4 بوی کولر گازی که نباید نادیده گرفت

شما اینجا هستید:
4 بوی کولر گازی که نباید نادیده گرفت

4 بوی کولر گازی که نباید نادیده گرفت

آیا متوجه بوی غیرمعمولی شده اید که از سیستم تهویه مطبوع شما به مشام می رسد. یا از خود واحد یا دریچه ها است؟ تاکنون این سیستم هوای تمیز و بدون بو را در سراسر خانه شما به گردش در آورده است.

شما نگران هستید و سؤالاتی دارید. آیا این بو نشان دهنده مشکل است؟ آیا خطری برای سلامتی دارد؟  البته باید گفت که در صورتی که شما کولر گازی خود را برای فصل خاصی روشن می کنید به طور معمول بوی خاصی از آن به مشام می رسد که در این حالت این بو کاملا عادی می باشد. این در هنگام تغییر از گرمایش به سرمایش و بالعکس اتفاق خواهد افتاد. اگرچه برخی از بوهای بد نیاز به توجه فوری دارند. در اینجا چهار دلیل وجود دارد که چرا سیستم تهویه مطبوع ممکن است بوی نامطبوع یا بوی بد تولید کند.

مشکل 1: کپک یا قارچ

آیا متوجه بوی کپک زدگی شده اید که از دریچه های هوای شما خارج می شود؟ این امکان وجود دارد که در داخل کانال رشد کپک وجود داشته باشد. تراکم ذرات آلودگی در داخل واحد وجود دارد، و زمانی که رطوبت به درستی تخلیه نمی شود، می تواند به کانال ها منتقل شود و سبب ایجاد و رشد کپک و قارچ در داخل کانال ها شود. رطوبت محبوس شده در کو.لر گازی شما می تواند به سرعت به باکتری های مضر تبدیل شود و هاگ ها و کپک ها را در حین کار پخش کند. این نه تنها بوی نامطبوعی را در خانه شما ایجاد می کند، بلکه می تواند آلرژی ایجاد کند و علائم آسم را بدتر کند.

نکته حرفه ای: یک متخصص تهویه مطبوع می تواند منبع تجمع را پیدا کند، آن را تمیز کند و اطمینان حاصل کند که دستگاه هوای تمیز را ارائه می دهد.

مشکل 2: بوی سوختگی

بوهای الکتریکی یکی از رایج ترین و نگران کننده ترین بوهای منتشر شده از کولر گازی هستند. ممکن است این بوی سوختگی ناشی از مشکل سیم کشی، خرابی برد مدار یا موتور شما باشد. فیلتر هوای کثیف همچنین می تواند جریان هوا را محدود کرده و قطعات الکتریکی را بیش از حد گرم کند. اگر بوی سوختن مداوم باشد، ممکن است نشان دهنده یک مشکل مکانیکی در فن یا کمپرسور کولر گازی شما باشد.

نکته حرفه ای: اگر یک برقکار حرفه ای نیستید، سعی نکنید خودتان مشکل را حل کنید! واحد کولر گازی خود را خاموش کنید و بلافاصله با کارشناس مخصوص تماس بگیرید.

مشکل 3: نشت مبرد

آیا بویی شبیه لاک پاک کن را در هوای خانه خود حس می کنید؟ آیا شما هم متوجه شده اید که کولر گازی خانه شما را خنک نمی کند، حتی با وجود کار کردن کولر گازی و حرکت فن ها؟ نشت مبرد می تواند بویی شبیه استون ایجاد کند که در هوای داخل خانه نفوذ می کند. اگر سیستم شما قدیمی است یا به درستی نگهداری نشده است، ممکن است سیم پیچ آن دچار ترک یا سوراخ های کوچک شده باشد. نشت مبرد می تواند عملکرد دستگاه شما را کاهش دهد، مصرف انرژی را افزایش دهد و مواد شیمیایی خطرناک را در محیط آزاد کند.

نکته حرفه ای: اگر مشکوک به نشتی هستید، بازرسی را به متخصصان آموزش دیده در شیوه های ایمن کار با مبرد بسپارید.

مشکل 4: بوی جسد گندیده

بوهای شبیه به جسد گندیده ممکن است نتیجه جوندگان مرده، مارمولک ها، پرندگان یا سایر موجودات گیر کرده در سیستم تهویه مطبوع باشد. با گذشت زمان، حیوانات پوسیده می شوند و بوی نامطبوع از خود متصاعد کنند. و روشن کردن کولر گازی در این حال بوی بد را وارد خانه شما می کند.

نکته حرفه‌ای: یک تکنسین می‌تواند مجرای خاصی را که در آن بوی تعفن وجود دارد پیدا کند و موجودات را از بین ببرد، کانال‌ها را بررسی کرده و نقاط ورودی را آب بندی کند.

سخن آخر 4 بوی کولر گازی که نباید نادیده گرفت

برای داشتن یک کولر گازی که بتواند نیاز شما را برطرف سازد در اولین اقدام خرید یک جنس مرغوب و با کیفیت است. که بتواند برای سالیان طولانی برای شما کار کرده و دمایی مطلوب را در تمامی فصول سال فراهم آورد.پیشنهاد ما برای شما در مورد یک کولر گازی پرتابل برای فضای مورد نظرتان استفاده از سیستم های برند گری است.

همانگونه که می دانید کولر گازی های برند گری یکی از محبوب ترین و با کیفیت ترین کولر گازی های شناخته شده در جهان اند. اما باید این نوع محصولات را از یک فروشگاه معتبر با تضمین اصالت کالا و همراه با گارانتی دریافت نمایید.

گری ایرانیان با سابقه چند ساله در زمینه فروش کولر گازی های برند گری می تواند به شما در این راه کمک نماید. برای دریافت مشاوره رایگان و ثبت سفارش تنها کافیست با شماره های درج شده روی صفحه تماس حاصل فرمایید.

مقالات مرتبط
نظرات
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید