صرفه جویی با تعمیر و نگهداری کانالها

شما اینجا هستید:
صرفه جویی با تعمیر و نگهداری کانالها

صرفه جویی با تعمیر و نگهداری کانالها

یک راه بسیار ارزان برای به دست آوردن عملکرد و راندمان بسیار بهتر از سیستم تهویه مطبوع کانالی شما وجود دارد و آن تعمیر و نگهداری مرتب و منظم است.تعویض و یا تمیز کردن فیلتر ها آسانترین را برای بالا بردن میزان بهره وری و صرفه جویی در انرژی است. که بسیار کار راحتی است. که به زمان زیادی نیاز ندارد

در اینجا نکاتی برای صرفه جویی در انرژی و هزینه با انجام کمی تعمیر و نگهداری از سیستم ارائه شده است. ما در این مقاله برای شما در مورد شرایط صرفه جویی با تعمیر و نگهداری کانالها برای شما ارائه داده اییم. اگر کولر گازی شما از نوع داکت کانالی است. و یا قصد خرید آن را دارید. این راه حل ها به شما در کاهش مصرف انرژی کمک خواهد کرد. با ما همراه باشید.

نشتی را در کانالها شناسایی کنید

اگر دچار نشتی هوا در کانال های کولر گازی داکت کانالی خود هستید،بدانید که تنها نیستید. حدود 66 درصد از خانه ها دارای کانال های نشتی هوا هستند که برای سیستم های تهویه مطبوع و گرمایش استفاده می شود. بر اساس برنامه انرژی ستاره وزارت انرژی ایالات متحده، کانال های نشتی در اتاق زیر شیروانی یا سقف های کاذب می تواند 20 درصد یا بیشتر از اتلاف انرژی گرمایش و سرمایش خانه را تشکیل دهد.

کانالهای خود را به درستی ببندید

سیستم را اجرا کنید و در امتداد کانال ها که به آنها دسترسی دارید در صورت احساس نشتی، اتصالات کانال ها را با ماستیک، رنگ یا نوار پشت فویل ببندید. و پس از آن پشت رجیسترها یا توری ها، اطراف جایی که مجرا به دیوار اتصال می یابد را مهر و موم کنید.
اکثر نوارهای داکت را برش نمی دهند. هر نوار پشت پارچه ای به مرور زمان خراب می شود. این کار را یک بار با چسب ماستیک یا فویل پشتی انجام دهید. سپس مجرای خود را به طور منظم برای علائم نشتی بیشتر بررسی کنید. آب بندی کانال های خود با یک سطل ماستیک یا رول نوار فویل انجام دهید. تا در هزینه مصارف انرژی و تعویض سیستم تهویه مطبوع صرفه جویی کنید.
آب بندی صحیح سیستم مجرای خانه باعث بهبود بهره وری انرژی می شود.

آزمایش کانال انجام دهید

همچنین می توانید آزمایش داکت بلستر را انجام دهید. این یک فن کوچک و یک گیج فشار را برای تحت فشار قرار دادن سیستم داکت کانالی و اندازه گیری نشت هوا از کانال ها ترکیب می کند. مجاری که به درستی مهر و موم شده اند باید این آزمایش را پشت سر بگذارند.

مجاری خود را عایق بندی کنید

مجاری خود را عایق بندی کنید تا از نشتی هوای خنک یا گرمی که برای اتاق های خانه خود می خواهید جلوگیری کنید. انجمن مهندسین گرمایش، تبرید و تهویه مطبوع آمریکا (ASHRAE) می‌گوید اگر هم کانال‌ها و هم دیوارهای شما عایق نیستند، هر دو را عایق کنید. عایق بندی کانال ها و دیوار ها به شما این امکان را می دهد تا در مصرف انرژی و از دست دادن هوای مطلوبی که توسط کولر گازی تبادل شده است. تا مقدار زیادی صرفه جویی نمایید.
اطمینان حاصل کنید که سیستم های کانال کشی به درستی طراحی، نصب و آب بندی شده اند.

تمیز کردن و نگهداری کانال

شما می توانید کانال های خود را توسط یک متخصص تمیز کنید، اما مهم است که پیمانکاری را پیدا کنید که از روش های ذکر شده در ANSI/ACCA استاندارد 6 سیستم HVAC Cleanliness پیروی کند.
فیلترهای کولر گازی را یک یا دو ماه یکبار یا در صورت نیاز  دو هفته یکبار تمیز کنید و سیستم را مطابق با مشخصات سازنده نگهداری کنید. فیلترهای تهویه مطبوع را نیز در صورت نیاز تغییر دهید. دونالد پراتر، مدیر خدمات فنی ACCA (پیمانکاران تهویه مطبوع آمریکا) توصیه می‌کند در صورت مسدود شدن فیلتر ها با گرد و غبار یا هر نوع آلودگی دیگر بهتر است آن را تعویض نمایید. تا جریان هوا در کولر گازی شما مختل نشود.

آیا تمیز کردن کانال های کولر گازی داکت کانالی واقعاً مهم است؟ سیستم خانه خود را بشناسید، بیاموزید که چگونه می توانید عملکرد آن را خودتان بهبود ببخشید و بدانید چه زمانی برای نظافت با یک متخصص مشورت کنید.

از یک پیمانکار تایید شده و حرفه ای بخواهید که به طور منظم بازده انرژی، جریان هوا یا تعادل هیدرونیک سیستم شما را بررسی کند، و در صورت نیاز حداقل سالی یکبار نسبت به تمیز کردن کانال ها برای جلوگیری از جمع شد آلودگی ها و مسدود شدن آن ها اقدام نمایید.

سخن آخر

امیدواریم با مطالعه ی این بلاگ که مربوط به شرایط صرفه جویی با تعمیر و نگهداری کانالها است. به طور کامل با نحوه ی مراقبت از کولر گازی داکت کانالی خود آشنا شده باشید. بهترین راه برای بالا بردن طول عمر کولر های گازی خرید یک برند معتبر با کیفیت بالا است. شرکت گری ایرانیان به عنوان یک فروشگاه آنلاین با سابقه فروش چند ساله می تواند یک شرکت مورد اعتماد برای تهیه کولر گازی های گری روز دنیا باشد. برای دریافت مشاوره رایگان و ثبت سفارش با ما تماس حاصل فرمایید.

مقالات مرتبط
نظرات
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید