چرا روی کولر گازی یخ وجود دارد؟

شما اینجا هستید:
چرا روی کولر گازی یخ وجود دارد؟

چرا روی کولر گازی یخ وجود دارد؟

هر تابستان تماس‌هایی از کاربران دریافت می‌کنیم که می‌پرسند: “چرا روی کولر گازی یخ وجود دارد؟” یک قطعه یخ روی یک کولر گازی یک منظره غیرعادی برای دیدن در هوای گرم در تابستان است. در فصل باران های بهاری، به ویژه در زمان طوفان، هوا با رطوبت بالایی همراه است. هنگامی که هوای مرطوب با سطح سرد تماس پیدا می کند، باعث تشکیل قطرات آب می شود. مانند تراکم روی یک لیوان چای سرد، آب روی لوله های فلزی سرد اواپراتور کولر گازی شما تشکیل می شود. به بیان ساده، وقتی کولر گازی شما به درستی تنظیم نشود، قطرت آب روی کویل ها یخ می زند و یخ حاصل ممکن است مشکلات جدی ایجاد کند.

تراکم می تواند مشکلاتی ایجاد کند

وقتی کولر گازی شما یخ می زند، متوجه می شوید که هوای وارد شده به خانه شما آنقدر که باید سرد نیست. قطرات آب همچنین می تواند روی کانال های کولر گازی شما ایجاد شود و ممکن است باعث چکه یا لکه های آب در سقف یا دیوارهای گچی شما شود. در اینجا لیستی از مشکلات متداول ناشی از مشکلات یخ زدن آب مربوط به  کولر گازی آمده است:

  • فقدان جریان هوای کافی در سراسر کویل های شما

    یکی از دلایل اصلی یخ زدگی روی کولر گازی، جریان ناکافی هوا در سیم پیچ های اواپراتور است. این می تواند ناشی از انسداد یا کثیفی و آلودگی روی کویل ها باشد که می تواند در طول زمان ایجاد شود. اگر فیلترهای هوای خود را عوض نکرده اید، این می تواند بخشی از مشکل باشد.

  • گاز مبرد کم

    وقتی کولر گازی شما دارای سطح گاز مبرد پایین باشد، مشکلات زیادی را به وجود خواهد آورد. بدون پرداختن به توضیح فنی طولانی، سطح گاز مبرد کم باعث می شود دمای کویل های تبخیرکننده شما به زیر صفر برسد و زمانی که این اتفاق بیفتد، یخ تشکیل می شود. اگر روی واحد کولر گازی خود یخ دارید، بهتر است فوراً کولر گازی خود را خاموش کنید و با یک تکنسین مربوطه تماس بگیرید. مشکل را نادیده نگیرید یا به اجرای کولر گازی خود ادامه ندهید زیرا باعث بروز مشکلات بیشتر می شود.

  • لکه های آب روی سقف یا دیوار

    هنگامی که تراکم روی کانال های کولر گازی شما ایجاد می شود، می تواند روی گچ سقف شما جمع شود و چکه کند و باعث ایجاد لکه های بد شود. گاهی اوقات با دریچه نادرست نصب شده، هوای سرد باعث ایجاد مشکل تراکم روی دیوارها می شود. هر جا که آب ایستاده یا گچ مرطوب داشته باشید، پتانسیل ایجاد کپک وجود دارد. ما خانه‌های بسیاری را مشاهده کرده‌ایم که در اثر چکه‌های دائمی، چکه‌های آب در مکان‌هایی که صاحب خانه هرگز ندیده است (بالا در اتاق زیر شیروانی) آسیب دیده‌اند.

سخن آخر چرا روی کولر گازی یخ وجود دارد؟

برای داشتن یک کولر گازی که بتواند نیاز شما را برطرف سازد در اولین اقدام خرید یک جنس مرغوب و با کیفیت است. که بتواند برای سالیان طولانی برای شما کار کرده و دمایی مطلوب را در تمامی فصول سال فراهم آورد.پیشنهاد ما برای شما در مورد یک کولر گازی پرتابل برای فضای مورد نظرتان استفاده از سیستم های برند گری است.

همانگونه که می دانید کولر گازی های برند گری یکی از محبوب ترین و با کیفیت ترین کولر گازی های شناخته شده در جهان اند. اما باید این نوع محصولات را از یک فروشگاه معتبر با تضمین اصالت کالا و همراه با گارانتی دریافت نمایید.

گری ایرانیان با سابقه چند ساله در زمینه فروش کولر گازی های برند گری می تواند به شما در این راه کمک نماید. برای دریافت مشاوره رایگان و ثبت سفارش تنها کافیست با شماره های درج شده روی صفحه تماس حاصل فرمایید.

مقالات مرتبط
نظرات
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید