علت باد گرم کولر گازی

شما اینجا هستید:

علت باد گرم کولر گازی

همان میزان که دقت در خرید یک کولر گازی خوب مهم است، به همان میزان هم دقت در نگهداری آن مهم است. مراقبت و نگهداری صحیح از کولر گازی هم عمر آن را زیاد می کند و هم خنکی آن مطبوع می ماند. اگر برای شما هم پیش آمده است که با وجود مراقبت از کولر گازیتان سرما دهی مناسب ندارد، توصیه می کنم این مطلب که در مورد دلایل عدم سرمایش در کولر گازی است را دنبال کنید تا علت باد گرم کولر گازی برایتان مشخص شود.

دلایل عدم سرمایش در کولر گازی

دلایل زیادی باعث ایجاد مشکل عدم سرمایش در کولر گازی می شوند اما ما در این مطلب سعی کرده ایم به 8 بیان 8 دلیل عمده آن بپردازیم.

فیلتر هوا

اگر مدتی است احساس می کنید که کولر گازی شما مثل قبل سرما ایجاد نمی کند حتما فیلتر هوا را بررسی کنید. اگر فیلتر هوا را در به صورت مرتب تمیز نکنید هوا به سادگی در پنل داخلی به گردش در نمی آید و خود باعث عدم سرمایش در کولر گازی می شود.

فیلتر هوا باید ماهی 1 بار تمیز شود. اگر در شهر های آلوده و پر از گرد و خاک زندگی می کنید این زمان را به هر 2 هفته یک بار کاهش دهید.

کویل ها

به این دلیل که مبرد در کویل ها جریان دارد، کویل کندانسور می تواند گرما را از بین ببرد. کویل هایی که کثیف هستند مانعی بزرگ برای رفت و آمد مناسب هوا در کندانسور می باشند.

زمانی که کویل ها کثیف باشند، کندانسور نمی تواند به خوبی دمای محیط را حفظ کند در نتیجه کمپرسور دائما برای خنک کردن محیط کار می کند و شما دچار عدم سرمایش در کولر گازی خود می شوید.

کمپرسور

اگر کمپرسور شما خراب شده و یا از کار افتاده باشد، باز هم با مشکل عدم سرمایش در کولر گازی رو به رو می شوید. کمپرسور اگر خراب باشد فن داخلی کار می کند ولی دیگر هوای خنکی در کار نخواهد بود! حتما ویدیو زیر را ببینید، علت باد گرم کولر گازی بحث شده است

ترموستات

ترموستات برای درست کار کردن کولر گازی دمای محیط را در نظر می گیرد. دما که بالاتر برود ترموستات سویچ را فعال می کند و کمپرسور و فن بیشتر کار می کنند.

اگر ترموستات شما به هر دلیلی از کار افتاد هوای محیط به درستی خنک نخواهد شد در نتیجه عدم سرمایش در کولر گازی خود را احساس خواهید کرد.

ترمیستور

ترمیستور سنسوری است که به کنترل کننده متصل است و می تواند دمای هوای محیط را به دقت اندازه گیری کند. این سنسور با تغییر دمای هوا مقاومت خود را کاهش یا افزایش می دهد.

برای مثال در روز های گرم که دمای هوا افزایش یافته است ترمیستور از مقاومت خود می کاهد.

برد کنترل

برد کنترل مقدار ولتاژی که به موتور و موتور فن وارد می شود را تنظیم می کند. اگر این برد دچار مشکل شود حتما کار را به افراد کاردان بسپارید زیرا ممکن است به همه برد آسیب وارد شود.

خازن

کمپرسور و خازن به طور مستقیم با چند کابل به یک دیگر وصل شده اند. اگر خازن سوخته باشد دچار مشکل خواهید شد و کولر گازی شما سرمای کافی ایجاد نمی کند.

توصیه می کنیم خودتان هیچگاه اقدام به تعویض خازن نکنید زیرا ممکن است  به شما شوک الکتریکی وارد شود.

مبرد

یکی از دلایل علت باد گرم کولر گازی مبرد میباشد. اگر مبرد به هر دلیلی کاهش یافته و یا تمام شده باشد کولر گازی شما سرمای کافی ایجاد نمی کند. برای اطمینان از تمام شدن مبرد می توانید با مراکز معتبر نمایندگی و یا تعمیرات کولر گازی تماس حاصل فرمایید.

مقالات مرتبط
نظرات
جهت ارسال نظر ابتدا وارد شوید