کولرگازی پرتابل برای چه فضایی مناسب است؟

شما اینجا هستید:
کولرگازی پرتابل برای چه فضایی مناسب است؟

اول سرما یا گرمای فصل که می‌رسد، یکی از سؤالات پرتکرار کاربران این است کولرگازی پرتابل برای چه فضایی مناسب است؟ ما در این مقاله ساده و مختصر می‌خواهیم به پاسخ این سؤال و ابهامات پیرامون کولرگازی پرتابل بپردازیم.

وقتی می‌پرسیم کولرگازی برای چه فضایی مناسب است معمولاً پاسخ رایج این است که شما برای چه فضایی می‌خواهید از آن استفاده کنید؟ برای یک فضای کوچک و موقت یا یک محیط بزرگ؟ نیاز شما و میزان استفاده‌ای که از آن دارید بسیار مهم است، اگر به طور موقت در فضایی 20 الی 25 متری ساکن هستید، بله کولر گازی پرتابل بهترین انتخاب است. با قابلیت حمل آسان و راحت در جابه جایی ، به همراه ریموت کنترل آن ها را در زمستان یا تابستان به گزینه ی محبوبی تبدیل کرده است اما آیا خرید آن ها مقرون به صرفه است؟ با ادامه ی مطلب همراه ما باشید.

کولرگازی پرتابل برای چه فضایی مناسب است؟

کولرگازی پرتابل خوب است؟

برای پاسخ به سؤال دوم که آیا کولرگازی پرتابل خوب است؟ یا نه بهتر است با مزایا و معایب آن‌ها شروع کنیم و در انتها باتوجه‌به نیازی که دارید می‌توانید در انتخاب و خرید آن تصمیم بگیرید.

کولرگازی پرتابل بخریم یا اسپلیت پرتابل؟

اولین ابهام برای هم کاربران تفاوت بین کولرگازی پرتابل با اسپلیت پارتابل است، قضیه از چه قرار است؟ هر دو دستگاه عملکرد مشابهی دارند، هوای محیط را گرفته و با انجام فرایندی آن را به هوای مطبوعی تبدیل می‌کنند و دوباره به محیط پس می‌دهند، دمایی که شما برای آن‌ها تعیین می‌کنید ملاک عمل انجام این فرایند است.

تفاوت کولرگازی پرتابل با اسپلیت پرتابل در محیط‌هایی است که این دستگاه‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرند، کولرگازی دستگاهی با دو بخش متفاوت است، کولرگازی پرتابل گاهی اوقات با یک یونیت کوچک و یک شلنگ 1.5 متری همراه است که به محلی برای خروج مانند پنجره نیاز دارد، اما اگر امکان همچین فضایی وجود نداشته باشد، اسپلیت پارتابل بهتر است.

پس در پاسخ به این سؤال که کولرگازی پرتابل خوب است؟ باید گفت بله انواع متفاوتی دارند و بسته به نیاز و محیط موردنظرتان می‌توانند همراهان خوبی برای فصل سرما و گرما باشند.

اسپلیت پرتابل

اسپلیت پرتابل یکی از انواع کولرهای گازی است که با دریافت هوای محیط و انجام فرایندی در کمپرسور آن را تبدیل به هوای خنک یا گرم موردنظر می‌کند و با فن به محیط دوباره انتقال می‌دهد، این عمل تا زمانی که دمای محیط به دمای تنظیم شده برسد ادامه دارد.

اسپلیت پرتابل‌ها به چند مدل متفاوت تقسیم می‌شوند و برای هر محیط و کاربری می‌توانند پاسخگو باشند: مولتی اسپلیت، داکت اسپلیت، پرتابل، پنجره‌ای، دیواری و ایستاده.  اما ویژگی برجسته و محبوب اسپلیت پرتابل‌ها، این است که قابیلت جابه‌جایی راحتی دارند، یک‌تکه هستند و به شلنگ یا تجهیزاتی برای تهویه نیاز ندارند، همین موضوع سبب شده که نسبت به مدل‌های دیگر پرفروش‌تر و رایج‌تر باشند.

کولرگازی پرتابل

کولرگازی پرتابل، دستگاهی محبوب برای تهویه‌مطبوع هوا هستند که توان تولید سرمایش و گرمایش کافی را دارند، در دو نوع مختلف دوتکه یا یک‌تکه تولید می‌شوند، منظور یک‌تکه تعداد لوله‌هایی است که برای تهویه هوا به آن نیاز دارد، در مدل کولرگازی پرتابل یک‌تکه شما با یک دستگاه کوچک و شیک سروکار دارید که قابلیت جابه‌جایی حتی با چرخ‌های تعبیه شده دارد، به یک محل خروج کوچک مانند پنجره برای عبور لوله نیاز دارید، در مدل دوتکه هم همین‌طور است، طول شلنگ‌ها معمولاً یک و نیم متر است.

کولرگازی پرتابل به حساسیت قطعات معروف هستند، در صورت شکستگی یا آسیب به قطعات هزینه تعمیر و تعویض بالایی به خریدار تحمیل می‌شود علاوه بر این، نیازمند سرویس‌های دوره‌ای منظم هستند. ولی در کنار این ویژگی برای تنظیم رطوبت هوا، پیشگیری از ورود آلودگی و گردوغبار به محیط بهترین دستگاه تهویه‌مطبوع در بازار هستند.

کولرگازی پرتابل برای چه فضایی مناسب است؟

مزایای کولرگازی پرتابل

مزایای کولرگازی پرتابل بسته به میزان استفاده کاربر و محیط می‌تواند متغیر باشد، ویژگی‌های برجستة کولرگازی پرتابل شامل:

  • قابلیت حمل‌ونقل آسان، مدل پرتابل برای کولر یا اسپلیت به معنایی جابه‌جایی و حمل راحت است.
  • نصب و راه‌اندازی سریع
  • اشغال فضای بسیار کم در محیط

کولرگازی پرتابل اینورتر چیست؟

کولرگازی پرتابل اینورتر نوعی دیگر از کولرهای گازی دوستدار محیط‌زیست هستند که با استفاده از فناوری اینورتر و موتورهای قدرتمند، اصطکاک در موتور تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند در نتیجه انرژی کمتری هدر می‌رود و در مصرف انرژی صرفه‌جویی می‌شود.

کولرگازی پرتابل ارزان تبلیغ یا واقعیت؟

کولرگازی پرتابل ارزان، صرفاً تبلیغات نیست، این مدل‌ها باتوجه‌به سادگی و مشخصات هرکدام و قطعات کمتر، قیمت مقرون‌به‌صرفه‌تری دارند، معمولاً در ظرفیت‌های پایین تولید می‌شوند. اما کولرگازی پرتابل بزرگ یا کولرگازی پرتابل کوچک چطور؟ قبل از هر چیز باید بدانید بحث بر سر اندازه و ابعاد نیست، بلکه ظرفیت استاندارد هر کدام تعیین‌کننده اصلی است. ظرفیت کولرگازی بین 12000 تا 48000 استاندارد BUT متغیر است.

برای استفاده از کولر پرتابل بزرگ باید  به چند عامل توجه کرد:

  • متراژ فضا، با افزایش متراژ فضا ظرفیت کولرگازی باید افزایش یابد.
  • شدت آفتاب در منطقة شما
  • تعداد افراد
  • نوع کاربری برای مثال برای یک اتاق‌خواب یا یک مغازه تجاری؟ برای یک اتاق‌خواب کولر پرتابل کوچک مناسب است.
  • سطح عایق‌بندی

هر کدام از این عوامل بر روی ظرفیت کولرگازی پرتابل تأثیرگذار هستند؛ با افزایش هر کدام به‌تبع ظرفیت آن‌ها نیز افزایش می‌باید.

خرید کولرگازی پرتابل

خرید کولرگازی پرتابل، می‌تواند در شرایطی انتخاب هوشمندانه باشد که با فضای و کاربری موردنظرتان، سطح عایق‌بندی و تعداد مصرف‌کنندگان تناسب داشته باشد، از طرفی باید توجه داشت که کولرگازی پرتابل بیشترین بازدهی را فقط در فضاهای زیر سی مترمربع دارند.

اما برای انتخاب و قیمت کولرگازی پرتابل عواملی همچون برند، توان سرمایشی یا گرمایشی، کیفیت ساخت، قدرت قطعات بر روی قیمت تأثیرگذار هستند. در بازار سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی شناخته‌ترین و مهم‌ترین برند حال حاضر، برند گری است، کولرگازی پرتابل گری یکی از محصولات قابل‌اطمینان و شناخته شده در این عرصه است، برند گری Gree Electric Appliances Inc به‌صورت تخصصی به تولید سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی نظیر انواع آبسرد کن، کولر و اسپلیت‌ها می‌پردازد.

مزایای خرید کولرگازی گری در مقایسه با سایر برندها؟

سرعت تولید باد و پخش یکنواخت آن در فضای اتاق، طراحی شیک و کاربردی، جابه‌جایی آسان به‌ویژه برای فضاهای کوچک از ویژگی‌های برجسته کولرهای گازی برند گری هستند که مجهز به تشخیص خودکار، قفل کودک و سیستم بادهای چند سرعت هستند.

هر قدر سطح عایق‌بندی مکان شما بالاتر باشد، میزان مصرف انرژی و هدررفت آن نیز کم‌تر خواهد، اما کولرهای گازی و میزان مصرف برقشان نیز گاهی پاسخگو نیاز کاربر نیست، کولرگازی پرتابل گری اگر در ظرفیتی متناسب با ابعاد اتاق باشد، می‌تواند یکی از گزینه‌های مقرون‌به‌صرفه در مصرف انرژی باشد.

میزان تولید صدا یکی از عوامل مهمی است که در هنگام خرید کولرگازی پرتابل باید به آن توجه کرد، صدای آزاردهنده دستگاه در کنار نیاز به تهویه هوای مطبوع همخوانی ندارند، برند گری یکی از بهترین تولیدکنندگان تخصصی سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی است که دستگاه‌هایی با حداقل صدای ممکن می‌سازد.

اسپلیت پرتابل در مقایسه با کولرهای گازی نیازمند به فیلترهای قابل شستشو و سرویس‌های منظم هستند، چراکه هوای مطبوع و عاری از آلودگی به تمیزی فیلترهای اسپلیت پرتابل بستگی دارد.

نمایندگی کولرگازی گری

نمایندگی کولرگازی گری در ایران، بیش از یازده سال است که در ایران فعالیت دارد، گری ایرانیان به‌عنوان نماینده بزرگ‌ترین تولیدکنندة سیستم‌های سرمایشی و تهویه‌مطبوع در دنیا، فروش، خدمات پس از فروش و تضمین کیفیت و خدمات پشتیبانی را به عهده دارد.  همواره سعی دارد بهترین و به‌روزترین محصولات سرمایشی و گرمایشی متناسب با آب‌وهوای هر نقطه از کشور را عرضه کند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر یا اطلاع از قیمت و مشاوره  می‌توانید به طور مستقیم با نمایندگی گری ایرانیان در ارتباط باشید تا انتخابی هوشمندانه و مطمئن داشته باشید.

مقالات مرتبط
نظرات
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید