آیا کولر گازی پر سر و صدا آرامش خانه شما را برهم زده؟

شما اینجا هستید:
آیا کولر گازی پر سر و صدا آرامش خانه شما را برهم زده؟

آیا کولر گازی پر سر و صدا آرامش خانه شما را برهم زده؟

کولر گازی ها یکی از سیستم های ایده آل برای خنک سازی هوا هستند. کارایی کولر گازی و قدرت خنک کنندگی آن بر هیچکس پوسیده نیست. اما یکی از مشکلاتی که اکثر کاربران با آن روبه رو هستند صدای ناخوشایند کولر گازی است. البته باید گفت که این مشکل بیشتر برای کولر گازی های سری قدیم است. و در کولر گازی نسل جدید به دلیل استفاده از تکنولوژی های پیشرفته سطح صدا حتی در زمان کارکرد دستگاه با آخرین قدرت بسیار پایین می باشد.

البته گاها به دلیل نقص های جزئی در دستگاه ما شاهد صدا های ناخوشایندی هستیم که می تواند اختلال موجود در کولر گازی را برای ما آشکار سازد. حال در این پست به بررسی برخی از این صدا ها خواهیم پرداخت با ما همراه شوید:

انواع صدا صدای چیست؟

آیا هر بار که کولر گازی خود راه اندازی می کنید، صدای ناله بلند به گوش شما می رسد؟ آیا هنگام روشن شدن کمپرسور صدا ضربات جدی وجود دارد؟ کاربران باید به این نکته توجه نمایند که کولر گازی آن ها به طور معمول دارای یک صدای مختص به خود در هنگام روشن شدن و یا کارکرد است. اما باید توجه نمایید که هر صدای خارج از این حالت می تواند نشان دهنده ی نقص در کولر گازی شما باشد.

در اینجا لیستی از صداهای رایج کولر گازی و آنچه که ممکن است در مورد کولر گازی شما نشان دهد آورده شده است:

پجیغ آزاردهنده و صدای بلند

صدای ناله یا جیغ بلند صدایی است که اغلب با سر خوردن تسمه ها یا مشکل در یاتاقان ها همراه است. در هر صورت صدا بسیار ناخوشایند است و نشان دهنده نیاز به سرویس است.

ضربه زدن یا صدای بلند در هنگام راه اندازی

متأسفانه، این صداها اغلب به دلیل شل بودن پایه‌ها ایجاد می‌شوند، اما اغلب می‌توانند نشان دهنده مشکل در کمپرسور باشند. این صدایی نیست که بخواهید نادیده بگیرید.

تیک تیک یا صداهای کلیک کردن

تیک ریتمیک یا صدای کلیک اغلب ناشی از نقص و معیوب بودن پره های فن است. گاهی اوقات، می تواند به سادگی یک شاخه ای باشد که در فن قرار می گیرد. یک سوال واضح این است که “چگونه چیزی می تواند به تیغه فن برخورد کند وقتی در یک منطقه بسته است؟” گاهی اوقات، بادهای شدید ناشی از رعد و برق، شاخه‌ها و زباله‌ها را به داخل کولر گازی شما می‌برد. صداهای کلیک نیز می تواند ناشی از معیوب بودن سوئیچ های رله باشد.

وزوز بلند

سیستم های کولر گازی به موتورهای الکتریکی تکیه می کنند تا فن ها را خاموش کنند، کمپرسور را تغذیه کنند، مایعات را از طریق پمپ ها حرکت دهند و موارد دیگر. مانند هر دستگاه یا موتور الکتریکی دیگری، اگر صدای وزوز بلندی شنیدید یا متوجه زمزمه‌های بی‌وقفه از واحد کولر گازی خود شدید، باید فوراً آن را خاموش کنید. اگر صدای ترق می‌شنوید یا بوی سوختن را تشخیص می‌دهید، باید فوراً اقدام کنید. واحد کولر گازی را در قطع کننده مدار خاموش کنید و برای سرویس تماس بگیرید. مشکلات برق مسئول بیش از 80 درصد مسائل کولر گازی هستند.

صدای سوت باد نزدیک دریچه های داخل خانه

اگر صدای سوت باد، هق هق یا صدای ضعیف قطار دوردست را می شنوید که از دریچه های هوای شما می آید، می توانید مطمئن باشید، که مجراهای شما دچار نقص و نشتی شده است. و سریعا نسبت به رفع آن ها اقدام نمایید.

سخن آخر آیا کولر گازی پر سر و صدا آرامش خانه شما را برهم زده؟

برای داشتن یک کولر گازی که بتواند نیاز شما را برطرف سازد در اولین اقدام خرید یک جنس مرغوب و با کیفیت است. که بتواند برای سالیان طولانی برای شما کار کرده و دمایی مطلوب را در تمامی فصول سال فراهم آورد.پیشنهاد ما برای شما در مورد یک کولر گازی پرتابل برای فضای مورد نظرتان استفاده از سیستم های برند گری است.

همانگونه که می دانید کولر گازی های برند گری یکی از محبوب ترین و با کیفیت ترین کولر گازی های شناخته شده در جهان اند. اما باید این نوع محصولات را از یک فروشگاه معتبر با تضمین اصالت کالا و همراه با گارانتی دریافت نمایید.

گری ایرانیان با سابقه چند ساله در زمینه فروش کولر گازی های برند گری می تواند به شما در این راه کمک نماید. برای دریافت مشاوره رایگان و ثبت سفارش تنها کافیست با شماره های درج شده روی صفحه تماس حاصل فرمایید.

مقالات مرتبط
نظرات
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید