تعمیرات کولر گازی چیست و چگونه انجام می شود؟

شما اینجا هستید:
تعمیرات کولر گازی چیست و چگونه انجام می شود؟

تعمیرات کولر گازی چیست و چگونه انجام می شود؟

در تابستان که هوای کشور به سمت گرمی می رود در برخی از استان های کشور دما به بیش از 40 یا 50 درجه سانتیگراد می رسد که سبب می شود تا نیاز به نصب کولر های گازی بیش از پیش احساس شود. و در نتیجه آن راب به یک ضرورت برای فضای خانه تبدیل می نماید.

با توجه به اهمیت سیستم تهویه مطبوع در کشور، کاربران معمولاً قبل از شروع تابستان، سیستم های خنک کننده خود را باید در شرایط عالی قرار دهند. با این حال، حتی خوب ترین سیستم های تهویه مطبوع نیز کاملاً از مسائل مربوط به عملیات مصون نیستند. و نیاز به سرویس و نگهداری خواهند داشت.

علاوه بر این، تهویه مطبوع شما می تواند به دلایل مختلف دچار نقص و یا اختلال در کارکرد خود خواهد شد. اگر درک کاملی از مکانیسم های تعمیر تهویه مطبوع نداشته باشید، ممکن است تشخیص علت اصلی مشکل و اقدام به موقع بر روی آن دشوار باشد.

اگر چه در هنگام خراب شدن کولر گازی شما می توانید با یک جست و جوی سریع در گوگل متوجه نقص آن شوید. اما دانستن اینکه تعمیرات کولر گازی چیست و چگونه انجام می شود؟ می تواند یک ضرورت برای شما باشد.

ما در این مقاله در مورد تعمیرات کولر گازی چیست و چگونه انجام می شود؟ برای شما به تفصیل بحث نموده اییم. تا شما بتوانید در صورت بروز مشکل سریعا نسبت به رفع آن اقدام نمایید.

1. رایج ترین تعمیرات کولر گازی چیست و چگونه انجام می شود؟

تعمیر تهویه مطبوع به اشکال مختلفی انجام می شود. برخی از آنها نسبتاً ساده هستند و به حداقل توجه فنی نیاز دارند. برخی دیگر جدی، مفصل و کاملاً تخصصی هستند. در هر صورت، یک تکنسین تهویه مطبوع با صلاحیت معتبرترین مرجع در ارائه خدمات مناسب است.

در اینجا چند نوع حالت تعمیر وجود دارد که تکنسین های سیستم تهویه مطبوع معمولاً با آنها سروکار دارند.

الف) مشکلات کمپرسور

اکثر دستگاه های تهویه مطبوع دارای یک واحد کمپرسور هستند که مبرد را تحت فشار قرار می دهد تا گرما آزاد شود. از آنجایی که این جزء خاص سخت‌ترین کار را انجام می‌دهد، در معرض طیف وسیعی از مسائل مکانیکی نیز قرار دارد.
چند مشکل رایج که باعث خرابی کمپرسور می شوند عبارتند از:

• گرفتگی خطوط مکش
• کویل کندانسور کثیف
• خط مکش با اندازه نادرست

ممکن است وسوسه شوید که دستگاه کمپرسور را خودتان تعمیر کنید، اما پیشنهاد می‌کنیم آن را به تکنسین‌های معتبر کولر گازی بسپارید . چرا که قسمت کمپرسور دستگاه جزئی مهم و در عین حال گران کولر گازی به حساب می آید. در نتیجه کمک گرفتن از یک تکنسین حرفه ای به شما کمک می کند. تا نقص دستگاه را سریعا و با کمترین آسیب به سایر بخش ها حل و فصل کنید.

ب) مسائل کندانسور

کندانسور مبرد تحت فشار را از کمپرسور گرفته و آن را در طول لوله ها به گردش در می آورد. کندانسور خراب می تواند فوراً تهویه مطبوع شما را به خطر بیندازد. واضح ترین نشانه هایی که نشان می دهد واحد کندانسور کولر گازی شما ممکن است مشکل داشته باشد عبارتند از:

• کاهش خروجی هوای خنک
• کاهش کارایی و خنک کنندگی اتاق
• عدم کارکرد کولر گازی

اجازه دهید برخی از دلایل احتمالی که باعث از کار افتادن واحد کندانسور شما می شود را نیز بررسی کنیم:

• نفوذ گرد و خاک و آلودگی
• خطاهای الکتریکی
• نشت آب

کندانسور برای عملکرد کلی کولر گازی ضروری است، به همین دلیل است که باید در اسرع وقت آن را توسط نزدیکترین تکنسین کولر گازی مورد بررسی قرار دهید. آنها قادر خواهند بود قبل از اینکه اختلال در کندانسور به یک مشکل بزرگتر تبدیل شود، مشکل را شناسایی و حل کنند.

ج) نشت مبرد

گاز مبرد موجود در تهویه مطبوع دستگاه را قادر می سازد تا به طور موثر کار کند. تهویه مطبوع معمولاً هنگام نصب با مقدار مناسبی مبرد شارژ می شود. با این حال، شارژ ضعیف یا نشت مبرد می تواند منجر به کاهش کارایی دستگاه شود.

پایین بود سطح گاز مبرد اغلب منجر به کاهش کارایی و عدم خنک سازی صحیح کولر گازی می شود. اگر احساس کردید که کولر گازی شما مانند قبل اتاق شما را خنک نمی کند، باید بررسی کنید که آیا سطح مبرد کاهش یافته است یا خیر.
متخصصان مجرب تهویه مطبوع معمولاً این مشکل را با یک شارژ سریع مبرد برطرف می کنند. آنها همچنین واحد را برای یافتن و تعمیر هرگونه نشتی احتمالی بررسی می کنند. یک دوز سریع مبرد می تواند کولر گازی شما را در کمترین زمان ممکن راه اندازی کند.

د) مسائل مربوط به لوله کشی خط تخلیه

مایعات تولید شده در طول فرآیند خنک سازی تهویه مطبوع معمولاً از طریق خطوط تخلیه یا سیستم جکه گیر از تجهیزات خارج می شود. با این حال، اگر در این لوله ها یا منبع آن انسداد وجود داشته باشد، یا اگر رطوبت هوا خیلی زیاد باشد، مایعات ممکن است به واحد اصلی برگردد.

مقدار بیش از حد رطوبت در داخل کولر گازی می تواند در عملکرد رطوبت زدایی کولر گازی اختلال ایجاد کند و به اجزای آن آسیب برساند.

تکنسین های تهویه مطبوع خطوط تخلیه و تشتک چکه را بررسی می کنند تا مطمئن شوند که آنها گرفتگی ندارند. در صورتی که یک یا چند جزء در اثر تجمع رطوبت آسیب دیده باشد، تکنسین ممکن است برآوردی برای خدمات تعمیر تهویه مطبوع لازم ارائه دهد.

ه) فن معیوب

شما به سادگی نمی توانید یک فن معیوب را شناسایی کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به یونیت خارجی نگاه کنید و بررسی کنید که آیا به طور منظم کار می کند یا خیر. حتماً به کوچکترین تغییرات سرعت و همچنین هرگونه صداهای غیرعادی توجه کنید.

اگر متوجه چنین تغییراتی شدید، ممکن است به این معنی باشد که سیستم تهویه مطبوع شما در معرض خطرات مختلفی قرار دارد، از جمله:

• مشکلات خازن
• مشکلات موتور
• مشکلات برق یا تسمه

در چنین مواردی، باید در اسرع وقت با یک ارائه دهنده خدمات تعمیر کولر گازی تماس بگیرید. یک تکنسین تهویه مطبوع ماهر می تواند به رفع مشکل از ریشه کمک کند و اطمینان حاصل کند که در طول فصل تابستان باعث آزار شما نمی شود.

و) جریان هوا ناکافی

محدودیت جریان هوا یکی از اولین نشانه هایی است که به خرابی کولر گازی اشاره می کند. اگر مانعی وجود داشته باشد که مانع از گردش هوا از طریق کانال شود، جریان هوا اغلب محدود می شود. این می تواند به معنای هر چیزی باشد، از گرفتگی فیلتر گرفته تا موتور معیوب. پس در هنگام کاهش میزان خنک کنندگی کولر گازی نباید به سادگی از آن گذر کنید.

و به جای اینکه خودتان اقدام به بررسی کنید، می‌توانید از یک ارائه‌دهنده خدمات قابل اعتماد که با تهویه مطبوع سروکار دارد برای رفع سریع‌تر و مؤثرتر مشکل کمک بگیرید. آن‌ها راه‌های دقیقی را می‌دانند که از طریق آن می‌توانند به رفع مشکل کولر گازی پرداخته و جریان مطلوب را به کولر گازی باز گردانند.

ز) صداهای گوش خراش و غیر عادی

همه کولرها در سکوت کامل کار نمی کنند. ممکن است صداهایی را بشنوید که از دستگاه می آید، به خصوص زمانی که با حداکثر سرعت کار می کند. با این حال، صداهای خاص و گوش خراش و یا غیر عادی که قبلا از کولر گازی خود نشنیده اید. می تواند ناشی از وجود مشکل در داخل کولر گازی باشد.

در بیشتر موارد، این صداها به دلیل شکستگی قطعات، تسمه های شل یا وجود چیز های خارجی در داخل کولر گازی ایجاد می شود. می توانید آنها را به عنوان علائم هشدار در نظر بگیرید و تهویه مطبوع خود را توسط یک تکنسین حرفه ای مورد بررسی قرار دهید. در صورت اقدام فوری و به موقع می تواند از آسیب بیشتر به کولر گازی جلوگیری کند، بنابراین شما را از پرداخت هزینه های گزاف تعمیر تهویه مطبوع نجات می دهد.

سخن آخر

ما در این مقاله به تفصیل در مورد تعمیرات کولر گازی چیست و چگونه انجام می شود؟ شرح داده اییم. از آن جایی که وجود کولر گازی برای هر فضایی ضروری است. و هزینه تهیه آن به طبع بالا می باشد. پس بهتر است برای تهیه کولر گازی خود به یک فروشگاه معتبر مراجعه کنید. تا در هنگام خرید کولر گازی به شما تضمین اصالت و گارانتی برای خدمات پس از فروش ارائه شود. برای جلوگیری از این مشکلات شرکت گری ایرانیان با سابقه چند ساله در امر فروش کولر گازی می تواند یک فروشگاه معتبر برای خرید کولر گازی باشد.

کارشناسان ما همواره آماده پاسخگویی به سوالات و مشاوره دادن به شما هستند. کولر گازی های شرکت گری ایرانیان با ضمانت اصالت و همراه با گارانتی معتبر ارائه می شود. تنها کافیست با ما تماس حاصل فرمایید.

مقالات مرتبط
نظرات
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید