما مجبور نیستید دستگاه را به طور دائم نصب کنید، بنابراین به شما این امکان را می دهد که به راحتی مکان کولر گازی خود را تغییر دهید بدون اینکه نیازی به تغییر ساختاری در خانه خود داشته باشید یا تجهیزات سنگینی را در اطراف حمل کنید.

برخی از افراد از کولر گازی پرتابل به عنوان منبع اصلی خنک کننده استفاده می کنند زیرا سیستم تهویه مطبوع مرکزی در خانه آنها وجود ندارد. و از بسیاری جهات، اینها بهترین کولر گازی برای هر اتاق در خانه هستند.

برخی دیگر، از کولر گازی های پرتابل به عنوان راهی برای صرفه جویی در هزینه با استفاده کمتر از سیستم تهویه مطبوع مرکزی خود استفاده می کنند و فقط اتاق (یا اتاق هایی) را که بیشتر در آن تردد می کنند خنک می کنند.

کولر گازی های قابل حمل چگونه کار می کنند؟

اصول اولیه نحوه عملکرد کولر گازی پرتابل شامل سه جزء است: کمپرسور، فن و مبرد.

همه این اجزا با هم کار می کنند تا هوای گرم را از اتاق به داخل دستگاه بکشند، آن را خنک کنند و سپس هوای سرد را به داخل فضا برگردانند.کولر گازی پرتابل همچنین رطوبت اضافی هوا را از بین می برد و آن را در یک مخزن جمع می کند یا آن را از طریق شیلنگ فشار می دهد و از پنجره به بیرون هدایت می کند.

نزدیکترین نوع کولر گازی به واحد پرتابل، کولر گازی پنجره ای است، روش فنی که هر واحد برای خنک کردن یک اتاق استفاده می کند مشابه است.و تنها تفاوت آنها در نصب آنهاست.

کولر گازی پرتابل با شلنگ به یک پنجره متصل می شود در حالی که کولر گازی های پنجره ای مستقیماً در پنجره نصب می شوند تا هوای گرم را تخلیه کنند.

در حال حاضر روش های مختلفی برای هواگیری کولر گازی پرتابل وجود دارد، از جمله درهای کشویی، دیوارهای رو به بیرون، سقف و حتی از طریق دریچه خشک کن. مهم نیست که کدام گزینه را انتخاب کنید، نتیجه نهایی یکسان است: مکش هوای گرم به خارج از اتاق و انتقال آن به فضای دیگر.

کولر گازی پرتابل رطوبت گیر (راهنمای خرید کولر گازی پرتابل)

هنگام خرید کولر گازی پرتابل، یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه کنید قابلیت رطوبت زدایی آن است. رطوبت زدایی فرآیندی است که در آن یک کولر گازی رطوبت هوا را حذف می کند و در نتیجه رطوبت را کاهش می دهد تا احساس خنکی کنید. هنگام رطوبت زدایی، اکثر کولر گازی های پرتابل تمایل دارند بخار آب را روی کویل های خود جمع کنند و بسته به واحدی که انتخاب می کنید، آب را می توان به یکی از سه روش حذف کرد:

 • با ریختن یک سطل جمع آوری
 • مسیریابی یک لوله متصل به زهکشی کف
 • تبخیر خودکار که رطوبت جمع شده را برای شما حذف می کند

روش تبخیر خودکار احتمالاً بهترین نوع برای نیازهای شما خواهد بود چرا که نیازی به لوله کشی خاص و یا خالی کردن منبع جمع آورنده رطوبت ندارد.

راهنمای خرید کولر گازی پرتابل

ویژگی هایی که باید در کولرگازی پرتابل جستجو کنید

اکنون قبل از خرید بهترین کولر گازی پرتابل با بالاترین بررسی (راهنمای خرید کولر گازی پرتابل)، توصیه می کنیم این ویژگی های برتر را در زیر در نظر بگیرید.

مزایای راهنمای خرید کولر گازی پرتابل برای شما این است که واحدی را انتخاب کنید که شامل حالت‌ها و کنترل‌های مناسبی باشد که بتواند به بهترین وجه نیازهای سرمایشی شما را در آینده برآورده کند.

 • حالت رطوبت گیر : گاهی اوقات دمای داخل خانه نیست که باعث می شود احساس گرما کنید، بلکه رطوبت موجود در هوا است. و انتخاب یک تهویه مطبوع قابل حمل با حالت رطوبت گیر رطوبت را از هوا حذف می کند. بنابراین، شما و هوای اتاق بدون هزینه انرژی کمتر احساس خنکی خواهید کرد. برخی از کولر گازی های پرتابل آنقدر موثر هستند که می توانند روزانه 100 پینت آب از هوا خارج کنند.
 • حالت گرمایش : اگر می خواهید در طولانی مدت از کولر گازی پرتابل استفاده کنید. بهتر است یک مدل را با دارا بودن حالت گرمایش و سرمایش تهیه کنید. به این ترتیب می توانید در تمام طول سال از کولر گازی خود استفاده کنید. داشتن حالت گرمایش و سرمایش به این معنی است که کولر گازی قابلیت خنک سازی در تابستان و گرمایش در زمستان را برای شما فراهم می آورد.
 • حالت خواب راحت یا شب : این حالت ها به طور خودکار کولر گازی پرتابل شما را در یک حالت آرام تنظیم می کنند تا بتوانید از خواب عمیق تری لذت ببرید. در این حالت دستگاه با کنترل دقیق تر هوا و تنظیم دما با حالت بدن یک درجه حرارت مطلوب را ارائه می دهد.
 • کنترل از راه دور : همه مولر گازی های پرتابل دارای کنترل از راه دور نیستند، بنابراین اگر می‌خواهید به راحتی کولر گازی خود را از راه دور کنترل کنید. و  هر بار برای تنظیم دستگاه نیاز به بلند شدن نداشته باشید. یک مدل با ریموت را انتخاب نمایید.
 • کنترل هوشمند Wi-Fi : مشابه کنترل از راه دور، همه کولر گازی های پرتابل دارای کنترل های Wi-Fi هوشمند نیستند. اگر می‌خواهید کولر گازی را از طریق تلفن هوشمند یا دستگاه تلفن همراه خود کار کنید، یک کولر گازی پرتابل با قابلیت‌ Wi-Fi هوشمند یکی از ویژگی‌های ضروری است. این عملکرد همچنین به شما امکان می‌دهد برنامه‌های خنک‌سازی شخصی‌سازی شده را برای زمان‌ها و روزهای مختلف در طول هفته تنظیم کنید.
 • عملکرد تایمر : این قابلیت یک تنظیم کننده مفید است و برای زمان هایی که می‌خواهید کولر گازی پرتابل خود را تنظیم کنید تا پس از چند ساعت به طور خودکار خاموش شود. بسیاری از کولرهای پرتابل دارای یک ساعت شمارش معکوس 24 ساعته هستند، صرف نظر از اینکه دارای کنترل از راه دور هستند یا دارای ویژگی‌های فعال هوشمند هستند.

مزایای تهویه مطبوع قابل حمل (راهنمای خرید کولر گازی پرتابل)

اگر می‌پرسید آیا کولر گازی پرتابل ارزش خرید دارد؟ ، واقعیت این است که این واحدها مزایای زیادی برای خنک‌ کنندگی خانه دارند.

در اینجا فقط چند مورد از مزایای کولرگازی پرتابل آورده شده است:

 • جابجایی آسان از اتاقی به اتاق دیگر. راحتی امکان جابجایی کولر گازی بین اتاق ها برای بسیاری از افراد کافی است تا کولر گازی پرتابل را به جای دیگر واحدها انتخاب کنند.
 • نصب آسان به تنهایی آنها را می توان در عرض چند دقیقه پس از خارج کردن دستگاه از بسته بندی تنظیم کرد. و برای نصب به ابزار خاصی نیاز نیست.
 • نسبت به استفاده از کولر گازی مرکزی بسیار ارزان تر است. این کولر گازی حدود یک هشتم برق مورد نیاز برای راه اندازی یک سیستم تهویه مطبوع مرکزی را مصرف می کند.
 • فضای فیزیکی زیادی را اشغال نمی کند. ارتفاع بیشتر کولر گازی های پرتابل کمتر از 1 متر و عرض آن کمتر از 50 سامتی متر است.
 • اغلب می توان در خانه ها و آپارتمان های اجاره ای بدون نگرانی استفاده کرد. از آنجایی که هیچ بخشی از دستگاه از پنجره آویزان نمی شود، کولرهای گازی قابل حمل بهترین گزینه برای افرادی است که نمی توانند نوع دیگری از دستگاه تهویه مطبوع را در خانه خود نصب کنند.

بررسی های بیشتر راهنمای خرید کولر گازی پرتابل

امیدواریم با مطالعه راهنمای خرید کولر گازی پرتابل بهترین کولر گازی پرتابل را برای خود انتخاب کرده باشید. اگر کنجکاو هستید که کولر گازی های پرتابل به چه شیوه ای هستند می توانید به صفحه کولر گازی پرتابل مراجعه نمایید. در این صفحه انواع کولر گازی های پرتابل گری را مشاهده خواهید کرد. که در بهترین کیفیت و ظریف ترین حالت ارائه شده اند.

سخن آخر راهنمای خرید کولر گازی پرتابل

امیدواریم با مطالعه راهنمای خرید کولر گازی پرتابل با نحوه یافتن بهترین کولر گازی پرتابل متناسب با نیاز و بودجه خود آشنا شده باشید همانطور که متوجه شدید، کولر گازی های پرتابل زیادی در سرتاسر جهان وجود دارد. که دارای ویژگی های و قابلیت های مختلفی هستند.

و کولر گازی های پرتابل برای نیازهای شما به ویژگی‌های مختلفی مجهز شده اند که می توانند نیاز های شما و اندازه اتاق مورد نظر شما را پوشش دهند. امیدواریم این بررسی‌ها و راهنمای خرید کولر گازی پرتابل این انتخاب را برای شما آسان‌تر کرده باشد.

شرکت گری ایرانیان با سابقه چند ساله در زمینه فروش کولر گازی های برند گری می تواند به شما در این راه کمک نماید. برای دریافت مشاوره رایگان و ثبت سفارش تنها کافیست با شماره های درج شده روی صفحه تماس حاصل فرمایید.

مقالات مرتبط
نظرات
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید
kocaeli web tasarım ajansı istanbul web tasarım ajansı ankara web tasarım ajansı izmit web tasarım ajansı gebze web tasarım ajansı izmir web tasarım ajansı kıbrıs web tasarım ajansı