مشکل استفاده مجدد از فیلترهای کولر گازی

شما اینجا هستید:
مشکل استفاده مجدد از فیلترهای کولر گازی

مشکل استفاده مجدد از فیلترهای کولر گازی

ابتدا، توجه به این نکته مهم است که انواع خاصی از فیلترهای کولر گازی وجود دارد که برای استفاده مجدد طراحی شده اند. با این حال، مگر اینکه مطمئن باشید که این نوع فیلتر را در سیستم کولر گازی خود دارید، نباید تصور کنید که تمیز کردن و استفاده مجدد از آنها عاقلانه است. به عبارت دیگر، مگر اینکه فیلترهای شما برای استفاده مجدد ساخته شده باشند، باید وقتی کثیف شدند آنها را بردارید، آنها را دور بیندازید و فیلترهای جدید را در جایگزین آن نمایید.

چرا تمیز کردن فیلترها کافی نیست

در محیط خشک و بیابانی که در آن زندگی می کنیم و با توجه به طوفان های گرد و غباری که در چند سال اخیر شاهد آن هستیم، فیلترهای کولر گازی مقدار زیادی زباله را که در الیاف فیلتر قرار می گیرند به دام می اندازند. هیچ مقداری از تمیز کردن این فیلتر ها، شستشو یا جاروبرقی وجود ندارد که گرد و غبار، کثیفی و گرده‌ای که در طول زمان جمع می‌شوند را کاملاً از بین ببرد. بلکه این ذرات مانعی ایجاد می کنند که می تواند مانع عبور هوا از فیلتر شود. این باعث می شود یک واحد کارایی کمتری داشته باشد. و به مرور زمان باعث از بین رفتن آن می شود.

این ذرات با باقی ماندن روی سطح فیلتر ها به مرور زمان جریان یافتن هوا در کولر گازی را با مشکل روبه رو کرده و سبب می شوند کولر گازی برای خنک سازی محیط انرژی بیشتری را صرف نموده و بیشتر کار کند که این خود باعث پایین آمدن سطح کارایی کولر گازی شده و ممکن است حتی سلامت افراد را به خطر بیاندازد. و از طرف دیگر سبب پایین آمدن طول عمر دستگاه شود.

کپک و سفیدک

تمیز کردن با آب می تواند منجر به ایجاد رطوبت شود که باعث رشد کپک و قارچ روی فیلتر می شود. سپس در سراسر خانه شما پخش می شود و بر هوای داخل خانه شما تأثیر منفی می گذارد. حتی می تواند مشکلات سلامتی مختلفی را برای شما و عزیزانتان ایجاد کند.

فیلترهای آسیب دیده

وسوسه نشوید که فیلترهای کثیف را به یک سطح سخت بکوبید تا کثیفی ها و زباله ها را از بین ببرید. این فقط به ساختار ظریف فیلتر آسیب می رساند و عملکرد آن را به خطر می اندازد. در حالت ایده آل، فیلترهای قابل تعویض باید هر چند ماه یکبار تعویض شوند تا کیفیت هوای داخل خانه شما حفظ شود و از کارایی کل سیستم کولر گازی شما پشتیبانی شود. نگه داشتن فیلترهای جایگزین و ایجاد یک برنامه منظم برای جایگزینی، مهم می باشد.اگر چه تعویض فیلتر های کولر گازی زمان کمی می خواهد اما همین کار کوچک می تواند بر کارایی و کیفیت هوای منزل شما اثر مثبت بگذارد و سلامت شما و خانواده تان را تضمین کند.

سخن آخر مشکل استفاده مجدد از فیلترهای کولر گازی

برای داشتن یک کولر گازی که بتواند نیاز شما را برطرف سازد در اولین اقدام خرید یک جنس مرغوب و با کیفیت است. که بتواند برای سالیان طولانی برای شما کار کرده و دمایی مطلوب را در تمامی فصول سال فراهم آورد.پیشنهاد ما برای شما در مورد یک کولر گازی پرتابل برای فضای مورد نظرتان استفاده از سیستم های برند گری است.

همانگونه که می دانید کولر گازی های برند گری یکی از محبوب ترین و با کیفیت ترین کولر گازی های شناخته شده در جهان اند. اما باید این نوع محصولات را از یک فروشگاه معتبر با تضمین اصالت کالا و همراه با گارانتی دریافت نمایید.

گری ایرانیان با سابقه چند ساله در زمینه فروش کولر گازی های برند گری می تواند به شما در این راه کمک نماید. برای دریافت مشاوره رایگان و ثبت سفارش تنها کافیست با شماره های درج شده روی صفحه تماس حاصل فرمایید.

مقالات مرتبط
نظرات
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید