دلیل اتومات نکردن کولر گازی

شما اینجا هستید:
دلیل اتومات نکردن کولر گازی

دلیل اتومات نکردن کولر گازی

یکی از رایجترین مشکلات که کاربران در هنگام کار با کولر گازی اغلب با آن روبه رو می شوند اتومات نکردن کولر گازی می باشد. اگرچه در نگاه اول مشکل آن قدر بزرگ به نظر نمی رسد. اما باید بدانید که اگر این مشکل رفع نشود ممکن است به قیمت خراب شدن و به نحوی سوختن کولر گازی تمام شود. پس قبل از هر چیزی بهتر است در مورد دلیل اتومات نکردن کولر گازی بیشتر بدانید. تا بتوانید در زمان مواجهه شدن با چنین حالتی بهترین تصمیم را بگیرید.

بنابراین گری ایرانیان سعی بر آن داشته تا در این بلاگ آموزشی علت های مختلف اتومات نکردن کولر گازی را برای شما شرح دهد. البته باید گفت که به هیچ وجه نباید شما بدون داشتن تخصص کافی نسبت به رفع چنین مشکلاتی اقدام کنید. چرا که ممکن است موجب بروز خسارت های جبران ناپذیر برای شما شود.

دلیل اتومات نکردن کولر گازی

مشکل اتومات نکردن و یکسره کار کردن کولر گازی

کولر های گازی کارکردی شبیه به یخچال دارند. و پس از رساندن دمای اتاق به درجه حرارت خواسته شده به طور اتومات خاموش می شوند. و پس از گرم شدن مجدد هوا دوباره روشن می شود و هوا را مجددا خنک می کنند. و باید بدانید که بر عکس کولرهای آبی،کولر های گازی نباید یکسره کار کنند. و در صورت مشاهده چنین حالتی شما با مشکل اتومات نکردن کولر گازی مواجه هستید. با ما همراه شوید تا با دلیل اتومات نکردن کولر گازی خود بیشتر آشنا شوید.

دلایل اتومات نکردن کولر گازی

در صورتی که با مشکل اتومات نکردن کولر گازی مواجه شدید موارد زیر را بررسی کنید:

  1. عدم کارکرد برد کنترل اصلی
  2. خراب شدن ترمیستور کولر گازی
  3. آلوده بودن کویل های کندانسور
  4. خرابی ترموستات
  5. اتصال کوتاه در ترموستات کنترل دما
  6. عدم کارکرد برد کنترل دما
  7. خرابی برد رله کولر گازی

عدم کارکرد برد کنترل اصلی

یکی از قسمت های مهم در کولر گازی برد کنترل کننده اصلی می باشد. که وظیفه تامین ولتاژ تمامی قطعات کولر گازی را به عهده دارد. و در صورت خراب شدن این قسمت کولر گازی به طور مداوم کار کرده و اتومات نخواهد کرد. که شما می توانید با کمک گرفتن از یک تعمیر کار متخصص نسبت به تعویض این برد اقدام نمایید.

خراب شدن ترمیستور کولر گازی

بعد از برد کنترل کننده اصلی، ترمیستور کولر گازی از اهمیت بالایی برخوردار است. این قسمت از کولر گازی با اندازه گیری دقیق دمای اتاق فرمان خاموش و یا روشن شدن کولر گازی را صادر می کند. در صورت خراب شدن این قطعه مسلما کولر گازی امکان اندازه کیری کردن دمای اتاق را از دست می دهد. در نتیجه سبب می شود که کولر گازی به طور مداوم و یکسره کار کند. برای حل این مشکا نیز بهتر است که دستگاه را به یک تکنسین نشان دهید.

آلوده شدن کویل‌های کندانسور

کویل های کولر گازی به عنوان یک رسانا برای تبادل دمایی بین گاز مبرد و هوای اطراف ساخته شده اند. و به نحوی وظیفه خنک سازی هوای اتاق را بر عهده دارند. که در صورتی که آلودگی روی آنها را بگیرد. جذب و انتقال گرما به گاز مبرد را از دست خواهند داد در نتیجه کولر گازی برای خنک کردن دمای اتاق مجبور به کارکرد مداوم خواهد بود. در نتیجه شما می توانید با تمیز کردن منظم کولر گازی خود از این مشکل جلوگیری نمایید.

خرابی ترموستات

ترموستات نیز همواره در حال اندازه گیری دمای هوا در اتاق می باشد. و در صورت خرابی این قطعه کولر گازی با عدم تشخیص دمای اتاق مواجه خواهد شد. که سبب می شود کولر گازی به طور مداوم به کارکرد خود بپردازد. به علاوه در صورت خراب شدن ترموستات ممکن است به سایر بخش های کولر گازی نیز صدمه وارد نماید.در نتیجه توصیه می شود سریعا نسبت به رفع این مشکل اقدام نمایید.

اتصال کوتاه در ترموستات کنترل دما

به دلایل مختلفی ممکن است گاهی اوقات در ترموستات کنترل دما اتصال کوتاه رخ دهد. که این سبب می شود که یک ولتاژ مداوم به کمپرسور کولر گازی ارسال شود و با عدم اتومات موتور کولر گازی مواجه شوید. کاربران می توانند با استفاده از یک مولتی متر جریان ولتاژ در ترموستات را بررسی نمایند. و در صورت رسانندگی دائم ترموستات نسبت به تعویض این قطعه اقدام نمایند.

عدم کارکرد برد کنترل دما

برد کنترل دما نیز مانند سایر قطعات گفته شده همانطور که از نامش پیداست کنترل دمای محیط را بر عهده دارد. کاربران باید در زمان مواجه شدن با عدم اتومات کولر گازی خود این قطعه را بررسی نمایند. و در صورت بررسی کردن سایر بخشها و قطعات مختلف کولر گازی خود نسبت به رفع این مشکل نیز اقدام نمایند. در صورت خراب شدن برد کنترل دما ممکن است به سایر بخشها نیز صدمه وارد شود.

خرابی برد رله کولر گازی

برد رله در کولر گازی وظیفه تامین برق و ولتاژ اکثر بخش های کولر گازی را بر عهده دارد. و در صورت خرابی و یا اختلال در این قطعه، کولر گازی با مشکل عدم کنترل ولتاژ مواجه خواهد شد. و جریان به صورت مداوم به کمپرسور کولر گازی ارسال می شود. و سبب کارکرد یکسره و دائم موتور می شود. شما ابتدا باید تمامی بخش های کولر گازی خود را بررسی کنید. و در صورت سالم بودن سایر قطعات نسبت به تعویض این قسمت اقدام نمایید.

مقالات مرتبط
نظرات
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید