اهمیت کویل اواپراتور و نحوه مراقبت از آن

شما اینجا هستید:
اهمیت کویل اواپراتور و نحوه مراقبت از آن

کویل اواپراتور بخش مهمی از سیستم کولر گازی به حساب می آید. از آن جایی که این بخش از سیستم در فضای داخلی دستگاه قرار گرفته است، به راحتی فراموش می شود، اما باید گفت که به این بخش از سیستم نیز باید توجه شود. شما قبل از هر چیزی باید بدانید که کویل اواپراتور چه کار می کند، چرا نیاز به مراقبت دارد و به چه خدماتی نیاز دارد. دانستن عملکرد کویل اواپراتور به شما این امکان را می دهد تا  درک بهتری از نحوه عملکرد سیستم داشته باشید.

اهمیت کویل اواپراتور و نحوه مراقبت از آن:

کویل های اپراتور از قسمت های مهم کولر گازی به حساب می آیند. بنابراین نیاز به مراقبت و سرویس به صورت روتین را دارند. بنابراین شرکت گری ایرانیان در این بلاگ آموزشی اهمیت کویل اواپراتور و نحوه مراقبت از آن را برای شما شرح داده تا بتوانید همواره بهترین استفاده را از کولر گازی خود داشته باشید. با ما همراه شوید.

عملکرد کویل های اواپراتور

کویل اواپراتور جزء بخش های ضروری سیستم کولر گازی شما به حساب می آید. کویل ها در واقع لوله های مختلفی هستند. که گاز مبرد در داخل آنها جریان می یابد. و در واقع این لوله ها رسانایی برای تبادل دما به هستند .سیستم شما گرما را با چرخاندن مبرد از طریق یک سری سیم پیچ به حرکت در می آورد. در کویل اواپراتور، گاز مبرد به تبادل دمایی می پردازد. و با جذب گرما از هوای مکش شده به داخل پانل داخلی گرما را از هوا حذف کرده و هوای خنک‌تری را در فضای منزل شما به گردش در می آورد.

سرویس کویل اواپراتور

سیستم کولر گازی شما دائماً هوا را به داخل پانل کشانده و این هوا را در بین کویل های اپراتور به گردش در می آورد. همواره ممکن است همراه هوا،گرد و غبار،ذرات آلاینده ،میکرو آرگانیسم ها و … به درون دستگاه راه پیدا کرده و روی سطح کویلها بنشیند. اینها به مرور زمان روی کویل اواپراتور جمع می شوند. و باعث ایجاد یک لایه کثیفی روی کویل می شود. اگر سیستم کثیف باشد، نمی تواند به درستی کار کند.

در نتیجه جریان هوای مطلوب کاهش می یابد و هزینه های مصرف برق نیز افزایش می یابد زیرا سیستم تلاش می کند گرما را از بین لایه گرد و غبار و خاک جذب کند.و این حالت بهره وری دستگاه را پایین می آورد. پس باید این را در نظر داشته باشید که کویل کثیف باعث ایجاد مشکلات جدی برای سیستم کولر گازی شما می شود.

تعمیر و نگهداری روتین کویل اواپراتور

کویل اپراتور یکی از بخش های داخلی سیستم کولر گازی می باشد. که شما نمی توانید به صورت مستقیم با آن در ارتباط باشید. در نتیجه بهتر است شما به صورت سالانه یک بازدید برای تعمیر و نگهداری سیستم کولر گازی خود در نظر بگیرید. و با یک برنامه ریزی دقیق به صورت روتین از وضعیت کویل اوپراتور آگاه شوید.

برای بازدید از کویل ها اگر تجربه کافی در این زمینه ندارید بهتر است از یک تکنسین حرفه ای کمک گیرید تا میزان کثیفی و حالت کویل ها را بررسی نماید. و اطمینان حاصل شود که کویل ها در شکل عالی خود و بدون ذره ای کثیفی هستند. تا میزان بهره وری بالا و کاهش مصرف انرژی برای شما را فراهم سازد.

مقالات مرتبط
نظرات
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید