نکاتی برای راه اندازی کولر گازی در زمستان

شما اینجا هستید:
نکاتی برای راه اندازی کولر گازی در زمستان

نکاتی برای راه اندازی کولر گازی در زمستان

اگر به فکر راه اندازی قابلیت گرمایشی کولر گازی خود هستید. باید در مورد نکاتی برای راه اندازی کولر گازی در زمستان اطلاعات کافی داشته باشید. ابتدایی ترین چیزی که در هنگام راه اندازی حالت گرمایش دستگاه باید به آن توجه کنید. میزان مصرف انرژی است.با چند نکته مفید برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی می توانید تفاوت زیادی را ایجاد کنید.

زمستان می تواند برای راه اندازی کولر گازی، پمپ حرارتی و کوره شرایط سختی باشد. برف، باد، یخ و دماهای پایین تر ممکن است تأثیر مستقیمی بر اجزای مکانیکی دستگاه شما داشته باشند، و منجر به فرسودگی و پارگی عمده و همچنین ترک در لوله ها / آب بندی و ایجاد نشت، یخ زدگی لوله ها و هزاران مسائل دیگر شود. خرابی کامل سیستم سرمایش/گرمایش احتمال دیگری است که اکثر کاربران سیستم های تهویه مطبوع از آن وحشت دارند.

بزرگترین نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که برنامه  تعمیر و نگهداری سیستم تهویه مطبوع شما باید شامل یک برنامه بازرسی کامل برای امکان عملکرد گرمایشی دستگاه در پاییز باشد. این به شما کمک می کند از دستگاه خود محافظت کنید و در صورت نیاز، پس از بازرسی، می توانید دستگاه خود را تعمیر و یا اگر قدیمی بود آن را تعویض نمایید.

بررسی های متعدد برای کاهش هزینه های غیر ضروری در چنین موضوعاتی ضروری است. گرمایش جزء کلیدی ترین موردها در زمینه مصرف سوخت برای هر ساختمان است، و هنگامی که تجهیزات سیستم تهویه مطبوع به درستی و در آستانه بهینه کار می کنند، مالکان ممکن است صرفه جویی قابل توجهی در انرژی را به دست آورند.

امروزه به دلیل زندگی آپارتمان نشینی و فضای کم در خانه اغلب افراد از یک سیستم برای حالت سرمایش و گرمایش استفاده می کنند. که کولر های گازی می توانند انتخاب ایده آلی برای این حالت باشند. ما در این مقاله برای راحتی کار شما نکاتی برای راه اندازی کولر گازی در زمستان برای شما ارائه داده ایم تا بتوانید با رعایت آن ها با صرف کمترین انرژی به بالاترین درجه بهره وری دست یابید.

نکاتی برای راه اندازی کولر گازی در زمستان:

 • بازرسی برای کل سیستم تهویه مطبوع ضروری است

  برای بررسی شیر آب، لوله، سیم پیچ، شیلنگ و سایر اجزایی که مستقیماً با آب در تماس هستند و در معرض هوای بیرون هستند، می توانید با یک سرویس کار تهویه مطبوع معتبر تماس بگیرید. آنها باید به دقت مورد بررسی قرار گیرند تا از شکست و انجماد جلوگیری شود. به جای تعویض واحدهای تهویه مطبوع قدیمی به دلیل خرابی در زمستان، سعی کنید کنترل‌ها را بررسی کنید، برای محافظت دوره‌ای از کویل‌ها، و جلوگیری از یخ زدگی آن ها ترموستات را روی دمای مناسب تنظیم کنید.

  و همچنین ترک‌های سیستم گرمایشی را بررسی کنید. شیلنگ‌ها و دمنده‌ها را بازرسی کنید تا انسداد را پیدا کنید و همچنین صداهایی که تله‌های تراکم غیرطبیعی یا خالی هستند را بررسی کنید، همراه با اطمینان از دریچه‌های هوای تمیزتر و کنترل جریان کلی هوا می توانید زمستان را با خیالی راحت پشت سر بگذارید.

 • سیستم گرمایش را بررسی کنید(نکاتی برای راه اندازی کولر گازی در زمستان)

  تعمیر تهویه مطبوع که دارای قابلیت اتصال به کویل آب گرم هستند. نیز شامل بازرسی سیستم گرمایشی است. مبدل های حرارتی ترک خورده ممکن است منجر به نشت دی اکسید کربن به داخل ساختمان شود. این باید یک جنبه حیاتی از روند بازرسی، همراه با بررسی تنظیمات ایمنی و تایید عملیات مناسب باشد.

  مشعل ها را بردارید و آنها را تمیز کنید و در عین حال مطمئن شوید که شعله ها به طور کامل در مشعل ها می سوزند. دودکش ها را از نظر جنبه های تهویه بررسی کنید و همچنین گیج فشار آب را در حین بررسی مخازن انبساط برای بالشتک های هوای مناسب و همچنین تمیز کردن لوله های دیگ کالیبره کنید.

 • اطمینان از بازرسی اکونومایزر کنار هوا

  سیستم تهویه مطبوع با یک اکونومایزر کنار هوا ارائه می‌شود، که جزیی است که سیستم تهویه مطبوع را قادر می‌سازد تا از هوای بیرون برای اهداف خنک‌کننده استفاده کند، بسته به دمای هوا و رطوبت محیط داخلی. به این حالت خنک کننده آزاد گفته می شود زیرا کمپرسور همیشه برای خنک کردن هوا نیازی به کار ندارد. هر زمان که هر یک از اکونومایزرهای کنار هوا از کار بیفتند یا به درستی کار نکنند، نشت هوای گرم یا هوای سرد بیش از حد به داخل کشیده می شود و قبض انرژی را افزایش می دهد.

 • کالیبراسیون ترموستات و تنظیمات پایین تر

  ترموستات های امروزی کاملاً دیجیتالی هستند، اگرچه ممکن است در هنگام پیری شاهد ساییدگی و پارگی باشند. اگر ترموستات ها کاملاً هماهنگ نباشند، کل سیستم به طور کلی کارایی مناسبی نخواهد داشت. سرمایش و گرمایش ممکن است به طور همزمان اتفاق بیفتند، و منجر به افت جریان هوا و از کار افتادن کلی دستگاه شود.

 • فیلترهای هوای سیستم تهویه مطبوع را عوض کنید

  گرد و غبار و سایر ذرات معلق در هوا توسط فیلترها به دام می افتند و در نتیجه کیفیت کلی هوای داخل خانه را افزایش می دهند. فیلترهای قسمت هوای گرم سیستم تهویه مطبوع باید به طور منظم تعویض شوند، مشابه فیلترهای خنک کننده. اگر آن ها را تعویض نکنید، با هزینه‌های اجرایی بالاتری برای واحد تهویه مطبوع مواجه می‌شوید و همچنین شاهد سطوح بالای فرسودگی کمپرسورها و فن‌ها خواهید بود، چرا که با مسدود شدن مسیر جریان هوا کولر گازی برای جبران خنک کردن هوا مجبور به کار کرد بیشتر خواهد بود. که این حالت سبب پایین آمدن طول عمر دستگاه می شود.

باید کنترل‌های فشار بالا را که مانع از کاهش آشکار فشار سیستم تبرید می‌شوند، بررسی کنید. برای اطمینان از اینکه فن ها در دمای مناسب کار می کنند، کنترل های فن ترموستاتیک باید به نوبه خود برای کندانسور های فضای باز و خنک کننده های خشک کالیبره شوند. رطوبت سازها باید به طور مناسب آزمایش و بازرسی شوند زیرا در زمستان به دلیل گرمای خان سطح رطوبت پایین آمده و موجب خشکی پوست و یک جریان نامطلوب در فضا خواهد شد.

جهت مشاوره رایگان در مورد بهترین کولر گازی برای فصل سرما و خرید کولر های گازی روز دنیا می توانید با کارشناسان ما در دفتر فروشگاه گری ایرانیان تماس حاصل فرمایید.

 

مقالات مرتبط
نظرات
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید